Szambala, Pusta Ziemia i starożytne buddyjskie wizje innego wymiaru

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Ziemia może być w istocie pusta, a w jej wnętrzu mogą żyć tajemnicze cywilizacje. Już w XVII wieku słynny astronom Edmund Halley zaproponował koncepcję pustej Ziemi z trzema "piętrami" wewnątrz. Choć brzmi to jak science-fiction, różne kultury i religie od dawna mówią o istnieniu odrębnych światów w obrębie naszej planety.

 

 

Jednym z najbardziej fascynujących mitycznych miejsc jest Szambala - legendarne królestwo, które według wierzeń istnieje w odległej, ośnieżonej dolinie. Uważana jest ona za sanktuarium mądrości, nietknięte przez czas i zepsucie otaczającego świata. Opisy Szambali przedstawiają ją jako dziewięciopiętrową kryształową górę z widokiem na święte jezioro, ozdobioną drogimi kamieniami i perłami.

 

Według starożytnego buddyzmu, Szambala jest kluczem do ocalenia ludzkości w trudnych czasach. Gdy świat zewnętrzny pogrąży się w chaosie, obsesji na punkcie wojny i materializmie, właśnie z tego ukrytego królestwa ma nadejść wybawienie. Legenda głosi, że w decydującym momencie 32. Król Szambali, Rudra Kakrin, poprowadzi potężną armię do walki z tyranem uciskającym Ziemię, a w końcowej bitwie zło zostanie ostatecznie pokonane.

 

Koncepcja pustej, zamieszkałej Ziemi nie jest odosobniona. Mity i legendy wielu starożytnych cywilizacji, od Babilończyków po Indian Macuxi z Amazonii, opowiadają o tajemniczych podziemnych królestwach i istotach, których nie potrafimy do końca zrozumieć.

 

Amazońscy Macuxi wierzą, że są oni potomkami dzieci Słońca i obrońcami "wewnętrznej Ziemi". Ich przekazywane z pokolenia na pokolenie legendy opisują tajemniczą jaskinię, w której podróżnicy schodzą przez trzy dni po gigantycznych schodach, by następnie wejść do świata oświetlonego gigantycznymi latarniami przypominającymi słońce.

 

Także buddyści od dawna wierzą w Agarthę - podziemny raj rządzony przez Króla Świata. To ukryte królestwo, w którym miliony ludzi żyją w harmonii i oświeceniu, z dala od chaosu powierzchni.

 

Chociaż dowody naukowe nie potwierdzają istnienia takich ukrytych światów, legenda Szambali i koncepcja pustej Ziemi wciąż fascynują wyobraźnię ludzi. Być może odpowiedzi na te zagadki kryją się właśnie pod powierzchnią naszej planety, czekając na odkrycie.

 

Kiedy zagłębiamy się w te starożytne wierzenia, przypominamy sobie o ogromie Ziemi i nieskończonych możliwościach, które wciąż czekają na zbadanie. Choć współczesna nauka może nie potwierdzać tych mitycznych wizji, urok ukrytych światów i niezbadanych krain wciąż inspiruje nasze myślenie o otaczającym nas uniwersum.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj