Szczur na Marsie na oficjalnym zdjęciu z NASA

Kategorie: 

Źródło: NASA

Co jakiś czas rozmaici poszukiwacze anomalii natrafiają na dziwne kształty, które wykazują podobieństwo do znanych nam z Ziemi przedmiotów. Wiele razy widywano też kształty rzekomych zwierząt znajdujących się na powierzchni. Tym razem pojawiło się zdjęcie, które przedstawia bardzo wyraźnego szczura na powierzchni Marsa.

 

Oficjalnie Mars nie jest zamieszkały. Ledwie kilka dni temu naukowcy z NASA twierdzili, że poziom radiacji na powierzchni Czerwonej Planety wyklucza organizację bezpiecznej dla ludzi misji jej kolonizacji a tu taka ciekawostka jak szczur i to najwyraźniej żywy. Kontrowersyjne zdjęcie panoramiczne zostało wykonane za pomocą kamery MastCam  28 września 2012 roku.

Oryginalne zdjęcie - wielkość 1,8 mb - źródło: NASA

Do tej pory podejrzewaliśmy, ze nasze sondy kosmiczne zawlekły na Marsa bakterie, ale szczura? Nawet gdyby jakiś szczur dostał się na sterylny pokład Mars Science Laboratory, który to próbnik przetransportował Curiosity, to przecież musiałby najpierw przetrwać lot i musiałby mieć, co jeść. Jest to tak wysoce nieprawdopodobne, że możliwe jest tylko inne wyjaśnienie. Curiosity nie jest wcale na Marsie tylko gdzieś na Ziemi, na przykład na pustyni w Nowym Meksyku. Tylko wtedy pojawienie się gryzonia można jakoś wyjaśnić. Inne wytłumaczenie jest takie, że to, co wygląda na szczura jest tylko dziwnym kamieniem.

 

 

Źródła:

http://news.discovery.com/space/alien-life-exoplanets/mars-is-infested-with-pareidolia-rats-130529.htm

http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/images/?ImageID=4757

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika TriglavMag

Dziwaczni są użytkownicy tego

Dziwaczni są użytkownicy tego forum... Jeden wielki hejt... PO co tutaj wchodzicie? Komu przeszkadzają tutejsze treści? Przecież są tysiące stron bardziej zrozumiałych; Onet, wp, tvn24:) Tam nie hejtujecie bo może zapukać prokurator do rodziców?:)) Piętnastoletni bohaterowie z netu:)))

Portret użytkownika BRW

Od dawna zaglądam na tą

Od dawna zaglądam na tą stronkę, teraz zastanawiam się po co tutaj siedzicie i dodajecie komentarze skoro najczęściej leci hejt na adminów albo na innych użytkowników? Skoro wam się nie podoba to nikt was tu nie trzyma, typowe polaczki którzy potrafią tylko hejtować i narzekać żal mi was Smile

Portret użytkownika pablo76

NASA robi sobie z nas jaja

NASA robi sobie z nas jaja ,czy wierzycie we wszystkie zdjęcia ,które pokazują ?? Czy wierzycie że od lat 70-tych nikt już nie był na Księżycu ? O ile ktoś w ogóle był.....Jaka była wtedy technika a jaka jest teraz ? TO SĄ JAJA W ŻYWE OCZY !!!!!!!!!

Portret użytkownika Homo sapiens

W 1987 r. pojawiła się

W 1987 r. pojawiła się fotografia zagadkowej kamiennej głowy zagubionej gdzieś w gwatemalskiej dżungli. Nie wiadomo, kto ją stworzył i czy pod warstwą ziemi nie skrywa się czasem pozostała część posągu. Sama głowa ma europejskie cechy i wydaje się wpatrywać w niebo. Jej wysokość oceniono na 6 m. Gdy kilka lat później gwatemalski badacz, dr Oscar Rafael Padilla, zlokalizował ją na pacyficznym wybrzeżu Gwatemali, był w szoku. Tajemniczy zabytek został… zniszczony.
 

Archeolog i pisarz David Hatcher Childress postawił sobie za cel zlokalizowanie „głowy”. W tym celu odwiedził dr Padillę, który przekazał mu informację, iż jego kuzyn ustalił, że posąg znajdował się w jednej z posiadłości rodziny Bienerów. Wiedząc o tym, dr Padilla rozpoczął dokładniejsze poszukiwania, udając się na pacyficzne wybrzeże Gwatemali. Jak pisze, z okolic miasta Saint Felipe „przeszedłem 5 km główną drogą, potem jeszcze 3 km bitą drogą (o fatalnym stanie) a potem jeszcze 5 km pieszo przez dżunglę”. Okolice La Democracia, w których się znalazł, miały kryć zaginiony skarb.
http://www.infra.org.pl/historia-/zakazana-archeologia/1364-smutny-los-kamiennej-gowy
 
 
http://popotopie.blogspot.com

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

Homoś ale co nam po

Homoś ale co nam po informacji że ktoś przeszedł pięć kilometró w lewo jakąś drogą a potem w prawo jakąś inną?
chodził drogami więc co chciał tam znaleźć?
zużyte prezerwatywy?
czy może raczej nasz "badacz głowy" to zbieracz aluminiowych puszek?

Portret użytkownika D&U

co za scheiß ,wychodzi na to

co za scheiß ,wychodzi na to ze na marsie zyja chomiki noszace rekawice ,kalosze ,helmy itd ze jeszcze ktos ma w ogole zludzenia ze nasa pokazalaby zdjecie na ktorym znajduja sie jakies prawdziwe artefakty,szkielety,zyjatka czy cokolwiek o.O

Portret użytkownika ArDoR

Wykapany chomik

Wykapany chomik syryjski

Gdyby nie te jedynie słuszne kolory w zdjęciach z marsa... mogli byśmy o czymś podyskutować. To tak jakbyśmy chcieli z czarno-białego monitoringu podać policji jaki był kolor włosów kobiety która zawinęła tą kawę ze stojaka ;-)A na tej fotce z marsa widać wyraźnie że chomik żeruje sobie, pewnie znalazł korzonek albo chrabąszcza.W tych okolicznościach mamy wyjaśnioną zagadkę kto zamieszkuje marsa i skąd te tunele które onegdaj odkryto...
 
 

Portret użytkownika Kacperu

Jak chcecie to mogę wam

Jak chcecie to mogę wam znaleźć kamienie które przypominają np. żółwia , ptaka czy penisa. Nasz mózg tak działa , że widząc jakiś krztałt próbuję dopasować go do czegoś co już widzieliśmy. Nie jedna osoba pewnie tak miała, że idąc przez las po ciemku cień drzewa może przypowinać człowieka. Mi ten kamieć przypowina kupę a w połączeniu z tymi kamieniami po bokach statek ze star warsa Biggrin

Portret użytkownika Damian Michalewicz

Jedna wielka

Jedna wielka paternifikacja...
Całe to NASA, SETI i inne gówna finansowane przez wiadomo kogo to dezinformacyjne buble, odwracające uwagę od ważniejszych aspektów badania rzeczywistości. 

Portret użytkownika Israfel

Nie dość że szczur, to

Nie dość że szczur, to jeszcze w towarzystwie narzędzi z epoki paleolitu :).
A ten u góry po prawej, to nie małpa, tylko neandertalczyk, albo coś pokrewnego :D.
Zadziwia nas ten Mars. Kto by się spodziewał :).
 
Zauważiliście, że nigdzie nie ma żadnych przewodów, kabli itp?
Musieli znać telefonię bezprzewodową :D.

Portret użytkownika jaszmija

Jeśli przymiemy, że to

Jeśli przymiemy, że to zdjęcie jest na prawdę z Marsa i jest na nim szczur, to znaleźliśmy inteligentną pozaziemską formę życia. Szczur najwyraźniej się "czołga",  kryjąc się przed kamerą łazika - co oznacza, że jest to szczur bojowy. Łazik wprawdzie nie zbadał do końca składu marsjańskiej gleby i jej potencjalnych bogactw natiralnych, jednak obecność szczurów bojowych jest zagrożeniem dla demokracji jakichkolwiek innych Marsjan. Należy niezwłocznie, wysłać tam międzynarodowe wojska, pod przewodnictwem NATO, z misją stabilizacyjną ;)))

Portret użytkownika ARTUR5

Coś zbyt dużo tych dziwnych

Coś zbyt dużo tych dziwnych kamieni .Najpierw był hełm wojsk amerykańskich z czasów wojny wietnamskiej ,potem jakiś płaz ogoniasty a teraz gryzoń .Jest to możliwe , a oznacza to że terraformowanie Marsa rozpoczęte w latach 70 powiodło się .

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Jak już  pisałam wcześniej

Jak już  pisałam wcześniej NASA przebalowała pieniądze więc musieli sobie wymyśleć misje łazika na Marsa celem utrzymania dalszych dotacji. Łazik sobie wesoło jeździ nie na Marsie lecz na Ziemi.

Skomentuj