Szczur na Marsie na oficjalnym zdjęciu z NASA

Kategorie: 

Źródło: NASA

Co jakiś czas rozmaici poszukiwacze anomalii natrafiają na dziwne kształty, które wykazują podobieństwo do znanych nam z Ziemi przedmiotów. Wiele razy widywano też kształty rzekomych zwierząt znajdujących się na powierzchni. Tym razem pojawiło się zdjęcie, które przedstawia bardzo wyraźnego szczura na powierzchni Marsa.

 

Oficjalnie Mars nie jest zamieszkały. Ledwie kilka dni temu naukowcy z NASA twierdzili, że poziom radiacji na powierzchni Czerwonej Planety wyklucza organizację bezpiecznej dla ludzi misji jej kolonizacji a tu taka ciekawostka jak szczur i to najwyraźniej żywy. Kontrowersyjne zdjęcie panoramiczne zostało wykonane za pomocą kamery MastCam  28 września 2012 roku.

[ibimage==17855==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Oryginalne zdjęcie - wielkość 1,8 mb - źródło: NASA

Do tej pory podejrzewaliśmy, ze nasze sondy kosmiczne zawlekły na Marsa bakterie, ale szczura? Nawet gdyby jakiś szczur dostał się na sterylny pokład Mars Science Laboratory, który to próbnik przetransportował Curiosity, to przecież musiałby najpierw przetrwać lot i musiałby mieć, co jeść. Jest to tak wysoce nieprawdopodobne, że możliwe jest tylko inne wyjaśnienie. Curiosity nie jest wcale na Marsie tylko gdzieś na Ziemi, na przykład na pustyni w Nowym Meksyku. Tylko wtedy pojawienie się gryzonia można jakoś wyjaśnić. Inne wytłumaczenie jest takie, że to, co wygląda na szczura jest tylko dziwnym kamieniem.

 

 

Źródła:

http://news.discovery.com/space/alien-life-exoplanets/mars-is-infested-with-pareidolia-rats-130529.htm

http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/images/?ImageID=4757

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika TriglavMag

Dziwaczni są użytkownicy tego

Dziwaczni są użytkownicy tego forum... Jeden wielki hejt... PO co tutaj wchodzicie? Komu przeszkadzają tutejsze treści? Przecież są tysiące stron bardziej zrozumiałych; Onet, wp, tvn24:) Tam nie hejtujecie bo może zapukać prokurator do rodziców?:)) Piętnastoletni bohaterowie z netu:)))

Portret użytkownika BRW

Od dawna zaglądam na tą

Od dawna zaglądam na tą stronkę, teraz zastanawiam się po co tutaj siedzicie i dodajecie komentarze skoro najczęściej leci hejt na adminów albo na innych użytkowników? Skoro wam się nie podoba to nikt was tu nie trzyma, typowe polaczki którzy potrafią tylko hejtować i narzekać żal mi was Smile

Portret użytkownika pablo76

NASA robi sobie z nas jaja

NASA robi sobie z nas jaja ,czy wierzycie we wszystkie zdjęcia ,które pokazują ?? Czy wierzycie że od lat 70-tych nikt już nie był na Księżycu ? O ile ktoś w ogóle był.....Jaka była wtedy technika a jaka jest teraz ? TO SĄ JAJA W ŻYWE OCZY !!!!!!!!!

Strony

Skomentuj