Sześć plag egipskich – do Stanów Zjednoczonych zawitała czarna śmierć

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Czarna śmierć to średniowieczna nazwa dżumy która dosłownie „wykaszała” całe miasta. Zaraza była też jedną z plag egipskich, wysyłanych przeciwko ludziom. Ciała nieszczęśników pokryte były ropiejącymi ranami i to zawsze był początek epidemii tej śmiertelnej choroby, donosi Associated Press.

 

 

Wiadomym jest, że nosicielami choroby są gryzonie i pasożytujące na nich pchły. Śmiertelność wśród osób zakażonych była zawsze wysoka i osiągała 95%. Obecnie w kilku stanach znaleziono gryzonie i pchły, które przenoszą pałeczki Yersinia pestis - czynnik sprawczy dżumy. Na razie nie stwierdzono jeszcze oficjalnie przypadków zakażenia człowieka.

 

Amerykańskie służby epidemiologiczne podejmują działania w celu zwalczania głównych nosicieli zarazy, tj. szczury i pchły. W mediach podawane są komunikaty, zachęcające właścicieli do monitorowania warunków sanitarnych w swoich domach i piwnicach. Ludzie powinni unikać kontaktów z dzikimi i bezpańskimi zwierzętami oraz chronić przed takimi spotkaniami swoje dzieci.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj