Szkielet wampira na cmentarzu w Drawsku z sierpem na szyi i z kamieniem w ustach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niedawno na cmentarzu w Polsce znaleziono przerażający szkielet z sierpem na szyi i kamieniem w ustach. Istnieje wersja, że te szczątki mogły należeć do wampira. Teraz motyw wampira jest bardzo popularny wśród młodych ludzi, ale w XVII i XVIII wiekach nastolatki bały się nawet wyobrazić sobie, że może im zawrócić w głowie wampir  - wegetarianin – podaje Inquisitr.com.

 

W XVI wieku ludzie celowo robią wszystko, co możliwe, aby raz na zawsze zniszczyć wszystkie wampiry. W tym celu były wprowadzone również szczególne zasady ceremonii pogrzebowych. Przestrzeganie tych zasad miało uniemożliwić wampirowi powstanie z grobu.

Sześć szkieletów, z założenia należących do wampirów, znaleziono na cmentarzu w Polsce podczas niedawnych wykopalisk. Naukowcy sugerują, że zostały one pochowane w specjalny sposób, tak aby nie dać wampirom powstać po „zainfekowaniu", czyli po tym, jak zostały ugryzione przez innego wampira.

Szczątki z sierpem na szyi i kamieniem pod brodą znaleziono w północno - zachodniej części kraju w Drawsku. Według legendy, ostrym narzędziem odcinano głowę, gdyby wampir nagle próbował wstać, a kamień miał uniemożliwić mu atakowanie niewinnych ludzi. Naukowcy sugerują, że ta praktyka jest starożytnym rytuałem, prowadzącym do pozbyć się złych duchów i zła. Często chowano tak ludzi, którzy umierali na cholerę. Decydowali się na to nawet najbliżsi krewni.

Niektórzy naukowcy są zdania, że ludziom w okresie nie tylko średniowiecznym nie były znane przyczyny rozprzestrzeniania się epidemii cholery. Zgon na skutek okropnych chorób porównywano z czymś nadprzyrodzonym, na przykład z wampiryzmem.

 

Internetowy dziennik „Public Library of Science” napisał, że cholera była powszechna w Europie Wschodniej w XVII wieku, więc rytuały tego rodzaju stały się powszechne. Archeolodzy nie po raz pierwszy natrafili na takie groby i próbują to wyjaśnić. Nie da się do końca udowodnić, że ci okaleczeni po śmierci nieszczęśnicy byli wampirami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak już jesteśmy przy

Jak już jesteśmy przy wampirach to przypomniało mi się coś takiego miałem kiedyś inną, ale równie ciekawą sytuację, otóż tak się nawpie**alałem swego czasu salcesonu, że potem przez tydzień nie mogłem na niego patrzeć. jaki morał tej opowieści? trzeba znać umiar i mieć szacunek do salcesonu bo może ostro człowieka pokarać

Portret użytkownika trzcina_1

kłów nie widać więc może, a

kłów nie widać więc może, a nie musi być to wampir...
więc próba zamknięcia ust temu ludzikowi ( na siłę )... napewno miała na celu człowieka, który za życia bardzo dużo mówił i peplał ( trzy po trzy ) nie wiedząc co mówi i czego chce... zapewne był to rytuał w którym chcieli aby ten człek idąc do nieba nie chlapnoł czegoś głupiego i nie wylądował przez przypadek tam gdzie go nie chcą ( piekło )... wtedy by się błąkał i błąkał przez usta, których ktoś zapomniał zamknąć podczas pochówku... Smile
więc suma sumarum, umierając niech niektóre osoby nie zapomną uprzedzić swojej rodziny, aby włożyły im po śmierci kamien w usta... oczywiście dla własnego dobra... Smile
oczywiście znamy te kilka osób, które koniecznie powinny skorzystać z tego genialnego rytuału... Blum 3

Portret użytkownika barra barra

ładny czysty szkielet z

ładny czysty szkielet z ułożonym ładnym czystym metalem i wsadzonym ładnym czystym kamieniem. Tak, tak, trzba rozpowwszechniać bzdury, bo w końcu będzie prawdą. Tallin, myśl chłopie i nie ulegaj własnym słabościom. Walcz!
W czasach kabalistów, wampiryzmów, egzorcystów, homoseksualistów, pedofilów, zoofilów, to faktycznie kolejny temat odrywający wielu ludzi od zdrowego myślenia. Wampiryzm był, jest i będzie tylko kanibalizmem. Niczym więcej. Tak jak kiedyś ludzi to przerażało, tak i dziś znacząca większość tego nie akceptuje.
Świat paranormalny od wieków interesował ludzi, tak jak dziś. Satanistów jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo przed każdym upadkiem cywilizacji, Ziemia przypominała Sodomę i Gomorę. Jak dziś. Wkrótce będzie to co musi być. DELETE.

Skomentuj