Szkocka rodzina poszukuje gospodyni dla nawiedzonego domu

Kategorie: 

Źródło:

Zamieszkała w Jedburghu rodzina poszukuje opiekunki do dzieci. Warunki jakie oferują potencjalnym pracownicom są niesłychane jak na tego typu zawód, ponieważ proponują oni 50 tysięcy funtów rocznie, za opiekę nad dwójką dzieci oraz domem. Wydaje się to wspaniałe, ale sęk w tym, że ich dom jest nawiedzony.

Zgodnie z ogłoszeniem zamieszczonym przez nich na portalu childcare.co.uk:

Mieszkamy w naszym domu od prawie 10 lat. Już przy zakupie powiedziano nam, że jest "nawiedzony", ale postanowiliśmy kupić dom wbrew wszystkiemu. W ubiegłym roku opuściło nas 5 opiekunek, z których każda opowiadała o nadprzyrodzonych incydentach jakie miały miejsce w domu. Dziwne dźwięki, złamane szkło i meble. To był okres wielkiego wstrząsu dla naszych dzieci. Osobiście nie doświadczyliśmy żadnych wydarzeń nadprzyrodzonych, a zostały one zgłoszone tylko wtedy, gdy byliśmy zdala od domu. Z przyjemnością zapłacimy powyżej standardowej stawki, ale chcieliśmy być uczciwi, aby najszybciej jak to możliwe znaleźć właściwą osobę do opieki nad naszymi dziećmi.

Para poza niesamowicie wysoką stawką, oferuje również 28 dni urlopu oraz własny pokój z łazienką i aneksem kuchennym. Brzmi to surrealistycznie i przypomina nieco scenariusz horroru niż rzeczywistą ofertę. Nie da się ukryć, że nie znajdzie się wiele osób, które byłyby skłonne pracować w takim środowisku.

Oczywiście tajemnicze odgłosy słyszane na posiadłości, mogły być poprostu zwykłymi dźwiękami wiekowego domu. Można sugerować, że dotychczasowe nianie źle interepretowały te odgłosy i zbytnio sugerowały się opowieściami o nawiedzeniu tej budowli. Realistyczność takiej sytuacji blednie gdy zdamy sobie sprawę z ilości związków przyczynowo skutkowych jakie musiałyby zajść by 5 kolejnych opiekunek zdecydowało się uciec z tego domostwa.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kris280

Ktoś bardziej na bierząco

Ktoś bardziej na bierząco może napisać czy ten 50 tyś funtów rocznie za bycie opiekunką dzieci i gosposią w trybie 24/7 przez cały rok - 28 dniu urlopu - to są autentycznie takie "niesłychane warunki"?

Skomentuj