Szokujące odkrycie w Zatoce Meksykańskiej - pilot US Air Force napotkał niezidentyfikowane obiekty latające

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ostatnie publiczne przesłuchanie w Kongresie USA na temat niezidentyfikowanych obiektów powietrznych (UAP) zaowocowało zaskakującym odkryciem. Jak wynika z informacji, pilot US Air Force podczas rutynowej misji testowej nad Zatoką Meksykańską napotkał aż cztery osobne UFO.

 

Kongresmen Matt Gaetz, który odegrał kluczową rolę w ujawnieniu tego incydentu, opisuje, jak on i inni członkowie Kongresu początkowo byli pozbawieni dostępu do kluczowych dowodów, w tym zdjęć i danych radarowych. Dopiero po długiej walce o dostęp do informacji uzyskali możliwość obejrzenia zdjęcia wykonanego przez jednego z członków załogi, przedstawiającego "obiekt nieznany żadnej znanej ludzkiej technologii".

 

Zgodnie z odtajnionymi dokumentami FOIA, główny niezidentyfikowany obiekt przypominał kształtem i wielkością "moduł księżycowy Apollo", z pomarańczowo-czerwonym podświetlonym spodem i "trójwymiarowym stożkiem" z metalowych, segmentowanych paneli na szczycie. Pilot zdołał uzyskać zrzut ekranu radaru pokazujący ten obiekt, podczas gdy trzy pozostałe były wykrywane jedynie przez radar.

Co ciekawsze, gdy pilot zbliżył się do głównego UFO na odległość zaledwie 1,2 km, jego radar nagle przestał działać i pozostał niesprawny do końca misji. Późniejsze dochodzenie nie zdołało jednoznacznie wyjaśnić tej awarii.

 

Dokumenty zawierają również rysunek owego "Apollo UFO", jednak kluczowe nagranie wideo z tego incydentu zostało całkowicie utajnione z powołaniem się na klauzulę chroniącą informacje krytyczne dla bezpieczeństwa narodowego. Nie wiadomo, czy kongresmen Gaetz miał okazję je obejrzeć, czy jedynie widział zrzut ekranu.

 

John Greenewald, prowadzący stronę The Black Vault, na której opublikowano odtajnione dokumenty, zapowiada dalsze starania o uzyskanie dostępu do utajonego nagrania, aby móc lepiej zrozumieć naturę tego niezwykłego zdarzenia.

 

Incydent ten bez wątpienia wzbudzi ogromne zainteresowanie wśród badaczy UFO i miłośników tematyki niezidentyfikowanych obiektów latających. Fakt, że miał miejsce nad terytorium Stanów Zjednoczonych i został potwierdzony przez pilota US Air Force, dodaje sprawie wagi i może stanowić przełom w oficjalnym uznaniu istnienia pozaziemskich technologii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj