Szokujący przypadek we włoskim szpitalu! Kobieta „POCI SIĘ” krwią

Kategorie: 

Źródło: Canadian Medical Association Journal

21-letnia kobieta trafiła do szpitala we Włoszech z bardzo rzadką chorobą, która powoduje krwawy pot na jej ciele. Lekarze byli zszokowani pojawieniem się zakrwawionej pacjentki, która nie posiadała żadnych obrażeń. Okazało się, że nagłe krwawienie na ciele pacjentki pojawia się niezależnie od czynników zewnętrznych – nawet podczas snu.

Lekarze z Florencji informują, że pacjentka boryka się z nietypowymi objawami od trzech lat, a każdy epizod chorobowy trwa od jednej do pięciu minut. Kobieta popadła w depresję i izolowała się od społeczeństwa ze względu na swój stan zdrowia.

 

Specjaliści stwierdzili, że krew pacjentki nie posiada żadnych problemów z krzepnięciem, wykluczono także wiele innych dolegliwości zdrowotnych. W końcu zdiagnozowano u kobiety hematohydrozję – pocenie się krwią w wyniku silnego stresu. Przypadłość ta dotyka jedną na 10 milionów osób.

Na zdjęciach 7-letnia dziewczynka z Tajlandii, która także cierpi na hematohydrozję. Obecnie pacjentka z Włoch jest w trakcie leczenia, które znacznie zmniejszyło objawy jej dolegliwości, jednak nie można zatrzymać ich całkowicie. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że hematohydrozja ma szczególny wpływ na naczynia krwionośne, które otaczają gruczoły potowe. Naczynia krwionośne mogą pod wpływem stresu rozszerzyć się na tyle, że dochodzi do ich pękania, co skutkuje krwawym poceniem.

 

Co ciekawe, pocenie się krwią opisywano już w Biblii, gdy Jezus Chrystus modlił się w Ogrójcu. Hematohydrozję charakteryzował w jednym ze swoich dzieł Arystoteles, wspominał o niej także Leonardo Da Vinci, który zobaczył, jak żołnierz przerażony perspektywą wojny zalał się krwią.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj