Sztuczna inteligencja będzie szukać życia pozaziemskiego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych eksperci odkryli pierwsze egzoplanety poza układem słonecznym. Obecnie naukowcy planują wykorzystać sztuczną inteligencję, aby szukać nowych ciał, donosi Press From.

 

 

Specjaliści w ciągu ostatnich 20 lat opisali około 3400 egzoplanet i na tym nie chcą poprzestać. Ponadto, zamierzają ustalić, która ze znanych egzoplanet nadaje się potencjalnie do zamieszkania lub po prostu normalnej egzystencji. W rozwiązaniu zagadki pomóc ma sztuczna inteligencja.

 

Na opisanie jednej egzoplanty trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Badania mogą potoczyć się szybciej, jeśli użyjemy potężnych teleskopów, zapewniających duży przepływ informacji. Naukowcy z University College w Londynie wynaleźli nową sztuczną inteligencję – superkomputery typu RobERt. Przeznaczone są one do skanowania i analizy danych, uzyskanych z głębi kosmosu. Otwierają się nowe możliwości, jeśli chodzi o poszukiwanie zupełnie nieznanych jeszcze obiektów, na których być może istnieją jakiekolwiek formy życia.

 

RoBErt szybko przetwarza dane i jest bardzo wydajny. Wiadomym jest, że planety posiadają właściwość odbijania światła od gwiazdy. Światła docierające do atmosfery, a ich gazy mogą być wchłaniane lub przekazywane dalej. Na pewno przekształcają się w formę pewnej długości fal. RoBErt może przechwytywać ich widma, ustalać skład atmosfery planet, a także warunki, panujące w potencjalnie nowych siedliskach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kuzYn

Powinno być " Obecnie

Powinno być " Obecnie naukowcy planują wykorzystać wydajne komputery, aby szukać nowych ciał "

Bo póki co, to sztucznej inteligencji jeszcze nie stworzyła nasza cywilizacja.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Skomentuj