Sztuczna inteligencja może wywołać wojnę nuklearną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Washington Institute przeprowadzili ankietę wśród naukowców zajmujących się badaniami w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jego celem było poznanie opinii naukowców na temat wpływu sztucznej inteligencji na społeczeństwo jako całość.

Wyniki pokazały, że 36%, czyli jedna trzecia ankietowanych, uważa, że ​​rozwój sztucznej inteligencji może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji, takich jak wojna nuklearna lub inna katastrofa o porównywalnej skali. Ich zdaniem stanie się to w ciągu następnego stulecia. Jednocześnie 73% naukowców uważa, że ​​technologie sztucznej inteligencji przyspieszą globalną rewolucję przemysłową, po której nieuchronnie nastąpią poważne wstrząsy społeczne.

 

Rozwój sztucznej inteligencji, jak zauważono w artykule, jest przedmiotem długich dyskusji. Istnieją radykalnie przeciwne opinie na temat tego, czy należy do tego dążyć i co z tego wyniknie, jakie granice w rozwoju są dopuszczalne i co może się stać, jeśli AI osiągnie te granice. Inne odkrycia to: 74 procent naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją uważa, że ​​sektor prywatny ma zbyt duży wpływ w tej dziedzinie, a 60 procent uważa, że ​​ślad węglowy szkolenia dużych modeli powinien być bardzo dużym problemem.

Ich zdaniem rozwój sztucznej inteligencji prowadzi do destrukcji środowiska. Praca naukowców została opublikowana w czasopiśmie arXiv.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj