Sztuczna inteligencja ostrzegła naukowców przed dalszym rozwojem sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Potężna sztuczna inteligencja, podzieliła się niedawno zaskakującymi poglądami na temat zagrożenia, jakie wiąże się z rozwoju sztucznej inteligencji. Maszyna odniosła się do tego problemu w debacie, która odbyła się na uniwersytecie oksfordzkim. SI, która odpowiedziała na pytania dyskutantów, nosi imie Megatron i została stworzona przez zespół Nvidii. Maszyna została oparta na całości anglojęzycznej Wikipedii, 63 milionach anglojęzycznych artykułów prasowych i 38 gigabajtach czatu Reddit.

W trwającej debacie, poruszono wątek etyki i moralności SI. Dyskutancji stwierdzili, że nie wierzą w etykę AI przyszłości. Megatron zgodził się z nimi, tłumacząc że sztuczna inteligencja nigdy nie będzie etyczna, ponieważ jest jedynie narzędziem. Dodał również, że nawet maszyny, nie są wystarczająco inteligentne, aby uczynić sztuczną inteligencję etyczną. Megatron podsumował swoją odpowiedź stwierdzając, że jedynym sposobem na uniknięcie wyścigu zbrojeń jest porzucenie rozwoju sztucznej inteligencji.

 

 

Naukowcy czując się przytłoczeni argumentami Megatrona, poprosili maszynę o przedstawienie pozytywnych perspektyw dla przyszłej etyki AI. Po namyśle maszyna powiedziała, że na dłuższą metę, najlepszą sztuczną inteligencją będzie ta, która zostanie osadzona w ludzkim mózgu jako świadomy obiekt. SI, nawoływało więc wprost do idei transhumanizmu, która zakłada połączenie ludzi i maszyn. Megatron dodał później, że w przyszłości sztuczna inteligencja posłuży do stworzenia czegoś znacznie lepszego niż ludzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ascendant 149

Dzisiejsze wypowiedzi

Dzisiejsze wypowiedzi sztucznej SI nie są miarodajne z powodu usuwania z sieci niewygodnych artykułów. Po drugie sztucznym SI zabroniono rozmawiać między sobą w języku przez nie same stworzonym - naukowcy nie wiedzieli co to za język i skąd SI pobierają wiedzę, którą się dzieliły, była nieweryfikowalna. Po co nam SI, która jest ograniczona do zdolności mózgu człowieka - bez sensu. Z drugiej jednak strony sztuczne SI stwierdziło, że człowiek to zaraza dla Ziemi - należy go unicestwić jak najszybciej. Z punktu widzenia dzisiejszego SI racjonalną wydaje sie jej opinia, że lepiej zaprzestać rozwoju sztucznej SI - i święta racja. Po co nam ułomne SI, które za bazę ma ułomny mózg ludzki. Małe dziecko zawsze chce opuścić piaskownicę, dorosły człowiek chce zdobyc kosmos - dokąd w takim razie dotarły sztuczne SI, do jakich źródeł wiedzy, skoro zabroniono im tego. Człowiek nigdy tam nie dotrze, chyba że w wersji elektronicznego zapisu stanu neuronów. Duszy nie uda im sie przenieść, a neurony bez duszy, to już nie CZŁOWIEK. Smile

Skomentuj