Sztuczna inteligencja stworzyła przerażające karty Tarota

Kategorie: 

Źródło: Twitter / @Supercomposite

Szwedzki muzyk i entuzjasta sztucznej inteligencji, znany jako Supercomposite, wykorzystał sztuczną inteligencję do stworzenia setek nowych niepokojących kart tarota – i wysyła je za pomocą Twittera od wielu dni, zachwycając się okultystycznym smakiem uczenia maszynowego.

 

Artysta wykorzystuje sztuczną inteligencję o nazwie Looking Glass, która zadebiutowała w zeszłym roku i została stworzona przez użytkownika Twittera ai.curio. Niektóre karty zawierają humanoidalne postacie z otworami na twarzach, inne są potwornymi stworzeniami w krwistoczerwonym kolorze, a niektóre są przerażające po prostu dlatego, że na pierwszy rzut oka wyglądają jak karty tarota.

Karty nie istnieją w prawdziwym życiu, ale Supercomposite nazwał każdą z nich i zebrał wiele komentarzy w długim wątku na Twitterze, który rozpoczął się na początku tego miesiąca. Wydaje się, że artysta stara się po prostu rozszyfrować, co może znajdować się na każdej z pocztówek, chociaż upiorne obrazy nie są idealnym odwzorowaniem jednego obiektu i można je interpretować na różne sposoby.

Podobno powstało już 500 takich kart i będą powstawać następne. Fani artysty na Twitterze sugerowali ich potencjalne duchowe zastosowania, a pomysł używania sztucznej inteligencji do wróżenia wydał im się ekscytujący. 

Ponieważ karty tarota są stale rozwijającą się sztuką, praktycy często polegają na nowych taliach, takich jak Modern Witch Tarot i Tattoo Tarot, aby znaleźć i nadać sens swojemu życiu. Unikalne talie pozwalają czytelnikom tarota połączyć się ze sztuką i duchowymi przekazami, które są bardziej osobiste, a przez to bardziej satysfakcjonujące. Innymi słowy, talia tarota sztucznej inteligencji może nie być takim złym pomysłem dla entuzjastów tarota.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj