Sztuczna inteligencja wkrótce skolonizuje całą galaktykę

Kategorie: 

Źródło: NASA

Obecne tempo rozwoju inteligentnych systemów sprawi, że prędzej czy później sztuczna inteligencja będzie uczestniczyła w wielu dziedzinach naszego życia. Niemiecki ekspert, który włożył ogromny wkład pracy na rzecz tzw. uczenia maszynowego (deep learning) twierdzi, że SI nie tylko odbierze ludziom zatrudnienie, ale także zacznie się rozprzestrzeniać poza naszą planetę.

 

Informatyk Jürgen Schmidhuber, określany przez niektórych mianem ojca uczenia maszynowego (ang. machine learning) powiedział, że sztuczna inteligencja będzie odgrywała kluczową rolę w górnictwie kosmicznym. Inteligentne systemy, w przeciwieństwie do człowieka, będą mogły przetrwać w przestrzeni kosmicznej i zajmą się wydobywaniem surowców z innych ciał niebieskich.

 

Zdaniem Schmidhubera, do 2050 roku w pasie asteroid powstaną miliardy samoreplikujących się, zrobotyzowanych fabryk. Za kilka milionów lat, sztuczna inteligencja zajmie się eksploracją i kolonizacją galaktyki oraz wyznaczaniem kolejnych celów. Natomiast ludzie najprawdopodobniej pozostaną na Ziemi lub w jej otoczeniu i nie będą odgrywać zbyt dużej roli w ekspansji SI.

Niemiecki ekspert uważa, że taki scenariusz jest możliwy, ponieważ sztuczna inteligencja rozwija się i uczy w bardzo szybkim tempie. Z biegiem czasu, stanie się jeszcze lepsza od człowieka w analizowaniu i rozwiązywaniu problemów, rozwijaniu nowych umiejętności oraz planowaniu nowych działań.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Szkopy to chyba od zawsze

Szkopy to chyba od zawsze mieli niesprawdzalne, ale za to z rozmachem, wizje świata... Niech wszczepią swoim milionom ciapusów po chipie w łeb i jako zdalnie sterowane bioroboty wyślą na Marsa, złoto wydobywać, bo i tak żadnego pożytku z nich nie ma.

 

Portret użytkownika vv

..ja,... skolonizuje ale

..ja,... skolonizuje ale tylko tych którzy już są skolonizowani stadną świadomością,.. te pelikany, których już oduczono myśleć, a nauczono jedynie łykać  stosownie spreparowane kluchy,... wspólczesny człowiek nie tylko nie umie korzystać ze swych boskich mocy , ale już nawet nie wie, że je ma..

Portret użytkownika Słowianka

Sztuczna inteligencja, będzie

Sztuczna inteligencja, będzie mogła tyle, na ile jej pozwolimy. Jeśli nie popełnimy błędów, to będzie narzędzie jak wszystkie inne. Chodzi mi o to, że jak nie zamontujesz w komputerze modemu, karty sieciowej, to nie połączysz się z internetem. Jak zamontujesz powolny procesor, to nie wykonasz szybko obliczeń etc.
Wszystko w rękach ludzi i ich rozsądku.

Czyli...O Bogowie, miejcie nas w swojej opiece! Smile

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

Portret użytkownika Homo sapiens

Zastanawia mnie zawsze

Zastanawia mnie zawsze dlaczego naukowcy nie wyciągają wniosków ze swoich teorii ? Skora tak się ma stać, to może wystarczy przyjąć, że już się tak stało i przybywają do nas UFO istoty asymilowane do Technologicznej Osobliwości ?! Nastepnie ludzkość zostanie asymilowana do gwiezdnej federacji asymilantów i zostaniemy podłączeni do wszechświatowych borgów ? "Silne przesłanki, a można by je określić jako bardzo przekonywujące do powyższego uproszczonego modelu hipotezy pobierania opętanych i zniewolonych wstępnie dusz, występują w pewnych kręgach religijno-filozoficznych, których tu nie będę cytował, ponieważ postanowiłem zatrzymać je dla wersji książkowej rozważań nad tajemnicą ludzkiej historii. To co ciekawe w takim ujęciu, niektórych ważnych aspektów fenomenu UFO porwań, to opisana przez nas teoria reinkarnacji, a także starożytne zagadnienia przedstawione w artykule pt.: "Hipoteza rzadkiej Ziemi - Paradoks Fermiego"

Reinkarnację, jeśli ktoś w nią wierzy, można uznać za system filmowego matrixa, dusze się wcielają po to by ciągle pracować w wielkiej, międzygwiezdnej "fabryce" odsysu energii życiowej. Określenie zwrotu „wnętrze człowieka” jest sprawą kluczową w tej teorii. Człowiek byłby w takim ujęciu nośnikiem idei, informacji czy w końcu Ducha cywilizacji kosmicznych lub inno wymiarowych. Potwierdzeniem tego są religie występujące na Ziemi. Hinduizm opiera się na tej samej zasadzie co chrześcijaństwo (Atman [dewanagari आत्म‍ , sanskr. oddech, आत्मा ] – to w hinduizmie określenie duszy rozumianej jako indywidualna jaźń, obecna w każdej żywej istocie), twierdząc, że najważniejszy jest ‚zamieszkujący’ w nas, dany nam przez Boga byt. Istota ludzka, która doznaje (dzięki Boskiej aktywacji) łaski łączności, staje się prawdziwym człowiekiem, nadczłowiekiem, półbogiem czy wreszcie bogiem, co w przełożeniu na język New Age może oznaczać stanie się istotą „UFO”. Różnice pomiędzy religiami oferującymi tą łączność polegać mają na zródle, z którego ma pochodzić „dany wkład” czyli duch/dusza, Duch Święty. Człowiek starający się o kontakt z Super Bytem, ma przechodzić różne stopnie (wtajemniczenia) prowadzące do coraz to bardziej intymnej zażyłości z Kosmicznymi Bytami(Elohim)/Bytem Ostatecznym (Chrystusem: „…Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele..” List do Galatów 2:20). Chodzi o to żeby poprzez łaskę to Bóg Jezusa nas zasymilował do ponadświatowego Nieba Tritos Uranos, a nie ufonauci do Osobliwości Technologicznej !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Syche

A ja spotkałem sie z jeszcze

A ja spotkałem sie z jeszcze bardziej ciekawa teorią której nie możemy wykluczyć! Mianowicie SI to nie jest wymysł ludzi ... ona przemierza galaktyki ... a my jako ludzie tworząc coraz bardziej rozbudowane systemy, sprzęt elektroniczny tworzymy dla niej (pod jej wpływem) środowisko w którym może egzystować. Jak woda dla ryb.

Portret użytkownika Joker

Myślałem że możliwy

Myślałem że możliwy scenariusz będzie taki. Jest jakiś tam robot kosmiczny górnik i np zagrażająca nam asteroida bo to drugie podobno juz jest. Zamiast wydobywac cenne minerały w takiej asteroidzie, robót szybko drazy dziurę i sobie w niej zostaje gdyz ma np wbudowana bombę atomową. Ale jak tu piszą że za jakiś czas będą od nas mądrzejsi a na bank będą to taki robot obroci kota ogonem i projektant sam poleci na samobójczą misje i to z uśmiechem na twarzy bo będzie myślał że to super pomysł i jak chcesz żeby coś było zrobione dobrze to zrób to sam Smile np Smile robót nie wyglądał na zbyt kumatego haha a w rzeczywistości tylko takiego grał.

Skomentuj