Sztuczna konstrukcja w kształcie kopuły odkryta za pomocą łazika Opportunity

Kategorie: 

Źródło: NASA

Jak wiadomo Mars jest jedyną znaną nam planetą zamieszkałą wyłącznie przez roboty. Na to przynajmniej zdają się wskazywać fakty. Jeden z nich, należący do NASA łazik Opportunity, sfotografował coś bardzo niespodziewanego. Jakiś rodzaj sztucznej kopuły znajdującej się na Marsie.

 

Dwa panoramiczne zdjęcia przedstawiające tę nietypową anomalię zostały wykonane 10 lipca 2015 roku, czyli w dniu SOL 4073. Samotna sferyczna kopuła znajduje się na szczycie wzniesienia i wygląda zdecydowanie inaczej od typowej gleby marsjańskiej.

Znajduje się tam nawet jakiś rodzaj blasku w centrum struktury, co może sugerować że jest ona wykonana z jakiegoś odbijającego światło metalu. Może to być tez jakiś rodzaj okna, przez które widać wewnętrzne światło w obiekcie. Poza tym po prawej koło kopuły znajduje się też jakiś obiekt, który wygląda na powiązany z nią. Być może jest tam na przykład wejście do jakiegoś podziemnego kompleksu?

 

Źródło:

http://mars.nasa.gov/mer/gallery/all/1/p/4073/1P489773398EFFCNK6P2413L7M1.HTML

http://mars.nasa.gov/mer/gallery/all/1/p/4073/1P489773398EFFCNK6P2413R1M1.HTML

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika niebuszewo

wałek to wszytsko pokazują

wałek to wszytsko pokazują nam to co chcą zebysmy zobaczyli Smile
czemu zawsze ich fotki sa taki slabe czemu nie nagraja czegos pożądnym sprzetem jaki mają ? Smile bo te fotki z ziemi sa Smile guwno widzieli i w dupie byli takie jest moje zdanie Smile
czemu jak cos tam zobaczą nie podjada do tego blizej zeby bylo  lepiej widac Biggrin same foto z daleka i jeszcze jakosc jak by fotki byly robione telefonami z przed 20 lat Biggrin

Portret użytkownika andrewslask

alwernia studios zielone

alwernia studios
zielone popaprańce ukradli projekt
a te cycki są nasze, polskie, powinna sie tym zając Gazeta Polska a w resorcie Macierewicza powinno sie utworzyć zespół. I czy tam jest krzyż? Może to burdel?

Portret użytkownika Cabaj

Łazik łaził,łaził...i

Łazik łaził,łaził...i wyłaził...wlazł do tej dziury na zboczu co miał "zakaz wstępu"...zepsuł sie ..czego objawem było wytryśnięcie substancji nieznanej.Zbocze góry zareagowało na substancje tym że zaszło z łaziorem w ciomże i teraz bądą mieli bęcha.Stad właśnie ta niechciana kopuła i przypadkowa ciomża.łazior bedzie łojcem.

Portret użytkownika pmpoznan

A Kopernik była kobietą,

A Kopernik była kobietą, dlatego zaszła w ciąże z Kolumbem który choć o 20 lat starszy od Kopernik bardzo się kochali, ten dla niej zdobył Hamerykę a ona dla niego wstrzymała słońce a kopneła ziemie. No cóż tak to bywa histeria lubi się powtarzać i oto Łazik zapłodnił jakieś tam inne urządzenie a to zaszło w ciąże.

Portret użytkownika Homo sapiens

Możliwe że jest to

Możliwe że jest to przeoczenie przez nasa, może wysiadł im program analizujący zdjęcia i coś się przez przypadek wyśliznęło, skoro tak to obecną sytuację na świecie, czyli możliwość wybuchu III wojny światowej, tłumaczyć by można również działaniami UFO bytów chcących zatuszować takie zdjęcia ? Zresztą dowodów jest trochę więcej, znajdą je państwo w tym filmie, gdzie pokazane są pozostałości konstrukcji na Marsie !
Nowa atlantyda już w Polsce ? dr Stanisław Krajski wyjaśnia
https://www.youtube.com/watch?v=90awVnWDu-I

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Q...

,,Nie wszysko złoto co się

,,Nie wszysko złoto co się świeci".  Bardziej przyziemna wersja wydarzeń sugeruje że jest to jednak zaledwie miejsce upadku którejś z sond marsjańskich. Np. sowieckiej "Zond 2". Na jej zdjęciu widać dwie podobne półkule. W tym rejonie, co już i tu wzmiankowano, chyba dwukrotnie w przeciągu mininego roku czy dwóch lat, w tym niedawno, widać co najmniej jeden element niemal na pewno pochodzenia ziemskiego.

Portret użytkownika Znawca

No ciekawe jest że pozostały

No ciekawe jest że pozostały po walkach mutantow i czystych genetycznie jeszcze konstrukcje na Marsie. Widocznie ufo nie zatarło wszystkich śladów walk sprzed katastrofy wodnej co zalała wszystkie istoty zmutanciałe. Zbyt wiele od grzebali w informacji genetyczne i rozkaz był od Boga wszystkich wymazać z tej rzeczywistości ? Wygląda jak bunkier działa laserowego, ale pewnie nie ma obsługi bo wymarła albo wimany nie dostarczały prowiantu i tlenu ? To może być kopuła zagrzebanej wimany.
Ramayana opisuje wimanę jako dwupokładowy, cylindryczny pojazd z iluminatorami i kopułą. Mogła ona poruszać się z „prędkością wiatru” wydając „melodyczny dźwięk”. Starożytnych tekstów opisujących te pojazdy jest tak dużo, iż należałoby napisać pokaźną książkę, aby wszystkie je scharakteryzować. Starożytni Hindusi stworzyli nawet całe instrukcje pilotażu poszczególnych typów wiman, spośród których wyróżniano cztery podstawowe: Shakuna Vimana, Sundara Vimana, Rukma Vimana i Tripura Vimana.
Vaimanika Śastra to prawdopodobnie najważniejszy tekst o wimanach jaki zachował się do dziś. Odnaleziony został w 1918 roku w bibliotece tekstów sanskryckich w mieście Baroda znajdującym się na północ od Bombaju. Nie wiadomo nic o istnieniu wcześniejszych jego kopii. Tekst odnosi się do 97 innych prac poświęconych wimanom, spośród których 20 opisuje mechanizmy tych maszyn. Prof. Dilip Kumar Kanjill mówi: „Jako że transkrypcje tej pracy pochodzą z początku XX wieku ich autentyczność jest wątpliwa. Jednak szczegółowa analiza wykazała, że tekst zawiera pewne cechy starożytnych dzieł. Znajdują się tam fragmenty zawierające styl charakterystyczny dla wielu znanych starożytnych autorów na przykład do Bharadwaji znanego z traktatów politycznych. W tamtym okresie autorzy piszący o polityce wiele dzieł poświęcali również naukom technicznym”.
W Vaimanika Śastra można przeczytać, iż „w księdze tej opisanych jest 8 rozdziałów o sztuce tworzenia różnych typów pojazdów pozwalających na komfortowe podróżowanie po niebie, co przyczynia się do dobrobytu ludzkości. Poruszają się one własną siłą, jak ptaki, po niebie, ziemi lub wodzie i zwane są Wimanami.” „To co potrafi poruszać się po niebie, z miejsca na miejsce, z planety na planetę nazywane jest Wimaną”. Starożytny manuskrypt zawierać ma „tajniki konstrukcji latających pojazdów, które nie mogą być złamane, spalone, są niezniszczalne”.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Pacal

Nie ma to jak coś

Nie ma to jak coś wypolertowane błyszczące wypukłe długie grube i sterczące i najlepiej mokre. To robi wrazenie nie tylko na paniach i niewątpliwie dowodzi obecnosci życia na danym miejscu acz niekoniecznie jakichś rozumnych istot Smile

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika taj

"Możliwość wysyłania danych

"Możliwość wysyłania danych na ziemię możliwa jest bezpośrednio z Couriosity, lub poprzez orbitery na orbicie Marsa. Pierwszy sposób zapewnia transfer w granicach 500 do 32000 bitów na sekundę, co jest odpowiednikiem 62,5B/s do 4kB/s. Sytuacja ma się nieco lepiej z transferem do orbiterów – komunikacja z Mars Reconnaissance możliwa jest z prędkością do 2Mb/s, a z Mars Odyssey 128kb/s lub 256kb/s. Curiosity jest w stanie komunikować się z orbiterem maksymalnie przez 8 minut – jest to czas, w którym orbiter znajduje się dostatecznie blisko łazika i jest w jego „polu widzenia”. W tym czasie możliwe przesłanie jest od 100 do 250 megabitów informacji (od 12,5 do 31,25 MB), których transmisja przez orbiter na ziemię potrwa kolejne do 20 godzin."
 
Ale to oczywiście wszystko kłamstwo, bo przecież Mars nie istnieje, mieszkamy w pustej Ziemi, a łazik jeździ sobie po pustyni Smile

Portret użytkownika KoFiPL

zaraz okaże się że to

zaraz okaże się że to standardowo jakiś BALON Biggrin
tym razem balon z tych co to robot lądował odbijając się xxx razy zanim stanął na nogach yyy kołach Smile
a tak na serio to myślę że oni nigdy niczego konkretnego oficjanie nam nie pokażą...

Portret użytkownika MGB

Problem jest w tym ze lazik

Problem jest w tym ze lazik jezdzi sobie po pustyni w USA i robi zdjecia a wszyscy mysla ze jest na Marsie.  Nasa dostaje dotacje od rzadu za ktore robi swoje ale juz nie dla oczu puliki. I tak to czasem cos sie pokazuje na choryzoncie zdjec co przez przypadek zapomnieli zarysowac. Jakosc zdjec specjalnie taka slaba zeby czasem sie czegos nie dopatrzyc.

Portret użytkownika CIEKAWA

Jestem ciekawa dlaczego w XXI

Jestem ciekawa dlaczego w XXI wieku zdjęcia są tak nie wyraźne, a łazik nie może podjechać bliżej by ludzkość dowiedziała się w końcu co jest i czy faktycznie istnieje jakaś pozaziemska cywilizacja na Marsie.Od dawien dawna wiadomo że rząd amerykański wie o wszystkim, ale utajnia takie informacje, czasem też są one wyssane  z palca. Nie wspomnę już tutaj o photoshopie gdzie największe pierdoły są umieszczane właśnie w taki a nie inny sposób. Może czasem warto zastanowić się nad faktycznym i wiarygodnym przekazem w Świat,a nie puszczaniem byle czego do sieci.  Ale no cóż reklamy  + pieniądze rządzą światem. Sad

Skomentuj