Sztucznie stworzone obiekty wystają z powierzchni Marsa

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Poszukiwacze marsjańskich anomalii mają kolejny powód do zadowolenia. Oto na zdjęciach wykonanych przez niedziałający już łazik Spirit wypatrzono dziwnie regularne kształty.

 

Jak wiadomo natura raczej nie tworzy struktur, których kształty są pełne linii prostych. Dotyczy to zwłaszcza kamieni, których powstanie powinno być raczej efektem przypadkowego działania. Dlatego gdy znajduje się na Marsie coś, co ewidentnie wygląda na twór sztuczny powoduje to szereg pytań o sposób powstania takich struktur.

 

Ten konkretny przypadek odkryto dzięki zdjęciom wykonanym za pomocą łazika Spirit. Fotografie przesłano w ciągu dwóch marsjańskich dób, Sol 1401 i Sol 1402. Ich prawdziwość potwierdzają poniższe linki. Nie wiadomo, co przedstawiają te obrazy. Z punktu widzenia naukowców są to zapewne jakieś nietypowe kamienie, ale badacze marsjańskich anomalii widzą w tym pozostałości po technologii istniejącej niegdyś na czerwonej planecie.

 

 

 

Źródła:

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/spirit_p1401.html

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/spirit_p1402.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Alphard z Hydry

No gdybyś się przyjrzał

No gdybyś się przyjrzał tematowi uważniej, to byś rozkminił że kryształy, sa symetrycznymi odwzorowaniami, pięciu brył platońskich, a do takich trapezy, stożki i prostokąty nie należą. Jeśli gdzieś na planecie jest prostokąt oznacza że powstał on sztucznie.
 
PS. Ruiny na Marsie i księżycu, to pozostałości cywilizacji przedpotopowej, która chasała po układzie słonecznym vimanami. Wszystko zostało zniszczone w Tzw. "wojnach bogów" czyli potomków upadłych aniołów - Nephilim. Do dzisiaj na księżycu leży 5 kilometrowy statek kolos, z ludzkimi szczątkami na pokładzie, pamiętający pewnie tę wojnę.

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika Alphard z Hydry

No to może inaczej - natura

No to może inaczej - natura tworzy bryły symetryczne, wszystkie inne są sztuczne.
Np taki stożek wyżej na fotografii, jest ewidentnie sztuczny, nie mam wątpliwości, to żaden kryształ ani skała, to po prosty obrobiony kamień.

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika Homo sapiens

Mars jest niezwykle

Mars jest niezwykle tajemniczy ale Ziemia i jej tajemnice są jeszcze ciekawsze !
 
Na stronie zmianynaziemi pojawił się taki ciekawy komentarz:
"...Wody geotermalne są czystym ekologicznie źródłem energii z której można
pozyskać również energię elektryczną. Szacuje się, że energia zawarta w
wodach geotermalnych na terenie Polski wynosi 34724 mln ton ekwiwalentów
oleju, czyli ponad 300 razy więcej niż roczne zapotrzebowanie na energię w
kraju (!)
.Obszarem o wyjątkowych warunkach geotermalnych jest część Podhala
położona między Tatrami a Pienińskim Pasem Skałkowym. Obecnie na terenie
Polski funkcjonuje osiem geotermalnych zakładów ciepłowniczych.

Biorąc pod uwagę tak duże zasoby wód geotermalnych w Polsce - prawie 80% pod
powierzchnią naszego terytorium - w najbliższych latach liczba ciepłowni
geotermalnych powinna znacznie wzrosnąć. Najlepszym przykładem kraju, który
wykorzystuje energię geotermalną jest Islandia, gdzie aż 86 % energii
elektrycznej jest produkowane w elektrowniach geotermalnych. W 2020 roku
Polska powinna pokrywać około 15% swoich potrzeb energetycznych z
odnawialnych źródeł energii.Pyrzyce).
Polska nie tylko jest położona na łączniku wschodniej części Europy z zachodnią, ale również na łączeniu się płyt tektonicznych, dających rewelacyjne możliwości do zagospodarowania potencjału geotermalnego. Dotychczasowe zagospodarowanie potencjału ogranicza się do parków wodnych, zasilanych ciepłą wodą geotermalną i mniejszych projektów zagospodarowania naturalnych źródeł energii. Polska nie tylko jest położona na łączniku wschodniej części Europy z zachodnią, ale również na łączeniu się płyt tektonicznych, dających rewelacyjne możliwości do zagospodarowania potencjału geotermalnego. Dotychczasowe zagospodarowanie potencjału ogranicza się do parków wodnych, zasilanych ciepłą wodą geotermalną i mniejszych projektów zagospodarowania naturalnych źródeł energii. Dzięki regulacjom i dotacjom rządowym, przy przygotowaniu uproszczonych procedur administracyjno-formalnych, Polska może się stać do 2020 roku potęgą geotermalną Europy. Analizy przeprowadzone przez GGCC (Global Green Consulting Center) w połączeniu z informacjami z Instytutu Nauk Geologicznych PAN oraz Komitetu Planeta Ziemia przy PAN potwierdzają ogromny, niewykorzystany potencjał drzemiący w polskiej geotermii..."
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzad-zadeklarowal-budowe-pierwszej-polskiej-elektrowni-atomowej
 
A skąd się wzięły wogóle wody pod ziemią ? Skąd tak wielkie ilości ? Ewolucjonistyczna teoria powstawania tych wód tak to opisuje (opis jest poprawny do pewnego stopnia, lecz nie wyjaśnia zagadki wody do końca...):
"... wody juwenilne czyli wody, które powstają z magm wydostających się z głębi Ziemi lub wody reliktowe które w przeszłości geologicznej zostały uwięzione w warstwach skalnych i przez to nie miały kontaktu z otoczeniem przez długi czas..."
 
wody które zostały uwięzione oraz takie które powstają z magm ! Woda powstaje ze skały ! I to jest prawda ! Tajemnica jednak jest jeszcze większa ! Jak woda może powstać ze skał !?
Otóż może sięz nich wydostać pod wpływem..., a skąd ta woda w skałach ?! o tym kiedy indziej, tajemnica wody podziemnej-skalnej jest naprawdę niesamowita !
 
http://popotopie.blogspot.com
[...]Po wielu latach studiów nad tajemnicą Ziemi i jej historii opracował swoją teorię hydropłyt, tysiące obliczeń potwierdziły badania w terenie, większość niezwykłych cech naszej planety, skorupy ziemskiej, została dobrze wyjaśniona dzięki jego pracy naukowej oraz teorii  hydropłyt, inaczej płyt nawodnych, lub skorupy ziemskiej osadzonej na wielkich zbiornikach wodnych, ślizgającej się na warstwie wody.
Oto jak doszło do tajemniczych zjawisk fizycznych, których efektem było zamarznięcie ogromnego terenu kuli ziemskiej:
-na Ziemi przed potopem był tylko jeden duży kontynent pokryty bujną wegetacją; były tam morza i rzeki oraz góry nieco niższe niż obecne - ich wysokość dochodziła zapewne do ok. 2800 m n.p.m.  -przed potopem na Ziemi istniała też olbrzymia ilość wód podziemnych (ok. połowy całej wody, która jest w dzisiejszych oceanach). Woda ta mieściła się w wewnętrznych połączonych ze sobą komorach, które tworzyły swego rodzaju szelf o grubości ok. pół mili (ok. 800 m) i jakieś 10 mil (ok. 16 km) pod powierzchnią ziemi

  -na przestrzeni tysięcy lat (2 tysiące) rosnące ciśnienie wód podziemnych rozciągało skorupę ziemską, rozerwanie okalającego ziemię płaszcza skał zaczęło się od mikroskopijnego pęknięcia, które rozrosło się w obu kierunkach w tempie ok. 3 mil / sek. (ponad 17 tysięcy km/godz.). Powstałe pęknięcie okrążyło glob w ok. 2 godziny, -rozpylana woda sprawiła gigantyczne opady deszczu, część wody tryskająca w zimną stratosferę oraz w przestrzeń kosmiczną zamarzła tworząc kryształy i bryły lodu o temperaturze minus 180 stopni Celsjusza, spadające zmrożone lub ciekłe błoto, wraz z   "kosmicznym gradem" dławiło, prasowało, zamrażało i grzebało istoty biologiczne, tysiące ton tego zmrożonego materiału prasowało miliony istnień w bardzo krótkim czasie, wszelki szczątki, które się znalazły w tym lodzie uniemożliwiały mu unoszenie się na powierzchni  wód potopu, olbrzymie warstwy tego materiału pokryły wiele zwierząt w fazie powodzi.[...]
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05/zgony-mamutow-i-tajemnicze-artefakty.html
ta oto tajemnicza struktura znajduje się na terenie Rosji...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika heddon

Niestety, to tylko Księżyc.

Niestety, to tylko Księżyc. Satelita SDO, który robił te zdjęcia, znajduje się na orbicie wokółziemskiej, tak zaprojektowanej, żeby Ziemia nie przysłaniała widoku, ale Księżyc co jakiś czas wchodzi w obiektyw (2 razy w roku). Co innego satelity STEREO A i B - te krążą na orbitach wokół Słońca, zbliżonych do orbity Ziemi, ale to akurat nie jest obraz z żadnego z tych urzadzeń.

Portret użytkownika andy V

Jak dla mnie to są kawałki

Jak dla mnie to są kawałki ziemskich rakiet - nosicieli, które przyniosły na Marsa ziemskie sondy lub któreś z łazików. Zastosujcie brzytwę Ockhama. Jeżeli na orbitach wokół Ziemi krąży tyle wszelakigo kosmicznego złomu, dlaczego i na Marsie nie może trochę go się znajdować?

Portret użytkownika saturas 13

a jeśli sumeryjskie i nie

a jeśli sumeryjskie i nie tylko sumeryjskie tablice mówią prawdę o nibiranach którzy stworzyli ludzi i o ich bazach na marsie A na prawdę jesteśmy gotowi Nie chcą jej tylko manipulatorzy wkładający głupoty w głowę niewolników których wykorzystują do zdobywania władzy i bogactwa Co z opasłą hierahią kościelną gdy okaże się że bóg to kosmita z takimi samymi wadami jak my tylko dysponujący super technologią W glnianych tablicach też ci niby bogowie odnosili się do Wszech Stwórcy Prawda jest po prostu niewygodna i zagraża przyziemnym interesom Więc stwierdzenie że nie jesteśmy gotowi na prawdę to zwykły nonsens Tylko kłamcy i zwodziciele nie są na nią gotowi
 

Portret użytkownika Endor

Saturasie zle oceniasz św.

Saturasie zle oceniasz św. Kapłanów kościoła katolickiego bo oni są istotami duchowymi i ziemsko kosmicznymi jako łącznicy pomiędzy Bogiem a ludzmi! To że niektórzy jedzą trochę więcej to o niczym nie świadczy. Proponuję tobie i wszystkim modlitwe o miłosierdzie Boskie bo to jest zbawcza modlitwa.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Jack Wolf

Cytat "Jak wiadomo natura

Cytat "Jak wiadomo natura raczej nie tworzy struktur, których kształty są pełne linii prostych" - szanowny autor tekstu pewnie nie widział anie jednego kawałka kryształu górskiego albo soli kamiennej. A jeśli chodzi o regularne "odjechane" kształty to warto przypomnieć sobie "diablelsą górę" która pojawia się m.in. w filmie: Bliskie spotkania...

Portret użytkownika mlodyrob

my ziemianie nie jestesmy

my ziemianie nie jestesmy gotowi na prawde obojetnie jaka ona by była,im bardziej bedzie oczywista realna  to doprowadzi do wiekszych wojen.Zawsze tak było i jeszcze wiele lat tak bedzie.Ludzie nie sa wstenie mówic jednym głosem.

Portret użytkownika Łukasz_inny

Ciekawe pako co myślisz o

Ciekawe pako co myślisz o teori że odpowiednia duża ilość małp i odpowiednio duża ilość maszyn do pisania pozwoli na napisanie dzieła Szekspira przez te małpy- oczywiście zakładając że małpy potem poukładaja te strony w całość w kolejności - darujmy sobie  oprawę książki?
Co powiesz na teorię, że życie powstało od tak z przypadku ze splotu dużo bardziej skomplikowanych przypadków niż spotkanie się 2 sond na powierzchni 1 planety?
Ja się z tobą zgadzam jednak wtedy tak samo absurdalne są teorie przedstawione powyżej. Taka pułapka rachunku prawdopodobieństwa.... zawsze coś jest prawdopodone ale poziom prawdopodobieństwa jest jak dobrze to ująłeś "ABSURDALNY"

Portret użytkownika pako1205

Również zgadzam się z Twoim

Również zgadzam się z Twoim postem,zaznaczę jedynie po raz ósmy,że nie ma żadnych zbiegów okoliczności i przypadków.Zemia i jej najbliższe otoczenie jest dziełem,projektem,a że to trudne do akceptacji-to już nie poradzę. Wink

Portret użytkownika kuzYn

  Ciekawe porównanie. 2

 
Ciekawe porównanie. 2 łaziki mogą się spotkać na planecie, aczkolwiek stopień prawdopodobieństwa jest bardzo niski. Jeśli chodzi o małpy, to również jest prawdopodobne że stworzą przynajmniej podobne dzieło do Szekspira, pod warunkiem że będą pisały z milion lat i w międzyczasie ewoluowały.  Biggrin

 

Skomentuj