Szum z Taos - Dziwne dźwięki dręczą mieszkańców od 30 lat!

Kategorie: 

Źródło: Billy Hathorn

Głęboko w spokojnym, malowniczym miasteczku Taos w Nowym Meksyku, dziwaczne zjawisko od dziesięcioleci wprawia w zakłopotanie zarówno mieszkańców, jak i naukowców. Fenomen znany jako "Shum Taos", to niewyjaśniony dźwięk o niskiej częstotliwości ,który przyciągnął uwagę całego świata i był przedmiotem niezliczonych badań. Czym jest i dlaczego pozostaje jedną z największych dźwiękowych tajemnic naszych czasów?

 

Ten uporczywy hałas o niskiej częstotliwości, jest podobny do odległego silnika diesla pracującego na biegu jałowym lub dudnienia o niskiej częstotliwości. Ten pulsujący dźwięk, nęka ich od wczesnych lat 90-tych. Szczególnie niepokojące jest to, że tylko około 2% populacji Taos słyszy ten szum. Ci, którzy go doświadczają, zgłaszają uczucie irytacji, niepokoju i zaburzeń snu.


Podczas gdy niektóre teorie sugerują, że szum może być powodowany przez działalnośc człowieka, taką jak sprzęt przemysłowy lub ćwiczenia wojskowe, badania nie wskazały dokładnego źródła hałasu. W rezultacie, tajemnica otaczająca ten szum wzrosła, prowadząc do wielu bardziej niekonwencjonalnych wyjaśnień.

 

Jedna z popularnych teorii głosi, że rząd USA przeprowadza tajne eksperymenty lub obsługuje podziemne obiekty w tym regionie. Pomysł ten jest podsycany przez bliskość baz wojskowych do samego miasta. Niektórzy badacze uważają, że szum może być związany z ruchami tektonicznymi lub poddźwiękowymi wibracjami spowodowanymi czynnikami geologicznymi.

 

Podobnie jak w przypadku wielu niewyjaśnionych zjawisk, niektórzy ludzie zwracają się ku wyjaśnieniom pozaziemskim. Sugerują oni, że szum Taos może być objawem działania zaawansowanej technologii lub komunikacji obcych. Liczne badania próbowały zidentyfikować źródło hałasu a naukowcy zdołali nawet, zarejestrować, zmierzyć i przeanalizować ten dźwięk. Próby jego identyfikacji spełzły jednak na niczym. Ten dziwaczny dźwięk, choć pozornie prosty, nadal wzbudza zainteresowanie i pozostaje nierozwiązaną zagadką. Czy jest to produkt rządowych eksperymentów, zjawisko naturalne, czy coś poza naszym zrozumieniem?

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Skomentuj