Szwedzi opracowali test online w celu właściwej oceny prawdopodobieństwa śmierci

Kategorie: 

http://www.ubble.co.uk/

Szwedzcy naukowcy opracowali pięciominutowy test online, który umożliwia ich zdaniem, właściwą ocenę prawdopodobieństwa śmierci w ciągu najbliższych pięciu lat. Test, zwany Ubble, jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w średnim wieku (40 – 70 lat).

 

Program został opracowany na podstawie informacji uzyskanych z odpowiedzi na 655 pytań na temat zdrowia i stylu życia. Na pytania odpowiedziało 500 tysięcy wolontariuszy w Wielkiej Brytanii, a konkretnie uczestnicy projektu UK Biobank. Respondenci udostępnili również informacje na temat DNA i historii ewentualnych chorób. Od początku uruchomienia projektu zmarło około 8,5 tys. wolontariuszy.

W rezultacie test końcowy obejmuje 13 pytań dla mężczyzn i 11 dla kobiet. Metodologię obliczeń i kryteria doboru zagadnień przedstawiono w brytyjskim czasopiśmie medycznym The Lancet.

Dla zdrowych uczestników prognostycznym wskaźnikiem śmierci okazało się palenie. Dla kobiet, które w czasie badania doświadczyły problemów zdrowotnych, były to głównie problemy onkoligiczne. Ponadto, ryzyko śmierci zwiększa się w przypadku ilości urządzeń, z których korzystali badani i zmniejsza u tych, którzy żyją „wolniej”. Pytania na temat wagi, diety i spożywania alkoholu w teście nie są dostępne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika WR

U nas to nie działa ,bo

U nas to nie działa ,bo zagrożenie przejscia przez pasy na jezdni + idiota za kierownicą = ? czas życia a tak to bardziej wierzę Cygance ,sam w 1973 śmiałem się z przepowiedni a 90% już się spełniłonając  też powiedział kiedy umrę 84 lata zostało 21 ,sąsiadce 100%  miała mieć męża sąsiada - był mieszkał 500m od niej ,już w Polsce mieli do niej przyjść na pogrzeb /była bardzo chora ,sąsiedzi przyszli na pogrzeb myśleli ze zmarła ,tak było będzie zyła 86 lat i tak było A wróżyła jej jako 9 latce w Bośni pozwoliła jej wydoić krowe - mleka dla dziecka wróżba zapłata za mleko .

Portret użytkownika b@ron

...w pięć minut dowiesz się

...w pięć minut dowiesz się czy umrzesz w ciągu pięciu lat...toż głupszego programu wymyślić nie mogli? a jak się im wyniki programu nie spełnią, to szwedzcy naukowcy, mają może jakieś nagrody pocieszenia dla tych, co po pozytywnym teście zadłużą się na 30lat, by ostatnie 5 lat przeżyć w dobrobycie, zabawie i rozpuście ? Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj