Kategorie:
Szwedzcy nurkowie odkryli na dnie Bałtyku rzadki zbiór zabytków z epoki kamienia czyli ewolucjonistycznego paleolitu. Archeolodzy uważają, że relikwie zostały pozostawione przez Szwedzkich koczowników 11.000 lat temu, a odkrycie może świadczyć o jednej z najstarszych osad kiedykolwiek znalezionych w Skandynawii.
Niektóre z zabytków są tak dobrze zachowane, że raport nurków nazwał znalezisko "Szweckim Atlantis" i zasugerował, iż osada została pochłonięta przez morze w całości w taki sam sposób jak mityczna wyspa na Oceanie Atlantyckim. Artefakty zostały odkryte przez profesora Bjorna Nilssona z Uniwersytetu Soderton i zespół Uniwersytetu Lund podczas nurkowania archeologicznego w Hano, u wybrzeży regionu Skanii w Szwecji.
Nillsson odkrył pochowane 16 metrów pod powierzchnią drewniane elementy, narzędzia krzemienne, rogi zwierzęce oraz liny.
Wśród przedmiotów znalezionych wystąpiły także m.in. harpun, rzeźba wykonana z kości zwierząt, kości wymarłego starożytnego zwierzęcia zwanego turem. przodek niektórych ras bydła domowego (Bos taurus). Z opisów w starych kronikach i zachowanych drzeworytów wynika, że tur był bardzo podobny do dużych ras bydła. Ostatni żywy egzemplaż Tura widziany był w Polsce w 1627 roku.
Wiele artefaktów zostało dobrze zachowanych, ponieważ znajdowały się w osadzie organiczno-mineralnym zwanym Gytia, powstającym zazwyczaj na dnie jezior, czyli zbiorników wody słodkowodnej, ale również mokradeł. Czarna, galaretowata Gytja powstaje, gdy zaczyna się rozpad torfu, następuje spadek ilości tlenu co spowodowało dobrą konserwację znalezisk.
Nilsson stwierdza, że: "około 11.000 tyś. lat temu występował tam jakiś rodzaj laguny, wszystkie artefakty jakoś zostały tam zakonserwowane. Jeśli osada byłaby na suchym lądzie to mielibyśmy tylko rzeczy kamienne, nic na bazie organicznej."
Nurkowania archeologów był częścią trzyletniego planu wykopów, częściowo finansowany przez Zarząd Szwedzki ego Dziedzictwa Narodowego. Archeolodzy kontynuują wykopaliska w tym rejonie, są szczególnie zainteresowani istnieniem hipotetycznych starożytnych grobowców.
Oczywiście możliwe, iż znaleziska są pozostałością Biblijnego Potopu, a Morze Bałtyckie było przedpotopowym jeziorem. Archeolodzy wiedzą, że na przykład Morze Czarne zawierało kiedyś w sobie wodę słodkowodną, wskazują na to znalezione na odpowiedniej głębokości lub warstwie muszle słodkowodnych mięczaków. Poziom wody Morza Czarnego znajdował się w przeszłości znacznie niżej niż obecnie, obecny wydaje się być wynikiem globalnego potopu. O tym i innych ciekawych odkryciach opowiada ten film:
Oficjalna nauka jak zwykle unika oglądu szerszej perspektywy oraz tysięcy śladów geologicznych, archeologicznych czy historycznych potwierdzających globalne zjawiska związane z gigantycznymi rozmiarami Biblijnej powodzi. Należy pamiętać także o niedawno odkrytym innym tajemniczym znalezisku z terenów Morza Bałtyckiego:
Jeżeli ktoś z państwa zna język angielski, to zapraszam na prawdziwie interesujący film-audycję przedstawiającą znaleziska, miejsca i dziwne budowle wydarzeń przed potopowej cywilizacji, audycja trwa prawie pięć godzin ! Jednak wystarczy odsłuchać pierwsze dwie godziny by zacząć się mocna zastanawiać nad rzeczywistością przedpotopową, ale i nad tym czasem w którym żyjemy dziś ! Wspaniała prezentacja znalezisk, oraz wspaniałe pytania i zdumienia prowadzącego. Jest to audycja przedstawiająca badania i odkrycia znanego archeologa Jonathana Grey'a. Właściwie wystarczyłoby przetłumaczyć ten film na język polski by wielu ludzi otrząsneło się ze zmory ewolucjonistycznej. Tłumaczenie takie byłoby niezwykle wartościowe, czy ktoś podejmie się tego zadania ?
Dead Men's Secrets, by Jonathan Gray
Tajemnic wielkiego potopu jest na prawdę wiele, miejmy nadzieję na kolejne odsłony naszej tajemniczej przeszłości. Oczywiście zapraszam na dobrze wam znany blog poświęcony zagadkom globalnej powodzi: http://popotopie.blogspot.com
Komentarze
W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!
Strony
Skomentuj