Tajemnica Alei Menhirów w Carnak została rozwiązana!

Kategorie: 

Internet

Motto: „Spektakularne odkrycie menhirów z Ery Kamiennej w Bretanii (Francja) mogłoby otworzyć kod jednego z najbardziej zagadkowych rozdziałów ludzkiego rozwoju i odmieniłoby naszą znajomość wczesnej historii ludzkości.” - John Lichfield, The Independent, 31 lipiec 2006

*Carnac (bret. Karnag)  47°35′N 3°05′W.  Najsłynniejsza miejscowość  i gmina we Francji, w regionie Bretania, w departamencie Morbihan.  Dorównuje popularnością brytyjskiemu Stonehege ze względu na Menhiry w Carnac. Są one dziedzictwem światowej kultury, stąd konieczność ich ochrony w takim samym stopniu  jak Stonehenge, gdyż jest to muzeum prehistoryczne. Wszystkie megality bretońskie są  szanowane, pieczołowicie utrzymane i opisane.

 

Carnac  to również znane uzdrowisko i kąpielisko francuskie u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Wokół zatoki Morbihan wznoszą się najbardziej niezwykłe aleje megalitów na świecie. Trzy tysiące kamiennych bloków nadal stoi jak stało, natomiast pierwotnie skupisko obejmowało prawdopodobnie około dziesięciu tysięcy menhirów. Ten fenomenem wprawia w osłupienie wszystkich myślących ludzi świadomych tego, że te tajemnicze megalityczne konstrukcje nie mogą być dziełem ludów prymitywnych, lecz dziełem inteligentnej cywilizacji, która pozostawiła potomnym niezwykłą wiedzę zakodowaną w ustawieniu tysięcy megalitów. Oczywiście na ich temat są różne teorie, ale nadal nikt nie rozumie sensu i celu ich przeznaczenia. Jest zbyt dużo pytań na które nie ma odpowiedzi! Te pytania są najważniejsze.

 „Kamienne Puzzle”.

Stare przysłowie mówi - „Najtrudniej zrozumieć najprostsze sprawy”, dlatego zamierzam udowodnić czym są Aleje Menhirów w Carnac na przykładzie własnych badań kamiennych kręgów.

 

Od 1993 roku badam różne megality i po swojemu układam te „Kamienne Puzzle”. Patrząc na zdjęcia  i filmy tajemniczych menhirów w Carnac dostrzegłam pewną prawidłowość! Co przeciętnemu turyście oraz naukowcowi patrzącemu na wielokilometrowe rzędy menhirów dosłownie „rzuca się w oczy”? Oczywiście wielkość tego kamiennego przedsięwzięcia! Musi to być bardzo ważne dla sprawy „Kamiennych Puzzli”, a co za tym idzie - sprawy DYSKÓW o których pisałam. Odpowiedź w tej sprawie jest prosta tak samo jak w przypadku STREFY 3c 123 oraz Stonehenge i Avebury - o czym pisałam w art. „Klucz do tajemnicy Stonehenge jest w Polsce!”. Więc co to jest?

 

Wielkie w skali pasma kosmiczne!

 Aleje Menhirów to PASMA KOSMICZNE pokazane nam w Wielkiej Skali. Czy zrobiły to ludy prymitywne?! Dla mnie jest niepojęte, że tysiące lat temu nasi inteligentni PRZODKOWIE przewidzieli, że nie będziemy pamiętać swojej tożsamości? Co takiego wówczas się zdarzyło, że podjęli się aż tak wielkiego przedsięwzięcia jakim jest Aleja Menhirów, w której zakodowali wiedzę o najważniejszych pasmach kosmicznych? W jakiej SKALI to wykonali?

 

Właśnie o tych pasmach mówiłam w 1997 roku w Sulęczynie podczas sympozjum naukowego poświęconemu kamiennym kręgom. Brali w nim udział archeolodzy, fizycy i astronomowie, historycy, botanicy, radiesteci, dziennikarze, itd. Nasze referaty zostały opublikowane w książce pt. „Na szlaku Gotów” pod redakcją prof. H. Panera - dyrektora Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. (Do wglądu na miejscu oraz w UG Sulęczyno i w wielu Muzeach Archeologicznych w Polsce.)

 

 Na podstawie pierwszych 100 wypraw i badań kamiennych kręgów w Odrach k/Czerska – zrozumiałam dlaczego 4 kamienne kręgi ustawione są w linii prostej z dokładnością astronomiczną na przesilenie letnie. Zrozumiałam, że konstruktorzy kamiennych kręgów wiedzieli o istnieniu Pasm Kosmicznych i dlatego ustawili megality tak, abyśmy to zrozumieli gdy „dorośniemy” do poziomu ich inteligencji! Pasma te nazwałam Złote i Platynowe. Czy odkryłam coś zupełnie nowego czy może dokopuję się do prawdy o naszych PRZODKACH?

 

Pasma Złote przebiegają w linii prostej z kierunku: południowy-zachód na północny-wschód.  Szerokość tego pasma wynosi ok. 5 m. Częstotliwość promieniowania w widmie światła białego odpowiada kolorowi mieszczącemu się w barwie czerwono - pomarańczowej fal elektromagnetycznych o długości ok. 623 nm lub Á,  przez które przepływają fale radiowe.

 

Pasma Platynowe wskazują kierunek: południowy-wchód na północny-zachód. Szerokość tego pasma wynosi ok. 6 m, częstotliwość promieniowania w widmie światła białego odpowiada kolorowi w granicach nadfioletu o długości ok. 382 nm lub Á, przez które przechodzi promieniowanie „X” -  rentgenowskie i gamma.

 

Jaka to proporcja do SKALI Alei Menhirów w Carnac? Który z matematyków to policzy?

Pasma Złote i Platynowe krzyżują się co 12 x 15 m tworząc siatkę pasm kosmicznych otaczających cała Ziemię. Na skrzyżowaniu tych pasm stoi kamień centralny w każdym kamiennym kręgu. W każdym układzie kamiennych kręgów - jakie badałam w Polsce - zawsze jest jakiś kluczowy krąg ze znakiem wyrytym na kamieniu centralnym.

 

 Mówiąc i pisząc o pasmach kosmicznych Złotych i Platynowych, w których przepływają fale radiowe  (w 1997 r.!) nie myślałam o naszej Galaktyce jako źródle ich pochodzenia i promieniowania  docierającego do Ziemi. Dopiero, gdy sięgnęłam po książki z astronomii zrozumiałam czym są te pasma i do czego mogą służyć. Rozmawiałam wówczas na ten temat z kilkoma fizykami i astronomami w Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu. Okazało się, że astronomia i fizyka nie znała jeszcze takich pasm, dlatego nie rozumieli o czym mówię. Gdy wspomniałam o zdjęciach tych pasm wykonanych w 1993 roku w Odrach, za pomocą aparatu fot. „Smiena”(!) - tylko astronom, pan Marek Szczepański w Akademii Morskiej w Gdyni wspomniał, że były publikowane (w miesięczniku dla astronomów) zdjęcia satelitarne pasmowych promieniowań nad Ziemią. Ja mam zdjęcia pasma kosmicznego w Odrach i wówczas nie mogłam zrozumieć jakim cudem zwykły aparat mógł wyłapać te promieniowania? Zwróciłam się w tej sprawie do specjalisty od fotografii. Wyjaśnił, że w sprzedaży są filmy o czułości do 700 nm i dlatego w odpowiednich warunkach można je sfotografować. Z naciskiem zwrócił uwagę, że ważny jest też aparat fotograficzny. (Co takiego jest w „Smienie” czego nie było w innych aparatach fot.?) Poradził, abym sięgnęła do podręczników „Fotografia”, gdzie jest to dokładnie wyjaśnione.  Zainteresowałam się tym, gdyż było to bardzo ważne w moich badaniach pasm kosmicznych, pomimo że nikt w to nie wierzył. Sięgnęłam po podręczniki fotografii oraz astronomii. Wszystko się potwierdzało! Ale to był rok 1994 i od tej pory jakość filmów i aparatów fotograficznych wzrosła nieporównywalnie, jak również wiedza o kosmosie, ale ja nie jestem fizykiem ani astronomem.

 

W podręczniku dla astronomów czytamy - „Wiedzę na temat promieniowania zawdzięczamy osiągnięciom współczesnej fizyki i najnowszym metodom obserwacyjnym, umożliwiającym rozszyfrowanie niewielkiego strumienia światła docierającego do nas z odległych obszarów Wszechświata. Ten nieznaczny, często niezauważalny strumień światła składa się z fal, które rozprzestrzeniając się w próżni z olbrzymią prędkością prawie 300 000 km/s. niosą główną część informacji o wysyłających je ciałach niebieskich oraz materii napotkanej po drodze. Długości fal odbieranych przez ludzkie oko są tak małe, że najczęściej wyrażamy je w specjalnych jednostkach - angstremach (Á) - aż 100 milionów razy mniejszych od centymetra. Barwie czerwonej odpowiada najdłuższa widziana przez nas fala elektromagnetyczna o długości ok. 7000 Á, a fioletowej najkrótsza, o długości ok. 4000 Á. Poza tymi granicami, zarówno  w kierunku fal długich jak i krótkich, rozciąga się obszar światła dla ludzkiego oka niewidzialnego. Od strony barwy czerwonej obejmuje on podczerwień i fale radiowe, a od strony fioletu - nadfioletu, promieniowanie rentgenowskie oraz gamma. Wszystkie wymienione „rodzaje” promieniowania są w postaci jednakowego typu fal rozchodzących się w próżni z tą samą prędkością, a różniących się, jedynie długością i sposobem ich odbierania. Najdłuższe z nich, fale radiowe, wykorzystywane są codziennie do przesyłania programów R i TV oraz utrzymywania łączności z dowolnymi obszarami na Ziemi. Krótkie fale radiowe przepuszczane są przez atmosferę, dzięki czemu służą także do przekazywania sygnałów satelitarnych oraz otrzymywania radiowych map powierzchni sąsiednich planet i kosmosu. Radioastronomia narodziła się w 1932 r, a później - w latach sześćdziesiątych święciła wielkie tryumfy, kiedy to anteny wielkich radioteleskopów odkryły mnóstwo radioźródeł, wśród których znalazły się nieznane dotąd kwazary i pulsary. Otrzymano wówczas nowy, radiowy obraz  Wszechświata.”

 

Szukając dowodów, czytając różne czasopisma i książki dotyczące astronomii, (dla takich amatorów jak ja), z zaskoczeniem stwierdziłam, że to co odkrywałam podczas blisko 100 wypraw do Odr oraz  później do innych kamiennych kręgów - potwierdza w całej rozciągłości współczesna wiedza naukowa o kosmosie, np. kształt naszej galaktyki – dysk, kształty galaktyk i gromady gwiazd, pasmowe promieniowanie radiowe, „X” i podczerwieni oraz kierunek wiru energii, zakodowany w kamiennych kręgach, który jest zgodny lub nie - z obrotami Ziemi i Galaktyki. Pomogło mi to w zrozumieniu wielu spraw oraz odróżnieniu prawdy od fałszu. Zrozumiałam też, że „klucz” jest w wirze energii oraz w naszym kodzie genetycznym.

 

„Współcześni fizycy oraz astronomowie mają do dyspozycji dobrze wyposażone obserwatoria astronomiczne na Ziemi: satelity, stacje orbitalne, teleskop kosmiczny „Hubbla”, który krąży wokół Ziemi od kwietnia 1990 r. Dzięki temu mogą obserwować najbardziej oddalone galaktyki, bez przeszkody jaką stanowi ziemska atmosfera. Ale jak dalece umożliwi im  to wgląd  we Wszechświat? Wszędzie, niezależnie od zasięgu odnajdują galaktyki podobne do naszej, których jest około 60%. Ale są również inne kształty np. eliptyczne, soczewkowe, nieregularne.” Od kilku lat astronomowie odkrywają setki planet w różnych gwiazdozbiorach w naszej Galaktyce. Czy odkryli już pasma kosmiczne Złote i Platynowe w kosmosie?

 

 Nie jestem naukowcem więc pewnie jeszcze długo szanowane autorytety naukowe nie uznają mojego odkrycia i wieloletniej pracy. Dlaczego? Wg naukowej teorii K. Darwina jesteśmy potomkami małp, dlatego to co wskazują wielokilometrowe rzędy menhirów jest sprzeczne z obowiązującą TEORIĄ NAUKOWĄ wbrew logice i badaniom matematyków, fizyków i astronomów.

 

Analizując swoje badaniami i odkrycia w kamiennych kręgach zrozumiałam, że astronomowie odkrywają kosmos, ale nie widzą tego co w symbolu zostało odwzorowane w ustawieniu różnych megalitów na Ziemi. W dalszych moich badaniach okazało się, że w ustawieniu kamiennych kręgów zostały w symbolu odwzorowane różne gwiazdozbiory, ale również typowe technologie Obiektów Latających dla danych gwiazdozbiorów i galaktyk.

 

Powracało wciąż pytanie - kto tysiące lat temu o tym wiedział? Dlaczego ta wiedza została zabezpieczona w setkach kamiennych kręgów na Ziemi? Dlaczego w XXI wieku astronomowie i fizycy badający kamienne kręgi i inne megality nie widzą tego? Ma to wielkie znaczenie dla zrozumienia tajemnicy Alei Menhirów w Carnac. Ale dlaczego?

 

Aleje Menhirów to Kod Pasmowy

Jestem wizjonerką a nie fizykiem, ale badając te pasma w 1993 roku bez żadnego sprzętu technicznego, widziałam i czułam jak układają się różne promieniowania, m.in. - radiowe, X, gamma. Gdy w Polsce nastał czas, że wszystko oznakowano kodem kreskowym, zrozumiałam, że promieniowania w tych pasmach układają się jak KOD KRESKOWY zrozumiały dopiero w naszych czasach. Dlatego można je sfotografować nawet starym aparatem fotograficznym i to również jest dowód na ich istnienie.

 

Patrząc na długie rzędy menhirów w Carnak zrozumiałam, że tysiące lat temu właśnie to zostało uwidocznione w ich ustawieniu. Czy potrafimy to odczytać i wykorzystać? Przecież po to stoją na widocznym miejscu od tysięcy lat, abyśmy to zauważyli i zrozumieli!

 

Gdy po raz pierwszy powiedziałam o pasmach kosmicznych podczas sympozjum w Sulęczynie w 1997 roku, archeolodzy mnie wyśmieli. (Patrz Wstęp prof. H. Panera -„Na szlaku Gotów”.) Co zrobili astronomowie i fizycy? Również mnie wyśmieli i o dalszej współpracy w tym temacie nie było mowy, ponieważ nikt z nich nie dopuszczał myśli, że istnieją pasma kosmiczne. Nikt z nich nie zamierzał je badać w kamiennych kręgach. Ja sam nie miałam możliwości ani czasu, gdyż wciąż badałam różne megality oraz zagłębiałam się w inne dziedziny wiedzy. Jedyne co mogłam zrobić w sprawie pasm kosmicznych, to wciąż o tym mówić i pisać do znudzenia! Może w końcu ktoś to usłyszy, zrozumie i zacznie badać?  Jest 2012 rok - czy naukowcy zmienili zdanie odnośnie pasm kosmicznych oraz Alei Menhirów w Carnac?  

 

Archeolodzy zrobili co do nich należało, ale aby odczytać KOD pasm kosmicznych muszą zająć się tym fizycy i astronomowie. Dlaczego? Nawet ja - ignorant fizyki i astronomii -  wiem, że pasma kosmiczne służą do lotów kosmicznych i dlatego ta wiedza została zakodowana w Alei Menhirów. Nie wykonali tak wielkiej pracy, aby służyło to do bzdurnych obrzędów i rytuałów ludów pierwotnych! Jakich ludów pierwotnych? – skoro w megalitach zakodowana jest współczesna wiedza astronomiczna?!

 

Kształty naszej galaktyki - DYSK

Gdy przed laty po raz pierwszy sięgnęłam po podręczniki astronomii zobaczyłam schemat i przekrój naszej Galaktyki. Co zobaczyłam?  Nasza Galaktyka ma kształt DYSKU. Tutaj skojarzyłam sobie kształt dysku galaktycznego z kształtem Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, czyli UFO, które obserwuje tysiące ludzi na Ziemi. Zgłaszane obserwacje rejestrują ufolodzy i na tej podstawie mówią oraz piszą o UFO w kształcie dysku, kulistym lub innych – podobnych do różnych kształtów galaktyk, ale o tym ufolodzy nic nie wiedzą! W związku z tym nasunęły mi się pytania i wnioski: czy kształty NOL zależą od kształtu i formy galaktyki z której pochodzi obiekt kosmiczny jako optymalny dla danej struktury galaktycznej? Wydaje się to logiczne w kontekście najnowszych technologii kosmicznych wykorzystujących nie tylko prawa fizyki, ale również obserwacje oraz naśladownictwo Natury. Galaktyki spiralne o kształcie dysku, to twory stosunkowo młode w przeciwieństwie do galaktyk kulistych. Oznacza to, że mogą tam istnieć stare cywilizacje ludzkie, które posługują się obiektami kosmicznymi o kształtach kulistych, a co za tym idzie zupełnie innym napędzie i sposobie poruszania w Kosmosie. Dlatego twierdzę, że jesteśmy potomkami inteligentnych cywilizacji CZŁOWIEKA w kosmosie co zostało wyeksponowane w kamiennych kręgach oraz w naszej religii np. w postaci kulistej hostii, którą kapłan podnosi podczas mszy świętej mówiąc - „oto tajemnica wiary”. Oznacza to, że wiedza na ten temat została zabezpieczona w mistyce i religii chrześcijańskiej. Dlaczego?? Aby zabezpieczyć tę wiedze na wszelkie sposoby? Przykładem tego jest słynny obraz zat. „Jezu ufam Tobie”, gdzie centralnie widnieją… właśnie te dwa pasma kosmiczne! Miliony pobożnych i inteligentnych ludzi modli się do… pasm kosmicznych? Czy nie rozumieją symboli namalowanych na tym obrazie? Czy to aby na pewno XXI wiek?

 

Odwzorowanie gwiazdozbiorów naszej Galaktyki w planie różnych kamiennych kręgów w Europie jest dowodem olbrzymiej inteligencji i wiedzy jaką posiadali nasi przodkowie. Tę wiedzę również  zakodowali w szeregach menhirów. Musi to być bardzo ważne, skoro w 10-13 szeregach ustawiono tysiące głazów. Najwyraźniej chcieli w ten sposób wskazać na pasma kosmiczne, które służą do poruszania się w kosmosie tak samo jak korytarze powietrzne dla samolotów. Pasma są  dostosowane do kulistych kształtów Obiektów Latających w kosmosie, dlatego na końcach Alei Menhirów znajdują się koliste konstrukcje jako wskazówka. Praca fizyków i astronomów w Alei Menhirów to praca nad kodem pasm kosmicznych, które w przyszłości wyniosą DYSKI w Kosmos.

 

Urządzenia elektroniczne w Alei Menhirów

Badając megality w Strefie 3c 123 w Małych Stawiskach oraz w Odrach, Węsiorach, Grzybnicy, itd., odkryłam, że są w nich ukryte implanty – elektroniczne urządzenia, które zostały zainstalowane przez ich właścicieli na różnych wysokościach głazów lub w miejscu znaków. Można to sprawdzić nawet za pomocą MP3, wzmacniacza do instrumentów oraz magnesu. W słuchawkach usłyszałam sygnały fal radiowych, które nagrały się na płycie. ( Badałam w ten sposób różne legendarne megality i opisałam m.in. w art. pt. „Legendarne megality w świetle badań i odkryć w pow. kościerski” cz.I i II.) Kilka lat temu zwróciłam się w sprawie nagranych sygnałów, do fizyków i astronomów na Wydziale  Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni. Oczywiście przekazałam im płytę  z nagranymi sygnałami. Jak do tej pory nikt z nich nie jest tym zainteresowany ponieważ archeolodzy uważają, że kamienne kręgi to tylko cmentarzysko Gotów, ale zapominają, że to TYLKO TEORIA archeologów. A co mają w tej sprawie do powiedzenia fizycy i astronomowie? Nic? I to są naukowcy?

 

Uważam, że w słynnej Alei Menhirów w Carnac również zostały zainstalowane tego typu implanty czyli urządzenia elektroniczne, które wysyłają fale radiowe lub promieniowanie gamma, „X”, itd. Ale  w którym szeregu menhirów? A co z resztą kamiennych szeregów? To jest mozolna  praca dla fizyków i astronomów z odpowiednim sprzętem technicznym!

 

Oczywiście to nie wszystko! Wiem, że w kodzie pasmowym Alei Menhirów nasi przodkowie zakodowali  również najnowszą „TEORIĘ STRUN”. Z tego co wiem na ten temat, to fizycy doszli do 11 poziomu „strun” czasoprzestrzeni! Ale może już poszli dalej? A Ile jest rzędów w poszczególnych Alejach Menhirów? W jednej z alei jest 10-13 szeregów menhirów… Uważam, że jest to wskazówka  poziomu czasoprzestrzeni zakodowana w tych pasmach oraz czasu i poziomu naszej inteligencji, zanim to zrozumiemy jako cywilizacja. Trzeba umiejętnie zagrać na tych „strunach”… Czy odszyfrowanie kamiennej enigmy wystarczy, aby zmienił się nasz stosunek do sprawy Cywilizacji Ludzkich w Kosmosie oraz naszej przyszłości? Jeżeli jesteśmy inteligentną cywilizacją, to oczywiście wystarczy, pod warunkiem, że zajmie się tym zespół fizyków i astronomów.

 

W Europie i na całym naszym świecie żyje wielu ludzi świadomych tego, że te tajemnicze megalityczne konstrukcje to nie dzieło ludów prymitywnych, lecz dzieło inteligentnej cywilizacji, która pozostawiła potomnym niezwykłą wiedzę zakodowaną w ustawieniu tysięcy megalitów, które w ten sposób przetrwały tysiące lat. Mamy to odczytać i zrozumieć kim jesteśmy oraz wykorzystać dla dobra i przyszłości cywilizacji. Jest to szczególnie ważne w naszych czasach. Czyżby przewidzieli, że będziemy potrzebowali tych bezcennych informacji właśnie teraz w XXI wieku?

 

Co wiemy na temat dotychczasowych badań naukowych Alei Menhirów w Carnac?

Bretania przepełniona jest starymi kamieniami. W Carnac - największym neolitycznym miejscu na świecie - u dołu drogi znajduje ok. 3000 menhirów na powierzchni czterech kilometrów. Nie ma ich jednak w centrum miejscowości Carnac, lecz są zgrupowane w kilku miejscowościach graniczących z Carnac, tj. Le Menec, Kermario i Kerlescan. Wszystkie są ogrodzone i niedostępne dla otwartego zwiedzania.

 

Na długości dwóch kilometrów stoi kilka tysięcy menhirów ustawionych w 8-9  równoległych rzędach. Ich ilość robi ogromne wrażenie. Mają zróżnicowaną wielkość . Pokrywają je porosty, podobne do naszych w Węsiorach, Odrach, Leśnie i Grzybnicy. Teren jest porośnięty spaloną słońcem żółtą trawą. Tylko część z nich odpowiada wysokością naszym polskim menhirom, reszta jest dużo wyższa i większa.

 

Menhiry nie są dziełem Galów ani Celtów, chociaż ci ostatni od chwili swego przybycia w te rejony nie wahają się wykorzystywać dolmeny jako miejsca swojego kultu. W rzeczywistości stały one już na bretońskich wrzosowiskach od ponad tysiąca lat. Cywilizacje megalityczne, które je wzniosły, w owym czasie już zanikły, rozprzestrzeniwszy się od Hiszpanii aż po Anglię, gdzie w szczytowym okresie rozwoju ich sztuki powstał monument Stonehenge.

 

Tylko niewielka część tych zabytków powstałych w neolicie i na początku epoki brązu zachowała się do dziś w stanie nienaruszonym. W ciągu stuleci większość została splądrowana, rozebrana albo pocięta na kawałki. Rzymianie używali kamieni z kopców do brukowania dróg. Jako pierwsi wykorzystali menhiry z ciosanego kamienia do budowy domów mieszkalnych. Chrześcijanie, dążący do usunięcia wszelkich pozostałości dawnych wierzeń, nakazują niszczyć dolmeny bądź rzeźbić krzyże w menhirach. Np. w XVII w. we francuskim departamencie Lorie-Atlatique pewien nadgorliwy ksiądz kazał zburzyć wszystkie zespoły megalityczne w swoim regionie, po to by zbudować potężną rokokową dekorację ze "szczątków krwiożerczego kultu". W 1794r. mer małej gminy donosił w liście do swego prefekta, że zlikwidował jeden dolmen, „przeszkadzający w racjonalnym wykorzystywaniu gruntów". Dwieście lat później najgorszymi wrogami zabytków megalitycznych stają się archeolodzy amatorzy oraz poszukiwacze skarbów, którzy przewracają kamienne bloki i rozkopują ziemię w nadziei znalezienia złotej biżuterii. Jeszcze dzisiaj archeolodzy muszą toczyć nieustanną walkę o ocalenie każdego menhira.

 

Unikatowe miejsce w skali świata!

Mała wioska Carnac jest niewątpliwie francuską stolicą kultury megalitycznej. Znajdujemy tam wszystkie typy konstrukcji: aleje składają się z pojedynczych menhirów, ale również z kopców w formie kurhanów z płaskich kamieni czyli dolmenów, jak też założeń na planie okręgu. I tak, w bliskiej odległości od siebie wznosi się w sumie 3000 kamiennych bloków. Są one zaledwie niewielką częścią pierwotnej konstrukcji, obejmującej zapewne ok. 10 000 menhirów, z których wiele uległo zniszczeniu w wyniku działań czasu i człowieka. Cały zespół rozciągał się prawdopodobnie na odcinku 8 km, a kamienne aleje w Saint-Barbe dochodziły aż do rzeki Crach. Obecne pozostałości Alei Menhirów nie przekraczają 3 km.

 

Możemy wyróżnić trzy ciągi alei. Pierwszy ciąg to kamienna aleja Menec, na północ od wioski Carnac otwiera krąg kamienny z ustawionych pionowo głazów, czyli tzw. kromlech. W sumie wznosi się tam w 11 rzędach 1169 menhirów o wysokości od 60 cm do 4 m. Aleja Menec ma 1170 m długości i zorientowana jest  według wschodów słońca w czasie przesilenia zimowego.

 

Za krótką pustą przestrzenią, 250 m dalej, druga aleja Kermaio ogranicza się do 10 rzędów i do 1029 menhirów, wysokich od 50 cm do 7 m. Aleja menhirów Kermario zorientowana jest według wschodu słońca podczas przesilenia letniego. Trzeci ciąg - cofnięty o 400 m - to aleja Kerlescan. Składa się z 13 rzędów długości 800 m, obejmujących 594 kamienie o wysokości od 80 cm do 4 m. Podobnie jak aleja Menec poprzedzona jest kamiennym kręgiem w formie półokręgu. Ciąg alei Kerlescan zorientowany jest według wschodów słońca w czasie równonocy.

 

Poza alejami kamieni ważne stanowisko w Carnac obejmuje wielki kurhan Saint-Michel, o długości 120 m i wysokości 12m. w którego wnętrzu znajdujemy wiele komór grobowych. Wydaje się, że jest on późniejszy od samych kamiennych alei, tak samo jak kurhan Kercado, mający 30 m średnicy i 3,5 m wysokości. Ponadto w pobliżu napotykamy bardzo liczne pojedyncze dolmeny i menhiry, rozsiane poza strefą kamiennych alei.

 

Kłopoty z datowaniem - wg archeologów

Wiek danego menhiru można tylko ocenić poprzez datowanie przedmiotów, które składano często u stóp kamiennego bloku, by go umocować. Należy również pamiętać o fragmentach dodanych później, jak też elementach mogących znajdować się w danym miejscu wcześniej, bowiem niektóre partie alei w Carnac kryją starsze kurhany. Problem datowania dotyczy również motywów dekoracyjnych wyrytych na wielu stojących blokach. Ulegając działaniu erozji, są one często trudne do rozpoznania, a ostrożności wymaga stwierdzenie, czy dany blok był ustawiony i zarazem ozdobiony rytami przez tych samych ludzi, czy też ornamenty te są dziełem ich następców. Ocenia się, że monumenty z Carnac wznosiło wiele pokoleń, które następowały po sobie między IV a III tysiącleciem p.n.e.

 

Dolmen w Kercado badany za pomocą izotopu C-14 określił wiek na 5830 lat p.n.e. +2012 = 7842 lata! (Archeologom znowu nic się nie zgadza… Podobnie jest w Stonehenge!)

 

Kamienie pozwalające obserwować gwiazdy

Menhiry i dolmeny mają nader odmienne funkcje. Dolmen jest grobowcem, a jeśli niekiedy napotykamy u stóp menhirów groby, to są one najczęściej od nich późniejsze. Menhir jest budowlą komemoracyjną bądź wotywną, ale w żadnym razie nie może uchodzić za obiekt grobowy.

 

Jakie jest jego przeznaczenie? Dopiero pod koniec XIXw. zostaje dostrzeżony związek między strukturami zespołów megalitycznych, a położeniami Słońca w niektórych okresach roku. W poszczególnych alejach menhiry są ustawione malejąco, a każdy szereg tworzy dokładny kąt z poprzednim: Kerlescan zorientowany jest według wschodów słońca w równonocy, Kermario według wschodu podczas letniego przesilenia , Menec według przesilenia zimowego.

 

Archeolodzy widzą w tym ustawieniu daty odpowiadające głównym fazom cyklu rolniczego: wówczas zupełnie nowego zajęcia ludów zachodnich.(!) Odtąd pojawiają się kolejne teorie mówiące o zastosowaniu kalendarzowym bądź astronomicznym Alei Menhirów, poparte faktem, że w wielu pojedynczych menhirach znajduje się przewiercony otwór, który mógł służyć jako punkt odniesienia w prowadzeniu obserwacji. Jednak pierwsi badacze mylili się, sądząc, że chodzi tu jedynie o obserwatorium słoneczne. Kierunki kamiennych alej odpowiadają w ważnych momentach astronomicznych, ale nie są pominięte także inne ciała niebieskie.

 

W latach siedemdziesiątych prof. Alexander Thom pochodzący z rodziny astronomów i archeologów ustalił jednostkę miary stosowaną prawie we wszystkich budowlach megalitycznych w Europie Zachodniej - megalityczny jard o długości 82,9 cm. Doszedł do wniosku, że w większości pierwotne kalendarze są półksiężycowe, więc Carnac również jest obserwatorium księżycowym. Ustalił, że wielki menhir Locmariaquer, mający 23 m wysokości, jest prawdopodobnie centralnym elementem potężnego układu przeznaczonego do przewidywania zaćmień Księżyca. Wiele innych pojedynczych menhirów, oddalonych niekiedy o 15 km, jak choćby Quiberon, mogło pełnić funkcję  „celowników", odpowiadających skrajnym momentom deklinacji księżycowej. Całość systemu, obszary alei i kromlechy, stanowiłyby zatem instrument do obserwacji i przewidywania zaćmień.

 

Niezmordowani badacze megalitów – prof. A. Thom i jego syn znaleźli jednak tylko kilka linii mogących mieć zastosowanie do obserwacji Księżyca. I co dalej? Prof. A. Thom specjalizujący się w geometrii potężnych konstrukcji megalitycznych pisze: „Jest nieprawdopodobieństwem, żeby siedem kamiennych rzędów o długości kilometra ustawiono tylko dla zademonstrowania bezbłędnego układu trzech trójkątów. Nie możemy zaproponować żadnego przekonywującego wyjaśnienia kamiennych alei z Kermario”.

 

Pomierzyli i zbadali ponad 1000 menhirów w Le Menec i odkryli w południowo- zachodnim rogu półkole. Dokładne badania ujawniły istnienie kamiennego owalu podobnego do owalu leżącego pod wodą u brzegu wyspy Er Lannic. W zachodnim końcu zespołu w odległości 1120 m, znajduje się drugi taki owal. Zastanawiali się jakie znaczenie miały „kamienne jaja” umieszczone na początku i na końcu szeregu menhirów? Odpowiedzi nie znaleźli! Jednak w ich pomiarach wciąż powtarzały się trójkąty. Zadziwiające przy tym wszystkim jest to, że klasyczny trójkąt pitagorejski o stosunku 3;4:5 stosowany był rzadko. Czy ludzie tamtej epoki zajmowali się wyższą geometrią, a takie proste  trójkąty były dla nich za prymitywne?

 

 Dr Bruno Kramer zwrócił uwagę na fakt, że „poszczególne kompleksy zbudowano wg ścisłych oznaczeń wymiarów, pozwalających wnioskować istnienie wysokiej techniki pomiarowej już w neolicie”. „Chodzi tu o kulisty kształt Ziemi, o podział kąta na stopnie, o azymuty, o  organizację, o planowanie i o wiele innych spraw.” Dr Kramer zwraca uwagę na kąt 53st.8’ wiążący się z trójkątem pitagorejskim o stosunku boków 3:4:5. Kąt ten odpowiada „dość dokładnie azymutowi wschodu słońca w dzień przesilenia letniego we wszystkich miejscowościach leżących na szer. geograficznej Carnac.”

 

Tyle w wielkim skrócie o Alejach Carnac! Oczywiście napisano na ten temat setki artykułów i wiele książek. W Internecie wystarczy w Googlach wpisać hasło „Carnac”, a otworzy się dziesiątki blogów i stron. Wszędzie piszą to samo – nikt nie wie do czego służą Aleje Menhirów w Carnac. Ale co z kamiennymi kręgami w okolicy Carnac?

 

Największy kamienny krąg w okolicy Carnac, to krąg Kerlescan o śr. 232 m. Uznany jest za największy kamienny krąg w Europie. Z opisów okolicy Carnac wynika, że jest tam więcej kamiennych kręgów - kromlechów, a więc tam również musi być jakieś odwzorowanie astronomiczne! Jakie? PLAN tych kamiennych kręgów oraz konsultacja z astronomem wiele wyjaśni.

 

Człowiek szuka „naturalnych” wyjaśnień, ale nie może znaleźć dość przekonujących. Dlaczego? Bo kamienny kompleks zawiera matematyczno-geometryczne przesłanie - podobnie jak nasza pozłacana płyta w sondzie kosmicznej „Pionier 10”! Takie przesłania mają to do siebie, że nie są „naturalne”, tak samo jak Aleja Menhirów w Carnac.

 

„Być może Bóg stosował przypadek zamiast pseudonimu, kiedy nie chciał się pod czymś podpisać”… 

W artykule pt. „Klucz do tajemnicy Stonehenge jest w Polsce!” opisałam jak odkryłam Wielkie Kamienne Kręgi o śr. 1000 m w „Strefie 3c 123” na Kaszubach w Polsce oraz ich związku ze słynnym Stonehenge. Na tej podstawie doszłam do wniosku, że w Polsce jest DYSK (czakram ziemi) Króla Jahwe z Czasów Pierwszej cywilizacji. Ma on  śr. ok. 1 km, a w Stonehenge o śr. ok. 100 m.  W ten sposób zostały ujawnione dwa DYSKI na terenie Europy. Ale co to ma wspólnego z niezwykłą Aleją Menhirów? Oczywiście ma ścisły i logiczny związek jako fragment układanki pt. „Kamienne Puzzle” utworzone przez tego samego Autora.

 

 Jestem racjonalnie myślącą osobą żyjącą w XXI wieku i zdaję sobie sprawę, że to co napisałam na temat Stonehenge oraz Strefy 3c 123 i Alei Menhirów w Carnac - nie podoba się naukowcom, ponieważ jest to sprzeczne z ich oficjalnym światopoglądem oraz teorią K. Darwina o pochodzeniu człowieka od małpy. Nie podoba się to również Kościołowi Katolickiemu, gdyż już dawno usunęli imię Boga Jahwe z Biblii katolickiej. Nie podoba się to psychotronikom i ufologom – zwolennikom religii Wschodnich z wiadomych względów! Więc jak sądzicie KTO nam przygotował  Stonehenge oraz Aleje Menhirów i w jakim celu? Nie ma odpowiedzi? „Najtrudniej zrozumieć najprostsze sprawy”!

 

Temat TABU…

Dla każdego logicznie myślącego człowieka jest oczywiste, że ludy pierwotne czegoś takiego nie mogły zrobić! Wiec KTO? Odpowiedź jest w naszej wierze i religii od tysięcy lat oraz w legendach i mitach. Mógł nam to wszystko przygotować jedynie Bóg Jahwe, którego „jest Królestwo, potęga i chwała na wieki” - mówimy w modlitwie „OJCZE nasz”. Idąc tropem wiary i religii (w Europie!) odkryłam odwieczną tajemnicę wiary, tajemnicę Boga Ojca Jahwe. (Napisałam na ten temat książkę pt. „Święta tajemnica Gdyni”.) Czy w XXI wieku kwestia wiary oraz jej niezwykłej PUENTY pozostanie nadal tematem TABU, bo Kościołowi Katolickiemu oraz zwolennikom teorii Darwina nie podoba się , gdy piszę o DYSKACH Króla Jahwe na Ziemi? A przecież od wieków podczas każdej mszy św. we wszystkich kościołach kapłani podnosząc w górę symboliczną okrągłą hostię mówią - „oto tajemnica wiary”! Co to jest?! Symbol! Aleje Menhirów to również symbol zrozumiały dopiero w naszych kosmicznych czasach. Czy kapłani znają tajemnice naszej wiary? Po co i dla kogo tysiące lat temu powstała religia? Jaki ma sens i cel? No właśnie dlatego, aby prawda o nas nie została zmanipulowana! A jest zmanipulowana?  

 

 „Krzyczące kamienie”…

Czy wiara i religia jest ważna w życiu współczesnego człowieka? Czy np. święta dla chrześcijan to „rzecz święta”? Wszyscy przesyłają sobie piękne życzenia świąteczne nawet wtedy gdy nie wierzą. Dotyczy to również naukowców! I co z tego wynika? Religia i tradycja chrześcijańska jest ważna, gdyż ma związek z kulturą, rozwojem naukowym i technicznym, a także duchowym. Więc dlaczego naukowcy wychowani w tej kulturze nie rozumieją przesłania religijnego oraz przesłania naukowego zakodowanego w odwiecznych legendarnych megalitach na terenie całej Europy? Dlaczego nic się nie zgadza? Jak długo będą opowiadać swoje TEORIE? A gdzie prawda?! „Współczesna nauka wyznacza granice naszej wiedzy, ale nie powinna ograniczać naszej wyobraźni”!

To samo dotyczy Kościoła Katolickiego! Pan Jezus na kartach Ewangelii ostrzegał uczniów i apostołów – „Jeżeli wy nie będziecie mówić kamienie zaczną krzyczeć!” Które kamienie? No właśnie te na widocznym miejscu, te najsłynniejsze na Ziemi! „Ojcowie” Kościoła Katolickiego nie powiedzą prawdy robiąc z nas głupców, a co robią naukowcy?!

 

W tym świetle ścisła wiedza zakodowana w tych najsłynniejszych legendarnych kamieniach nabiera wielkiego znaczenia szczególnie w naszych czasach. Dlatego moim zadaniem - wizjonerki - jest wskazać na „krzyczące kamienie”, aby „tajemnica wiary” nie pozostała na zawsze TAJEMNICĄ Kościoła i tajemnicą naszej cywilizacji. Religia przetrwała tysiące lat tylko po to, aby w symbolu przekazać najważniejsze informacje, które jeżeli są prawdziwe muszą się potwierdzić w naszych czasach we wszelkich dziedzinach wiedzy! Po co są współcześni naukowcy?! Czy to są naprawdę inteligentni ludzie, którzy zrozumieją Kod Alei Menhirów, aby otworzyć Dyski? Muszą to zrozumieć i wykonać – fizycy i astronomowie dla dobra naszej cywilizacji, która zbliża się do kolejnej zagłady, czyli do „końca świata”! Czy staną na wysokości zadania?

 

Mam nadzieję, że ta wiedza „zdemoluje” dotychczasową teorię o pochodzeniu człowieka od małp. No chyba że chcecie, aby Aleja Menhirów była nadal „aleją głupców”? Nie zamierzam nikogo obrażać, jedynie chcę zwrócić uwagę ludzi myślących na tajemnicze szeregi głazów w Carnac. Głupcy to zignorują, a inteligentni ludzie potraktują jako wyzwanie do dalszych badań.

Przypomnę Motto: „Spektakularne odkrycie menhirów z Ery Kamiennej w Bretanii (Francja)mogłoby otworzyć kod jednego z najbardziej zagadkowych rozdziałów ludzkiego rozwoju i odmieniłoby naszą znajomość wczesnej historii ludzkości.”

   Tina

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=234617556661749&set=a.2278009073...

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Zenek

W sumie to chodzi mi od dawna

W sumie to chodzi mi od dawna po głowie takie zupełnie odjazdowe skojarzenie.
 
Skoro wszechświat jest hologramem a "kregi" odwzorowują gwiazdy to kto wie, moze są tylko projektorami pomagającymi w materializacji odbieranego jako "stały i twardy" otaczającego nas świata.

Portret użytkownika Modzo

Ciekawi mnie jedno, Czy przy

Ciekawi mnie jedno,
Czy przy tylu zaiste fascynujących i frasujących naszą świadomość megalitycznych konstrukcjach, ktoś zadał sobie trud, aby spróbować odtworzyć w formie wirtualnej owe tajemnicze konstrukcje ???!!!!...
Gdyż jeśli są one "kluczami" do naszej Historii i Wiedzy nam przeznaczonej, to może nałożenie owych "Kamiennych Puzzli" rozrzuconych po całym globie w jedną układankę, odsłoni nam ową odpowiedź, którą wciąż mamy przed sobą, a której nie dostrzegamy, Gdyż może nie najprostsze rozwiązanie jest tu odpowiedzią, lecz spojrzenie "na nie same przez nie same" dało by nam jakiś przełom, nawet jeśli sami poniesiemy fiasko, to nasze próby i sugestie może zainspirują kogoś do dokonania owego przełomu i naprowadzą go na właściwy tor Smile
Czego wam i sobie życzę w tym nowym roku Smile

Portret użytkownika Tina

Od 1993 roku badam różne

Od 1993 roku badam różne kamienne kręgi w Polsce i oczywiscie naniosłam je na mapę Polski.  Zrozumiałam o co chodzi, sprawdzałam kilka lat i o swoich wnioskach napisałam wiele artykułów oraz napisalam w ksiazce. Plan kamiennych kręgów to PLAN BAZ KOMICZYCH, ale ufolodzy nie sa tym zainteresowani. Najlatwiej pisac o obserwacjach UFO, które sobie gdzies leci... W Polsce nie bylo zadnego ufologa, który wspieralby moje badania. Dlatego jestem niezalezna badaczka oraz ufologiem i pisze o swoich odkryciach nie czekajac nawsparcie "prawdziwych"ufologów. Pisze co mysle o calej ufologii, naukowcach, psychotronikach i oczywiscie sa obrazeni... Kto najbardziej? Widac po komentarzach...  
 

Portret użytkownika druid

A czy kiedyś pomyślałaś na

A czy kiedyś pomyślałaś na tym, że plan kamiennych kręgów to nie jest plan baz kosmicznych tylko plan życia i smierci  naszych przodków, którzy tysiące lat temu mieli swoją wiarę, swoje marzenia  i swoje problemy. Mieli takie same mózgi jak my dzisiaj i tak samo jak my zastanawiali się jak będzie wyglądał świat w przyszłości . Ich życie, wiara i kultura, przyroda i  historia została wymazana  przez ostatnie 1000 lat. Te kamienie to ostatni wołający głos z przeszłości. Na szczęście kręgów  nie udało się spalić na stosie.  

Portret użytkownika pako1205

@Tina. Z całym szacunkiem dla

@Tina. Z całym szacunkiem dla Twojej roboty,ale ,no kurdelebele,skoro napisałaś,że wszyscy(pewnie ci,którzy o tym wiedzieli) olali współpracę,to gdzieś babol musi być...Mam wrażenie,jedynie wrażenie,że jesteś mało elastyczna i Twoja prawda jest w tym co robisz jedynym ,co jest słuszne i dopasowanie się do dość hermetycznego środowiska badaczy,pasjonatów zjawiska ufo wymaga wielkiej umiejętności dopasowania często sprzecznych teorii czy jak tam te elementy zwał.Ale mogę się przecież mylić...

Portret użytkownika Tina

Maryśka... a ty co?

Maryśka... a ty co? Polonistka czy mistrzyni zwolenników religii wschodnich? Nie rozumiesz co piszę czy czepiasz sie czego tylko mozna, bo nie masz w tej kwestii NIC do powiedzenia? 
Dlaczego tak jest wyjaśniam w wywiadzie dla Radio Bez Cenzury! http://radiobc.pl/
26 Listopad Specjalne Wydanie Z notatnika Zielonego Człowieka
"Zapraszam wszystkich na Specjalne Wydanie "Z notatnika Zielonego Człowieka"! W tej audycji usłyszycie wywiad, który przeprowadziłem z Panią Zofią Piepiórką - Wizjonerką, Ufologiem i Psychotronikiem. Pani Zofia podzieli się z Wami wiedzą, na temat przeszłości i przyszłości, którą czerpie m.in. z przekazów sennych i wizji. Także, w poniedziałek ok 21.00 wyregulujcie dokładnie odbiorniki, i z całą familią, znajomymi, jak też i ulubioną menażerią, zasiądźcie w ciepłych fotelach i wsłuchajcie się w ten arcyciekawy, momentami mrożący krew w żyłach materiał. Zapewniam, że będzie ciekawie - suchoparek."
 
Przypomnę co napisałam w komentarzu gdzieś poniżej..." Badałam tę sprawę na wszelkie sposoby od 20 lat za własne pieniądze i mam serdecznie dość ograniczonych i ograniczajacych naukowców. 
Wiedząc że warstwa ozonowa została zniszczona i że od wielu lat jest sztucznie "Łatana" zrozumiałam, że mamy mało czasu, a naukowcy nie zajmą sie tą sprawą do końca świata. Wskazałam co mają zrozumiec i jak rozwiązać tajemnice maegalitów. Czy mówię i piszę niezrozumiałaym językiem?? To jest zadanie dla naszego pokolenia i Polaków! Trzeba zmienic napędy aby uratować cześć cywilizacji oraz Ziemię. O tym "krzyczą kamienie"... Miliony młodych i wykształoconych Polaków nie ma pracy...|"
Musiałam latami badać megality, aby takim jak ty udowodnić, że ....sami macie rozdwojoną jaźń na bank! Wydaje się wam ze kataklizm nie zdarzy sie w naszym pokoleniu? W zeszłym roku były dwa trzęsienia ziemi w Norwegii, a ja przewiduję że w tym roku 2013 będą w Polsce trzęsienia ziemi, które zrobią co nieco spustoszenia wśród tych z rozdwojona jaźnią...

Portret użytkownika Tamar

Po przeczytaniu tego artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu napisanego z pasją dążenia do prawdy, utrwalil mi się obraz Galaktyki napędzanej siłą odśrodkową w polu magnetycznym tworzonym przez transformator rdzenia ziemi, a nas jako małe magnesiki gadające ze sobą i zastanawiające się, jak to wszystko działa, chodzących po zwojach transformatora jak po kręgach kamiennych...
Autorce udało się spojrzeć z lotu ptaka ponad wiarą i nauką, na całość, nic nie dzieje się bez przyczyny, dzięki temu rozwijamy świadomość, muchy chodzącej po współczesnym laptopie próbujacej zrozumieć, co znaczą znaki, raz świecące, a drugi raz nie, i co to za kody?
 
Dalszą część dyskusji przenoszę na blog: http://tamar102.blogspot.com/

Portret użytkownika Zenek

Są prostsze sposoby na

Są prostsze sposoby na przekazanie wiedzy niż ustawianie 10 tysiecy kamiennych klocków w biblioteke cyfrową. Zreszta są jej jakieś zdjęcia z lotu ptaka? Jakieś sugesie czy a, b, c i inne znaki sa kodowane po wielkości kamiennych bloczków, szerokości, grubości czy może pochyleniu zględem pierwotnego bieguna północnego (tego sprzed przypałętania się tu jahwe ze swoimi hordami kwiożerczych demonów - 3 dni ciemności - czas ich WIELKIEJ UCZTY - wielkiego pożerania "ziemniaków"). Może trochę wiedzy poza całostronicową "autoreklamą" w stylu "coś odkryłam ale wam nie powiem boście za głupi na jej zrozumienie".

Portret użytkownika Tina

ZENEK... czy nie napisałam że

ZENEK... czy nie napisałam że badam megality w Polsce od 1993 roku począwszy od Odr? Ile to lat?? Zrozumienie tajemnic róznych kamiennych kręgów w POLSCE pozwoliło mi zrozumieć tajemnicę Alei Menhirów w Carnak. Jeżeli nie byłeś w Odrach co najmniej 100 razy to oczywiście nie rozumiesz czym one są oraz co widac w ich PLANIE i oczywiście NIC nie rozumiesz patrząc na  Aleje Menhirów. Twoje odzywki są drobnym przykładem tego co od lat wysłuchuję i jak niszcza wszelką inicjatywę badawczą  tacy jak TY wydawałoby sie inteligentni ludzie - zwolennicy religii wschodnich. Świadczy to o ich głupocie i  zwykłym chamstwie. I tak to wygląda od lat...
Piszesz: (tego sprzed przypałętania się tu jahwe ze swoimi hordami kwiożerczych demonów - 3 dni ciemności - czas ich WIELKIEJ UCZTY - wielkiego pożerania "ziemniaków").
Nie udało sie wam z Kalendarzem Majów to teraz wmawiasz mi swoje bzdury? 
Grobowiec czyli Arka Przymierza Króla Jahwe znajduje się na terenie dzisiejszej GDYNI w Świetej Górze, gdzie jest zasypana piramida! Trzeba odkopać tę piramidę i wejśc do srodka, aby sprawdzić czy TWOJE i INNYCH tego typu ludzi są zwykłymi oszczerstwami za którymi kryją się WĄŻ czyli cywilizacja szaraków, czy jest tam grobowiec zamorowanego Króla Jahwe, a mordercy za wszelką cenę chcą ukryć prawdę i dlatego wyrażaja sie własnie tak jak ty. PRZYKŁADÓW na to mogłabym tutajk podać bardzo dużo...
Czy mam mieć szacunek i zaufanie do tego typu ludzi - POLAKÓW?? Nawet gdybym wszystko "podała na tacy" to wykorzystają to jak zwykle dla swoich celów i korzyści. KIM są? 
Wśród naukowców są tacy sami... czego przykładem są archeolodzy ze swoimi zacofanymi TEORIAMI o GOTACH. Sa to stare NIEMIECKIE TEORIE z czasów gdy Polska nie istniała na mapach EUROPY! Czy POLACY nadal nie sa zdolni do myślenia, i z szabelką ida na czołgi, aby bronić swojego HONORU? BRONIC SWOJEGO  HONORU to udowodnić oszustom i mordercom kim SĄ.
Udowodnicjcie że jesteście inteligentni, bo jak na razie Polska się pogrąża, a Chińczycy pobiją nas "na głowę" swoją technologią... Niech szanowni naukowcy ruszą swoje cztery litery i zaczną logicznie mysleć w sprawie Kamiennego Testamentu naszych PRZODKÓW. Co trzeba zrobic? Najpierw KONFERENCJĘ... wszak wg przepowiedni ta wiedza ma wyjśc z POLSKI, a Kalendarz Majów i trzy dni ciemności dla Majów i mnichów buddyjskich!
 
 

Portret użytkownika Zenek

BADAĆ nie jest równoważne

BADAĆ nie jest równoważne ZBADAĆ a tym bardziej WYCIAGNĄĆ Z BADANIA POPRAWNE WNIOSKI.
 
"Zrozumienie tajemnic róznych kamiennych kręgów w POLSCE pozwoliło mi zrozumieć tajemnicę Alei Menhirów w Carnak." - jaka jest? W "artykule" jakoś nie zostałą objawiona, może jest tak tajna, że nam profanom wyjawiac jej nie wypada? To po co sie "chwalić tym odgadłam" skoro Pani "nic nie odgadła"? Wystarczy napisac "byłam, połaziłamn, tez nie mam pojecia PO CO TO PONASTAWIALI". Bo tyle Pani naprawdę wie. Nic.
 
" czy nie napisałam że badam megality w Polsce od 1993 roku począwszy od Odr? Ile to lat??" - umie Pani "uruchomić" kamienne kregi jakie "bada" Pani od lat? Nie.
 
 
"Grobowiec czyli Arka Przymierza Króla Jahwe" nazistom taki "grobowiec" juz sie udało wykopać a nawet w Górach Sowich stworzyć całą fgabrykę "kopii" Pani jahwe przez celowe zapładnianie więznionych tam w obozie Gross Rosen "podludzkich samic". I mysli Pani, że tym kobietom ktoś choć raz po wojnie powiedziaał "przepraszam" za to co wycierpiały obcując z "potworem w swoicm brzuchu"? NIE, uzyto je jak szmaty, jak mechaniczne inkubatory zamykając po zabraniu płodów do badań w psychiatrykach by się "tajemnica judeosodomickonazistowskiej" wiary nie wydała. tej samej co granice ustalała na Nysie Kłodzkiej a nie Łuzyckiej by ich notatki o badaniach nad Vunderwaffe nie wpadły w ręce "polaczków".
 
Wie Pani czym są "piramidy" (niektóre z nich)? JADŁODALNIAMI. Gdzie kapłani dla bogactw i wpływów zaganiali wiernych i ich później dla "nakarmienia Ziemi krwią" brutalnie szlachtowali. Czy w wersji "pokojowej" podstępem więzili w jej wnętrzu by takie Pani idole, takie króle jahwe się "w modlitewnym skupieniu" DO SYTA POŻYWILI.
 
 
 
"Nie udało sie wam z Kalendarzem Majów to teraz wmawiasz mi swoje bzdury?" - wiem, że się nie udało. Przyzwać jahwe tez się nie udaje. Możecie sobie odpuscić nim spotkacie na swej drodze doszczętnie wqqqq..ną KALI. Tym razem żadne "jezu zmiłuj" nikogo z was nie uratuje. Zabawa się skończyła. Płomień wyszedł z Polski. Albo zmieni świat albo doszczetnie go spopieli. Nie mi decydować o tym "co lepsze, wedle polityków, jest dla ich narodów". Ich postanowienie będzie WYEGZEKWOWANE. I, rzecz jasna, pośmiertnie nagrodzone w niebie albo piekle.
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Raffi5000

No i myślałem, że się dowiem

No i myślałem, że się dowiem owego odkrycia Sad
Naczytałżem się do bólu i dupa. Albo wklejka istniejącego już artykułu, albo popisówka klikaniem z próbą uzyskania rekordu bicia piany, bo za Chiny Ludowe nic nie wywnioskowałem. Gdzie te rozwiązanie Tino ? Błagam...w ostatnim dniu końca świata taka lipa.

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika baca

skoro artykul ma tytul:

skoro artykul ma tytul: "Tajemnica Alei Menhirów w Carnak została rozwiązana!" no to byłoby chyba miło podac te rozwiązanie.
nie żebym się czepiał ale... był już Santi z jego "jedenastoma furtkami", był Endor zabujany po uszy w matuli mesjasza, było stado robiących się z dnia na dzień gęściejszych ludzi...
a teraz jest Tina i jej "krzyczące kamienie"...
a ja dalej jestem glupi...
nie bądźcie wszyscy takie chamy i uchylcie rąbka waszej tajemnicy. jaki jest wasz sekret?
bo ja walę żubry - i absolutnie nie są z puszek Smile

Portret użytkownika Tina

Baca..."a teraz jest Tina i

Baca..."a teraz jest Tina i jej "krzyczące kamienie"...
a ja dalej jestem glupi..."
Baca przypadkiem (a może nie) przeczytałam twój kapitalny artykuł na temat piramidy w EUROPIE! Napisałam co myśle a potem na Twoją prośbę zarejestrowałam sie tutaj na "innnemedia". Badam megality do 1993 roku i dyskutowałam z tysiącami ludzi w Polsce... Już nie chce mi sie każdemu z osobna t,umaczyć co wiem... piszę ale to tez za mało. 
Baca masz "ciety" i złośliwi język" ośmieszasz żydów... i Jahwe. Mam propozycję odkopiemy piramidę w Gdyni aby sie przekonac kto ma rację? Ta piramida dla Polski jest najważniejsza. Co Ty na to? 

Portret użytkownika baca

zeby odkopac zakopaną

zeby odkopac zakopaną piramide w Gdyni trzeba by tak na sam początek mieć... zakopaną piramidę w Gdyni. a potem już wystarczyłoby się dobrze rozejrzeć za jaką łopatą.
to myślę jest dobry plan bo tak się własnie dobierano do wszystkich bez wyjątku zakopanych piramid, nie tylko w Gdyni - więc jak masz Tina zakopaną piramide, to przy założeniu ze nie stoi na niej jakieś miasto, (powiedzmy na przykład Gdynia), to pozostaje jedynie skombinowac łopatę. no bo mając łopatę bez najmniejszego trudu można odkopac zakopaną piramidę. jeśli natomiast najpierw trzeba gdzieś przesiedlić tubylców z Gdyni (w interesie Polski oczywiście) aby nie zasłaniali dostępu do zakopanej piramidy i uzyskać dostęp do grobowca zamordowanego krola jehowa, no to... ponad moje siły.
toż ja Tina jestem tylko zwykłym śmiertelnikiem i nawet mając łopatę nie dam rady dać w morde wiecej jak pieciu szesciu dzielnym ludziom z Gdyni. słuchaj, za nimi nie tylko murem stoi cała Arka Gdynia i cywilizacja szaraków ale też armia marynarzy z bosakami. oni wszyscy mają siatki na wieloryby ktorymi sie lepiej poslugują niż gladiatorzy w koloseum a co drugi z nich ma jeszcze widły pod łapą bo oddaje pokątnie cześć Posejdonowi.
Tina zapewnij spokojny dostęp do zakopanej piramidy a baca zasponsoruje łopatę i wyciągnie ci uroczyście i w prezencie arkę przymierza, zakopane truchło gada i wszelkie inne pamiątki po żydach -a reszte nieważnych i nie związanych z judaizmem drobiazgów weżmie skromnie dla siebie.

Portret użytkownika Tina

    http://m.youtube.com/watc

 
 
http://m.youtube.com/watch?client=mv-google&hl=pl&gl=PL&v=e2RruX4cJ-E&fulldescription=1 koniec świata na świetej górze
Baca... są ludzie gotowi kopać  - patrz filmik! Zakopana piramida stoi z boku w lesie tuz przy ul. Morskiej i jeszcze nie stoi na niej miasto! Nie trzeba nikogo przesiedlać! To odwieczna Swięta Góra czczona przez tubylcówod niepamietnych czasów. Od wieków przebywali na jej szczycie pustelnicy do czasu II WS.
Baca dasz radę "sam dać w mordę az sześciu dzielnym ludziom z Gdyni"?  Właśnie zgłosili się dzielni ludzie z Gdyni gotowi kopać, a nawet z innych miast w Polsce! Nawet kobiety!
Baca ja wiem że potrzebna jest łopata i napisałeś co trzeba zrobic w swoim artykule.... ale jak ja mam "zapewnić spokojny dostęp do zakopanej piramidy ?  Moge tylko powiedziec że jeżeli tego nie odkopiemy to cała Gdynia zostanie zniszczona a mieszka tutaj 250 tysięcy ludzi! - pisałam o tym WIELKOROTNIE!  Stanie sie tak jak z miastem w legendzie o zatopionym mieście w okolicy HELU! Czy Gdynię spotka ten sam los? To zalezy od garstki - 5-6 sprawiedliwych i śmiałych ludzi, których w Bibli w historii Lota mogą uratowac to miasto! Pisałam o tym w książce pt. "Świeta tajemnica Gdyni" Jeżeli KTOKOLWIEK sie sprzeciwi to bierze na siebie wszystko to co spotka to miasto.
BACA TRZYMAM CIEBIE ZA SŁOWO! ale jest Baza KOSMICZNA Króla Jahwe w STREFIE 3c 123 na Kaszubach... która ma zasieg na całą EUROPĘ.
Czy POLACY sa głupsi i gorsi od  Rosjan czy Niemców? Jeżeli odkopiemy GROBOWIEC KRÓLA JAHWE udowodnimy ŻYDOM że są idiotami...innym równiż!

Portret użytkownika baca

nie wiesz Tina jak zapewnic

nie wiesz Tina jak zapewnic spokojny dostep do piramidy?
Przecież to wiesz i...
to bardzo proste:
1 potrzebujesz 5-6 sprawiedliwych - ZAŁATWIONE - no przecież są już przez ciebie ci sprawiedliwi wsrod narodow świata wyłuskani gdzieś z nadmorskich badaczy biblii, czyż nie?
2 potrzebujesz moje slowo -ZAŁATWIONE - masz kobieto moje uroczyste i soczyste slowo, ze jak tylko stanie po naszej stronie cała Kosmiczna Baza Króla Jahwe na Kaszubach ze strefy 3c 123, (brzmi jak ziemski - czyli przyziemny adres jakiejś konspiracyjnej bożnicy dla jehowców w jakimś blokowisku no ale nieważne Smile to baca natychmiast KURWA przyjedzie z łopatą z najdalszego zakątka Europy i jak będzie trzeba to da w mordę pieciu - sześciu ludziom z Gdyni żeby uratować przed zatopieniem 250 tysięcy niewinnych i powstrzymać potop.
3 a to wszystko na pohybel żydom - ZAŁATWIONE.
Co jeszcze Tina, ci potrzeba aby odkopac zakopaną piramidę w Gdyni?
Bo jakby co, to mogę jeszcze pstryknąć palcami i załatwić od ręki zmianę prawa w polskich kodeksach karnych, tak żeby się skarby państwa jakieś krajowe obsadzone żydami potem nie czepiały, że to co w ziemi należy do nich.
rozumiesz Tina gadzie prawo, prawda?
jest bliźniaczo podobne do talmudu, czyli praw jehowy

Portret użytkownika Tina

Masz na mysli DEKALOG? Nie

Masz na mysli DEKALOG? Nie czytałąm Talmudu!
Baca, ci którzy sie zgłosili nie czytali Bibli... ale chcą pozanc prawdę.
Strefa 3c 123 na Kaszubach czyli Baza Kosmiczna jest tam od  Pierwszej Cywilizacji i nikt jej nie zniszczył...
Baca chcesz sam to odkopać?
Baca jak w Polsce ziemia sie zatrzęsie to wszystkie skarby państwa będą w ziemi...
Zydzi mają swoje DYSKI i Bazy Kosmiczne Jahwe w Izraelu, ale ich nie szukają albo liczą że ja im pokażę gdzie to mają. Więc niech kopią swoje skarby w Izraelu, a Rosjanie u siebie. To samo dotyczy USA-  itp! Pisałam juz na ten temat... To co w Polsce jest dla Polaków! A jak wyciągną łapy... wiesz co sie stanie?

Portret użytkownika baca

już dawno Ci o tym napisalem

już dawno Ci o tym napisalem - maila Ci wyslalem jako że Ty nie potrafisz tego dokonać - najgorsze jednak że nie umiesz nawet odbierać cholernych maili Tina, prawda?
nie umiesz wlasnej skrzynki pocztowej otworzyc a chcesz Gdynie przekopywać Smile

Portret użytkownika promień

Poprzednie cywilizacje

Poprzednie cywilizacje zostawiły po sobie trwały ślad z myslą, że ktoś to odczyta. Skoro kamienie okazały się najbardziej trwałe jeśli chodzi o przekaz wiadomości to może i my powinniśmy zacząć zapisywać naszą wiedzę na kamieniach a może w jaskiniach i piwnicach. Czy ktoś myślał o tym. Papier może się spalić lub zalać woda a kamienia pozostaną. Żelastwo dopadnie korozja. W zakorokowanych butelkach zakopanych w ziemi, nawet tych z plastiku skoro jest taki trwały. może już czas. I najlepiej tę wiedze zapisywać jakimiś znakami, rysunkami, skoro stracimy pamięć po przebiegunowaniu. A może te kamienie to jest jak SOS do kosmosu. A w ogóle jak Pani chce kogoś tym zainteresować to po pierwsze modlić się do Boga, żeby prowadził i dał Pani ludzi, którzy pomogą. Ja myślę, że można by rozmawiać na ten temat z studentami. Pamiętam jak byłam na studiach, byłam otwarta na różne eksperymenty i nowe rzeczy, człowiek jest wtedy twórczy, ciekawy świata, ma pomysły. Niestety im starszy to ostożniejszy i staje się skostniały. A może Pani jakiś projekt napisze i zangażuje w to młodych, jakiś obóz np. I postarać się o pieniążki z UNI. Ooo.

Portret użytkownika iron

galaktyki maja ksztalt

galaktyki maja ksztalt spirali a nie dysku,wszystko jest fraktalem,badanie kregow ,menchirow nic nowego nie wnosi i nie moze wnosic bo to zwykle dywagacje niczym nie poparte-pozdrawiam.

Portret użytkownika Tina

Ten tekst pisałm rok temu z

Ten tekst pisałm rok temu z myślą o... "zacofanych" psychotronikach - zwolennikach religii wschodnich, którzy jadą do różnych kamiennych kręgów, aby tam urzadzać zacofane pogańskie rytuały i obrżedy! Czy oni są uduchowieni czy ograniczeni umysłowo i nie widzą co tam jest?  Oczywiście rozmawiałam z różnymi fizykami, ale robili ze mnie nawiedzoną tak samo jak nadęci psychotronicy! Jak z takimi ludźmi rozmawiać?  
W widmie światła białego są różne kolory jak w tęczy. Pama kosmiczne w zależnościi od "koloru" mają różną dlugośc fali która mierzona jest w nm - ma to znaczenie w fotografii i oczywiście w fizyce. Jeżeli coś pokręciłam to proszę to sprostować i wyjaśnić tak, aby każdy mógł to zrozumieć.
Gdy przed laty zajmowałam sie tą sprawą NIKT z fizyków do których się zwróciłam o pomoc nie był zainyteresowany pasmami kosmicznymi w kamiennych kręgach oraz dalszą współpracą, bo przeciez wg TEORII archeologów to tylko cmentarzysko Gotów!!  
W latach 90-tych był jeden gość z kręgów naukowych...  bardzo POBOŻNY i uduchowiony katolik. Rozmawialiśmy godzinami, nagrywał nasze rozmowy oraz pisał ... raporty - dla kogo?? Rozumiał znaczenie tych pasm i był zainteresowany "kodem" w tych pasmach... Udawał przyjaciela, a potem potraktował mnie tak jak wszyscy tego typu pobozni oszuści... Podobnie zachowali sie cyniczni zwolennicy religi wschodnich! Zastanawiałam sie nie raz - co oni maja wspólnego? Obserwowoałam to środowisko i w końcu zrozumiałam... potwierdzenie jest w proroctwie Apokalipsy! Więc nie liczcie że będę pracowała dla takich cwaniaków. Przypisali sobie moje niektóre odkrycia i wzieli za to "ciężkie" pieniądze z kasy UNII EUROPEJSKIEJ! TAKICH MAMY W POLSCE NAUKOWCÓW?? Jeżeli jesteście potomkami inteligentnej cywilizacji to zrozumiecie tajemnice kamiennych kręgów, a jeżeli jesteście potomkami małp to oczywiście nic nie zrozumiecie - tak jak niektórzy tutaj w swoich komentarzach!  I nie prowokujcie mnie, abym podała przykłady zachowań  wielu naukowców z którymi maiłam do czynienia w POLSCE! Jeżeli jesteście inteligentni i uczciwi to możemy rozmawiać i pracować dla dobra Polski i cywilizacji, a jeżeli myslicie, że sami wiecie najlepiej to badajcie to sami za włąsne pieniądze! Jestem wizjonerką i badaczką megalitów a nie fizykiem czy astroniomem. Mając w tej dziedzinie minium wiedzy musiałam zrozumieć co w symbolu zostało pokazane w ustawieniu kamiennych kręgów! Badałam tę sprawę na wszelkie sposoby przez 20 lat za własne pieniądze i mam serdecznie dość ograniczonych i ograniczajacych naukowców. 
Wiedząc że warstwa ozonowa została zniszczona i że od wielu lat jest sztucznie "latana" zrozumiałam, że mamy mało czasu, a naukowcy nie zajmą sie tą sprawą do końca świata. Wskazałam co mają zrozumiec i jak rozwiązać tajemnice maegalitów. Czy mówię i piszę niezrozumiałaym językiem?? To jest zadanie dla naszego pokolenia i Polaków! Trzeba zmienic napędy aby uratować cześć cywilizacji oraz Ziemię. O tym "krzyczą kamienie"... Miliony młodych i wykształoconych Polaków nie ma pracy...

Portret użytkownika druid

Napisałaś elaborat o

Napisałaś elaborat o cynicznych  wyznawcach religii wschodnich, pobożnych naukowcach, potomkach małp, bezrobotnych i  ratowaniu cywilizacji. Moim  zdaniem bez ładu i składu. Nieststy wciąż nie doczekałem się odpowiedzi  na pytanie które zadałem: "Jaki jest związek pomiędzy szerokością ścieżki a długością fali światła?". Nie oczekuje tutaj  jakiś równań i wykładów z fizyki tylko wyjaśnienia w kilku prostych zdaniach jak dziecku w przedszkolu o co chodzi.

Portret użytkownika Tina

"W widmie światła białego są

"W widmie światła białego są różne kolory jak w tęczy. Pama kosmiczne w zależnościi od "koloru" mają różną dlugośc fali, która mierzona jest w nm - ma to znaczenie w fotografii i oczywiście w fizyce. Jeżeli coś pokręciłam to proszę to sprostować i wyjaśnić tak, aby każdy mógł to zrozumieć."
Dł. fali jest sumą promieniowania tego pasma kosmicznego - ZŁOTEGO o szerokości ok. 5m. W kamiennych kręgach te pasma są WZORCOWE. Z moich obserwacji i dlaszych badań  wynika, że w miejscu ICH BAZ KOSMICZNYCH te pasma są zwielkorotnione do kilkudziesięciu metrów... W tym paśmie - dla mnie widoczne są inne promieniowania układajace sie jak w kodzie kreskowym, min. promieniowanie X, które rozpoznałam... Inne promieniowania jeszcze nie rozpoznałam, gdyż przestałam się tą sprawą zajmować z powodu o jakim wczesniej napisałam w komentarzu! Poza tym nikt z fizyków w Polsce nie wierzył w istnienie takich pasm i nie traktował tego poważnie, ani mnie - jako partnerki do dalszych badan. Te PASMA KOSMICZNE są jak "szyny" dla obiektów kulistych- co w kamiennych kręgach przedstawiono geometrycznie w kształcie KOŁA - kamiennego kręgu. Nie wystarczy zbudowac taki obiekt, ale odkryć i dopasaować odpowiednie pasma do lotów kosmicznych dalekiego zasięgu. Co tam odkrywają archeolodzy i fizycy?! Co tam robią nadęci mistrzowie religii wschodnich?

Portret użytkownika robertus

Trochę długie, ale bardzo

Trochę długie, ale bardzo ciekawe. Tak jak autorka tego postu mówi, kościół mówi tylko ułamek wiedzy, jaką mają o naszej cywilizacji. Myśle, że gdyby ujawnili prawdę, cały ich kościół runął by, jak domek z kart.

Skomentuj