Tajemnica Annunaki – wielkich bogów stworzenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Annunaki czyli bóstwa czczone w mitologii mezpotamskiej to bardzo interesujące istoty. Dzieci najwyższego boga Anu, zrodzone w początkowym okresie tworzenia wszechświata, które zamieszkują niebo i ziemię. Wierzono, że głównym zadaniem Annunaki jest sądzenie o losach ludzkości. Nie da się ukryć, że ten opis brzmi conajmniej znajomo.

Mezopotamscy bogowie pojawiają się już w wierszu Enuma elisz, poemacie o stworzeniu wszechświata, napisanym w języku akadyjskim około tysiąc lat p.n.e. Jednak popularność terminu Annunaki w naszej cywilizacji pojawia się dopiero w 1964 roku, gdy wydano publikację o tytule „Starożytna Mezopotamia: portret martwej cywilizacji” autorstwa Adolpha Leo Oppenheima.

 

Najwcześniejsze znane użycie terminu Annunaki pochodzi z inskrypcji pisanych za panowania Gudei - sumeryjskiego władcy miasta-państwa Lagasz oraz trzeciej dynastii z Ur. W latach 70. Opublikowano kilkanaście książek o tytułach Kroniki Ziemi, autorstwa Zecharii Sitchina, w których zamieszczano badania nad wierzeniami starożytnej Mezopotamii. W książkach tłumaczono sumeryjskie tablice z pismem, które ujawniały fascynujące szczegóły.

 

W książce o tytule „12 planeta” autor opisuje przybycie Annunaki na Ziemię z planety o nazwie Nibiru, około 450 tysięcy lat temu. Postaci są opisywane jako wysokie humanoidy (około 3 m wysokości), o jasnej skórze, długich włosach i brodach. Przybysze mieli osiedlić się w Mezopotamii i znacznie przyspieszyli ewolucję człowieka, ingerując w nasz kod genetyczny. 

Historia stworzenia człowieka przez Annunaki przypomina w pewnym sensie biblijne stworzenie człowieka przez Boga. Jednak przybysze z Nibiru byli uważani za bogów ze względu na ich inteligencję oraz posiadaną technologię. Niektórzy badacze uważają, że dowody na istnienie Annunaki można znaleźć nawet w Biblii, gdzie przypisano im nazwę „Nephilim”, chociaż nazwę tę tłumaczy się na „giganci”.

 

Zgodnie z publikacją Sitchina, technologia i siła Annunaki są wciąż poza zasięgiem człowieka – tamta rasa miała zdolność do podróżowania międzyplanetarnego oraz inżynierii genetycznej już 450 tysięcy lat temu. Wielu ludzi wierzy, że starożytni Nibiryjczycy znacznie przyczynili się do obecnego ładu na Ziemi, biorąc udział między innymi w budowie piramid oraz wielu innych megalitycznych budowli z całego świata. Założenia naukowca zostały jednak odrzucone przez innych badaczy, historyków oraz archeologów, którzy negują jego tłumaczenie starożytnych tekstów. Kim więc byli Annunaki? Czy jest to jedynie starożytna legenda? A może starożytne bóstwa rzeczywiście stworzyły naszą cywilizację?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Andar

A jeśli miedzy Anunakami a

A jeśli miedzy Anunakami a Szarakami wybuchła wojna. A jeśli Anunaki przegrali te wojnę i jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę Szarakow. Może te legendy o wojnie bogów to właśnie ta wojna która zmiotła Anunaki i sprawiła ze zwycięscy kosmici maja nas w swojej strefie i dlatego jesteśmy tak traktowani. Anu by nie pozwolili by ludzkość się upadlała. A szaraki według relacji porwanych traktują ludzi  prawie jak bydło. 

 

Portret użytkownika Zber

człowiek pochodzi od cytryny.

człowiek pochodzi od cytryny. Cytryna dała nam życie. Kazdy z nas jest tak samo kwsny jak ona. Musimy oddawac jej czesc. Cytryna jest w kazdym momencie naszego zycia: w herbacie, kwasku cytrynowym, w kisielu a nawet w smietanie kwasnej 18%. Ludzie błogosławcie ją tak jak ona błogosławi Nas. Ja choduje cytryne na parapecie i codziennie zapalam jej swieczke i modle się do niej. Nie słuchajcie tych bredni o propagandowym stworzeniu. Ave Cytryna!!!!

Portret użytkownika Sio

Ciemniaki. Anu to Bóg a

Ciemniaki. Anu to Bóg a Annunaki to ci, których mitologie pamiętają jako bóstwa. Bóg nie stwarzał świata a inspirował Annunaki do tego. Z tym, że świat fizyczny jest wieczny podobnie jak każdy duch a więc stworzenie polegało na założeniu cywilizacji i stworzeniu nowych gatunków roślin i zwierząt bo znali się na genetyce.

W myśl entropii czy degradacji powolnej ducha i materii Annu stali się ludżmi poprzez wcielenia i są wśród nas jako zwykli ludzie. Biblia to opisała jako upadek aniołow - przejaskrawione bzdety. Annuici mają jako jedyni kontakt z Bogiem czyli Anu. Świat ponownie ma być założony jak dawniej w czym pomoże duchowość, nauka i genetyka. Resztę Annus obrócą w pył czyli tę cywilizację z jej religiami i pseudoosiągnięciami

Portret użytkownika dream207

"fryha", czy jak ci tam nie

"fryha", czy jak ci tam nie obrażaj nikogo skoro sam nie potrafisz wyciągać wniosków i aby to zrobić musisz jeszcze mocno popracować. To, że czegoś do końca nie rozumiemy nie znaczy, że musimy ignorować. Tak zachowują się tylko głupcy.

Portret użytkownika fryha

Co ty piepszysz skoro

Co ty piepszysz skoro Annunaki byli tak starą i zaawansowaną technicznie rasa to dla czego znikneli, na zdrowy rozsądek gdzie oni są ??? tylko nie pisz że odlecieli:) autor artykułu jest zwykłym ciemniakiem , niedouczonym debilem albo gimnazjalistą............

Portret użytkownika art

Ile masz lat? Jakie pojęcie?

Ile masz lat? Jakie pojęcie? Poczytaj zanim coś napiszesz.

W starym testamencie są zapisy o nie anunakach tylko o bogach synach annaka.

fryha piszecz koment bez minimalnej wiedzy o temacie czyli typowy osioł mądrzejszy od wszystkich a przedszkole zrobione eksternistycznie o podstawówce nie wspomnę, bo to za wysoki poziom.

Pozdrawiam fryha i oby dalsze nauczanie przyniosło lepsze wpisy, bo to co teraz piszesz to kiepskie przedszkole.

Portret użytkownika buners

"Co ty piepszysz skoro

"Co ty piepszysz skoro Annunaki byli tak starą i zaawansowaną technicznie rasa to dla czego znikneli, na zdrowy rozsądek gdzie oni są ??? tylko nie pisz że odlecieli:) autor artykułu jest zwykłym ciemniakiem , niedouczonym debilem albo gimnazjalistą............"

A właśnie odlecieli , na Nibiru. 

Strony

Skomentuj