Tajemnica „kosmicznej muzyki” - co słyszeli astronauci na Księżycu?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Astronauci misji Apollo, doświadczyli czegoś, co przez długi czas pozostawało jednym z najbardziej intrygujących tajemnic ery kosmicznej. To doświadczenie, które nazwali "kosmiczną muzyką", dotyczyło zjawiska, które zaobserwowali podczas jednej ze swoich misji na Księżycu.

 

W 1969 roku, gdy moduł Apollo przemierzał niezbadane obszary niewidocznej strony Księżyca, astronauci doświadczyli niezwykłego zjawiska - dziwnych dźwięków, które określili mianem "muzyki". Ten fenomen był tym bardziej niepokojący, że miejsce, w którym nastąpiło, było pozbawione łączności z Ziemią.

 

Ta enigmatyczna symfonia trwała około godziny. Co jeszcze ciekawsze, astronauci na chwilę zastanawiali się, czy powinni zgłosić to zjawisko do centrum kontroli misji, gdy tylko wrócą na widoczną stronę Księżyca i zostaną przywrócone połączenia.

 

Nie byli to jednak pierwsi podróżnicy kosmiczni, którzy doświadczyli takiego zjawiska. Już w 1961 roku kosmonauta Jurij Gagarin podczas swojego historycznego lotu Wostok 2 również zgłosił niezrozumiałe odgłosy.

 

Zrozpoczęło się śledztwo, które trwa do dziś. Przez dekady wielu ekspertów próbowało wyjaśnić to zjawisko. Niektóre z teorii sugerowały, że astronauci mogli doświadczyć efektu fal radiowych, które powstają podczas interakcji między sygnałami radiowymi a polem magnetycznym Księżyca. Inni naukowcy, tacy jak profesor fizyki John Johnson, spekulowali, że te niezwykłe dźwięki mogą wynikać z oddziaływania pól elektromagnetycznych Księżyca i sygnałów radiowych emitowanych przez stacje radiowe na Ziemi.

 

Chociaż minęło wiele lat od tych niezwykłych wydarzeń, "księżycowa symfonia" wciąż pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk kosmicznej historii. Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy na temat tego, co naprawdę słyszeli astronauci Apollo? Czas, jak zawsze, pokaże. Możemy tylko mieć nadzieję, że przyszłe badania i misje kosmiczne przyniosą więcej odpowiedzi na te palące pytania, które pozostają niewyjaśnione.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj