Tajemnica latających miast w Chinach mogła zostać rozwiązana

Kategorie: 

Źródło: Kanał Youtube 孙彦

Dziesiątki mieszkańców chińskich miast dostrzegło "miraż", opisywany jako pływające bądź wręcz latające miasto nad miejscowością Yueyang w Chinach. Tak jak zwykle, użytkownicy Internetu zadają sobie pytanie, czy dziwne zjawisko można wyjaśnić naukowo?

 

Yueyang jest domem dla ponad miliona mieszkańców w związku z czym trudno się dziwić, że przynajmniej część z nich dostrzegła to zjawisko, a niektórzy nawet zdołali zrobić mu zdjęcia bądź je nagrać. Wielu z nich uważało, że zdołali oni dostrzec zjawisko nadprzyrodzone, ale czy na pewno?

Warto wspomnieć, że nie byłby to pierwszy raz, gdy takie zjawisko zostało zauważone przez ludzi. Pierwsze latające miasto zostało udokumentowane  w chińskim mieście Foshan, kiedy to setki osób zauważyło dokładnie to samo co niedawno mieszkańcy Yueyang. Na niebie ukazała im się masywna kolumna budynków wystających z chmur, setki metrów nad ich miastem.

Nagranie z zeszłego roku

Nie bez powodu wspominam o zdarzeniu sprzed roku, ponieważ podobnie jak wtedy tak i teraz zjawisko to ma być wyjaśnione w podobny sposób, jako złudzenie optyczne. Li Dongyang, zastępca dyrektora Biura Meteorologicznego Yueyang twierdzi, że budynki były prawdziwe, ale w rzeczywistości są to drapacze chmur, które zostały objęte działaniem mgły, a konkretniej tak zwanej mgły radiacyjnej. Oczywiście nie musimy wierzyć na słowo. Post na twitterze portalu ufoofinterest.org dobitnie zakończył temat najnowszego latającego miasta w Chinach.

Prezentuje to jednak przed nami spory problem. Skoro to zdarzenie można było wyjaśnić w tak prosty sposób, to co spowodowało ubiegłoroczne zajścia? Sceptycy odnieśli dzisiaj wielkie zwycięstwo, ale czy na pewno zamyka to sprawę w wypadku poprzednich tego typu sytuacji?

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika cezary

mgły radiacyjnej >>>> niczym

mgły radiacyjnej >>>> niczym pomroczność "nie jasna ". to trzeba mieć z pewnościa tytuł profesora aby takie podać wyjasnienie. Tylko co to takiego ta mgła radiacyjna. ( elektryczna radiowa , promieniowa czy teleportacyjna )

Portret użytkownika kolo21

Co by się nie zdarzyło, to

Co by się nie zdarzyło, to jajo głowi, że albo to złudzenie albo smog.Wszystko wyśmiewają i sprowadzają do ludzkiej wyobraźni.Widać na foto, że to nie sa jakieś drapacze chmur, tylko jakieś ruiny.Nawet okopcone okna widać.Po wojnie? To tak jak u lekarza, pacjent skarży się że go boli, a lekarz, może panu się wydaję?

kolo21

Skomentuj