Tajemnica ludzi o księżycowych oczach w legendach rdzennych Amerykanów

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Od wieków, legendy i opowieści ludów rdzennych Ameryki pobudzały wyobraźnię i fascynowały badaczy tajemnic historii. Jedną z najbardziej tajemniczych jest legenda o „ludziach o księżycowych oczach”, przekazywana przez plemię Czirokezów. Ta niezwykła opowieść dotyczy tajemniczych białych stworzeń, które według legendy żyły i walczyły z rdzennymi Amerykanami na długo przed przybyciem Europejczyków na kontynent.

 

Historia ta, znana jedynie nielicznym starszym i przywódcom plemiennym Czirokezów, opowiada o białych stworzeniach, które „nie widziały w świetle dziennym”. Miały one toczyć bitwy z Czirokezami, którzy ostatecznie wypędzili te tajemnicze stworzenia i zajęli ich ziemie. Legenda ta przetrwała wiele pokoleń, stając się częścią rdzennej kultury północnoamerykańskiej.

Dowody na istnienie ludzi o księżycowych oczach sięgają 1797 roku, kiedy to amerykański botanik i profesor Benjamin Smith Burton wspominał o nich w swojej książce. Nawiązywał do pułkownika Leonarda Marbury’ego, który jako pośrednik między rządem amerykańskim a Czirokezami, również wspominał o tych tajemniczych stworzeniach. Według Burtona, Czirokezi twierdzili, że ich ziemie były zamieszkiwane przez „ludzi o księżycowych oczach”, którzy nie widzieli w dzień.

 

Inna wzmianka o ludziach o księżycowych oczach pojawia się w książce Lionela Wafera z 1699 roku. Wafer opisuje te stworzenia jako ludzi o białej skórze, mlecznobiałych włosach i brwiach, z cienkimi powiekami skierowanymi w dół, a ich skórę pokrywał delikatny puch tego samego koloru.

Tajemnica ludzi o księżycowych oczach pozostaje jednym z najbardziej fascynujących zagadek historii rdzennych Amerykanów. Brak konkretnych dowodów naukowych na ich istnienie sprawia, że legenda ta jest przedmiotem wielu spekulacji i badań. Czy byli to rzeczywiście ludzie cierpiący na jakąś genetyczną chorobę, czy może istoty z innego wymiaru, a może po prostu wytwór ludzkiej wyobraźni? Historia ta pozostaje otwarta na interpretacje i dalsze badania, stanowiąc nieodłączny element kultury i historii rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj