Tajemnica pochodzenia ludzkości: Czy jesteśmy kosmitami przywiezionymi na Ziemię?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Od wieków ludzie zastanawiali się nad swoim pochodzeniem i miejscem w kosmosie. Czy istnieje możliwość, że jesteśmy obcymi istotami, które przybyły na Ziemię setki tysięcy lat temu? Ostatnie teorie naukowe sugerują, że istnieje wiele dowodów wspierających tę fascynującą hipotezę.

 

Według niektórych naukowców, istnieje prawdopodobieństwo, że ludzie zostali skrzyżowani z innym gatunkiem, być może pochodzącym z układu gwiezdnego Alfa Centauri, jednego z najbliższych sąsiednich układów słonecznych Ziemi. To połączenie dwóch gatunków mogło spowodować powstanie współczesnego człowieka.

 

Odkrycie starożytnych dokumentów na terenie dzisiejszego Iraku dostarcza kolejnych wskazówek na temat historii ludzkości. Tabliczka Kisz, jedno z najstarszych znalezisk archeologicznych na świecie, datowana jest na około 3500 lat pne. Sumeryjska lista królów mówi, że Kisz było pierwszym miastem, które miało królów po potopie, co sugeruje, że może nie było władzy centralnej przez pewien czas.

 

Rozwój umiejętności pisania i wyrażania myśli był jednym z pierwszych oznak odróżniających człowieka od innych zwierząt. Przez tysiąclecia człowiek osiągnął niezwykłe postępy w dziedzinie nauki i technologii, takich jak wytwarzanie elektryczności, podział atomów czy tworzenie komputerów. Jesteśmy jedynym gatunkiem na Ziemi, który osiągnął taki poziom inteligencji technologicznej w stosunkowo krótkim czasie. To wzbudza pytanie: dlaczego tylko my?

 

Podczas gdy istnieje wiele inteligentnych gatunków na Ziemi, żaden z nich nie używa technologii w taki sposób jak ludzie. Jesteśmy ograniczeni w zdolnościach przystosowania się do różnych siedlisk i warunków, co sugeruje, że nie jesteśmy naturalnym elementem tego świata.

 

Oprócz naszej niesamowitej inteligencji, naukowcy zauważyli również różnice między fizjologią człowieka a fizjologią innych zwierząt. Uważa się, że ludzie są dość dziwni w porównaniu z innymi gatunkami na Ziemi. Na przykład noworodki są zupełnie bezbronni i niezdolni do samodzielnego funkcjonowania, podczas gdy wiele innych zwierząt jest gotowych do działania od razu po urodzeniu. To sugeruje, że jesteśmy nieco nieprzystosowani do życia na Ziemi.

 

Dr Ellis Silver, autor książki "Ludzie spoza Ziemi: naukowa ocena dowodów", zaproponował nową teorię, która wskazuje na to, że ludzie nie ewoluowali na Ziemi. Twierdzi, że istnieje wiele cech naszego gatunku, które sugerują, że wywodzimy się z innej planety. Dr Ellis analizuje różne hipotezy i czynniki, które wskazują na to, że ludzkość nie jest rdzennym gatunkiem ziemskim.

 

Jednym z tajemniczych aspektów, które budzą zainteresowanie, jest występowanie grupy krwi Rh-ujemnej. Jeśli ludzkość pochodziłaby od wspólnego przodka, krew wszystkich ludzi powinna być kompatybilna. Jednak tak nie jest, co stawia pytania dotyczące pochodzenia tej grupy krwi. Czy możliwe jest, że jesteśmy gatunkiem hybrydowym?

Książka "Amnesic Species: Our Forbidden History" autorstwa Roberta Sepera skupia się na zagadkowej grupie krwi Rh-ujemnej. Autor sugeruje, że ludzkość jest hybrydowym gatunkiem, który ewoluował na Ziemi, ale został przeniesiony tu jako w pełni rozwinięty Homo sapiens w wyniku katastrofy, która zniszczyła wcześniejsze zaawansowane cywilizacje.

 

Wiele dowodów, takich jak rozbieżności genetyczne, nietypowe cechy fizyczne czy różnice w adaptacji do środowiska, wskazuje na to, że nasze pochodzenie może być bardziej złożone, niż dotychczas sądziliśmy. Wreszcie, istnieje wiele osób na świecie, które twierdzą, że "czują", że nie są związane z Ziemią. Czy to tylko wyobraźnia, czy może mają one nieznane głębokie korzenie?

 

Pochodzenie ludzkości jest nadal tajemnicą, która wzbudza ciekawość i prowokuje naukowców do dalszych badań. Czy jesteśmy kosmitami, których szukaliśmy przez cały ten czas? Na razie pozostaje to zagadką, ale te nowe teorie i odkrycia otwierają nowe perspektywy w badaniu naszego miejsca w kosmosie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Rzeczywiście tak jest jak

Rzeczywiście tak jest jak opisano. Wspominają o tym starożytne legendy (przekazy ustne) ludów pierwotnych afryki np. dogonów, indian ameryki północnej i wiele innych. Księga rodzaju w biblii również ten akt kreacji ludzi przez obcą rasę opisuje - co prawda bardziej alegorycznie ale jednak. Legendy mówią iż pierwsi ludzie do afryki zostali przywiezieni/przesiedleni tu z gwiazdozbioru Oriona co tłumaczy fascynację starożytnych tą właśnie konstelacją i upadabnianie ułożenia np. piramid właśnie do gwiazd w pasie Oriona. Indianie twierdzą, że "bogowie" - przedstawiani na malowidłach jako kosmonauci w skafandrach, uczyli pierwszych ludzi (indian) uprawy ziemi, chodowli, medycyny naturalnej (także chińskie legendy o tym wspominają) itd. Co więcej indianie północno amerykańscy twierdzą, że kukurydza też nie jest endemicznie ziemską rośliną lecz została tu "przeflancowana" z innej planety właśnie jako źródło pokarmu dla pierwszych "osadników", którą dostarczyli "bogowie w płonących canoe". Kilka starożytnych legend opisuje też moment "zakotwiczenia" naszego ksieżyca na orbicie ziemi - co wywołało pewne kataklizmy naturalne - opisując też czas gdy księżyca nie było na niebie. Wszystko więc wskazuje na to, że ludzkość na ziemi została osiedlona a sama planeta ustabilizowana przyholowanym tu księżycem by stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju cywilizacji. Nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpiło ale zapewne w czasie gdy według archeologii pierwsi ludzie "pojawili się na ziemi". Potem nastąpiło to co nieuniknione czyli ekspansja naszego (nowego) gatunku zakończona wyparciem/wymarciem endemicznego czyli neandertalczyków, z którymi jednak homo sapiens mógł się krzyżować i to robił. Do naszych czasów przetwały jednak tylko śladowe ilości genów neandertalskich - konkretnie ok.2%. Co czasem objawia się w dość specyficznym wyglądzie niektórych ludzi jak zbyt grube (małpie) łuki brwiowe oraz blond włosy w połączeniu z niebieskimi oczyma. 

Portret użytkownika Jolanta

Oczywiście, że jesteśmy

Oczywiście, że jesteśmy hybrydami i zaawansowane cywilizacje sprawiły to proszę posłuchać na Youtube dr. Aleksandra Woźnego a także kanału IguaIgua to poszerzycie horyzonty.
W dzisiejszych czasach ostatecznych każdy powinien szukać wiedzy na ten i inne tematy ukryte przez maistream.

Portret użytkownika sd

To jest teoria najbardziej

To jest teoria najbardziej prawdopodobna. Tylko nie pochodzimy z innej planety jak mówi artykół, a z "edenu" raju dla nas, czyli labolatorium planetatnego po którym nasze prototypy(Adam i Ewa) zostały zesłana na Ziemie za kare (lub były już gotowe na samodzielny byt). A i nie jesteśmy krzyżówką z inna rasą planetarną, a z rasamy zamieszkującymi ówczesną Ziemie czyli (neandertylczykami) bo mam zgodność genetypu na poziemie coś koło 98%.

Skomentuj