Tajemnice wybuchów atomowych ze starożytności

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Tajemnicza historia naszej planety kryje w sobie wiele zagadek, które mogą wskazywać na to, że dawne cywilizacje posługiwały się technologią, której skomplikowanej natury nie jesteśmy w stanie dzisiaj zrozumieć. Jedną z tych zagadek są roztopione kawałki szkła odkrywane w różnych zakątkach świata. Czy rzeczywiście są one dowodem na eksplozje atomowe w starożytności?

 

Pustynia Libijska stanowi ważny punkt odniesienia w tej dyskusji. Znaleziska z tego obszaru były długo łączone z meteorytami i naturalnymi procesami geologicznymi. Jednak analizy przeprowadzone przez ekspertów z Massachusetts Institute of Technology sugerują coś zupełnie innego. Szkło z tej pustyni ma unikalne właściwości, które bardziej przypominają skutki testów jądrowych niż zwykłe oddziaływanie meteorytu z ziemią.

 

Podobne ślady odkryto także w dalekiej Azji, na pustyniach Mongolii i Chin. Czy mogą one być kolejnym dowodem na zaawansowaną technologię starożytnych? Odkrycia te stawiają pod znakiem zapytania naszą wiedzę o historii ludzkości i technologicznej ewolucji naszej cywilizacji.

Nie mniej intrygujące są ślady na starych fortecach w Szkocji, gdzie ściany wskazują na ekstremalnie wysokie temperatury, jakie musiały je dotknąć. O jakim rodzaju energii tu mówimy? Czy możliwe jest, że starożytne cywilizacje znały tajniki energii atomowej?

 

Teksty takie jak Mahabharata czy Ramayana opisują potężne eksplozje, które zniszczyły całe miasta. Te opisy, choć mogą być interpretowane jako alegorie czy mity, wydają się niepokojąco zbliżone do opisów eksplozji atomowych.

 

Ostateczne odpowiedzi na te pytania mogą być trudne do uzyskania, ale istniejące dowody sugerują, że historia, jaką znamy, może być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Kto wie, co jeszcze kryje się w głębinach naszej przeszłości? Jedno jest pewne - każde nowe odkrycie przybliża nas do rozwiązania tej starożytnej zagadki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika seba

Moze kiedys ktos zrobi mape

Moze kiedys ktos zrobi mape tych wybuchow ale fakt faktem ze nikt nie zna histori ludzkosci.

Ponoc historia ludzkosci jest pochowana pod sfinksem czy piramida. Tylko ze egipski rzad blokuje archeologom dostep to pposzukiwan.

To co nam naukowcy wciskaja jest kupa klamstw i domyslow,nikt do tej pory nie zna pelnej i prawdziwej histori ludzkosci,nawet ten magister od Mieszka.

Skomentuj