Tajemnice zaginionej cywilizacji są ukryte pod łapą Wielkiego Sfinksa

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Od starożytności Wielki Sfinks pobudza ludzką wyobraźnię. To mityczne stworzenie symbolizuje tajemnicę w egipskiej kulturze. Przepowiednia słynnego medium i ezoteryka, Edgara Cayce'a, głosi, że pod łapą tego gigantycznego posągu znajduje się tajne pomieszczenie.

 

Rzekoma starożytna biblioteka, zwana Halą Zapisów, według przekazów znajduje się pod Wielkim Sfinksem w Gizie. W niej przechowywane mają być dokumenty i skarby Atlantydy lub innej wysoko rozwiniętej, lecz zaginionej cywilizacji. Odnalezienie tych zapisów miałoby diametralnie zmienić losy świata, a może nawet przynieść długo oczekiwany złoty wiek, o którym marzą mistycy i poeci.

 

Co ciekawe, przepowiednie Cayce'a zdają się potwierdzać również starożytne egipskie papirusy. Jeden z nich wspomina, że w skrytce pod łapami Wielkiego Sfinksa przechowywane są zwoje z sekretami Ozyrysa. Ujawnienie ich światu ma nastąpić tylko wtedy, gdy znajdą się ludzie godni tej wiedzy, nie wykorzystujący jej do krzywdzenia innych.

Jak na ten temat wypowiada się nauka? W 1989 roku japońscy naukowcy przy pomocy radarów odkryli tunel pod lewą łapą Wielkiego Sfinksa, biegnący w kierunku piramidy Chefrena. Jednak władze szybko zakazały dalszych wykopalisk.

 

W 1993 roku amerykański geofizyk, Thomas Dobetsky, zbadał Sfinksa i odkrył ogromną prostokątną jamę pod jego przednimi łapami. Ponownie, egipskie władze nie zezwoliły na dalsze badania na miejscu.

Niejasne są powody takiej decyzji, zwłaszcza że nikt nie planował demontować Wielkiego Sfinksa cegła po cegle. Warto zauważyć, że Sfinks stopniowo ulega zniszczeniu, a Egipcjanie nie spieszą się z renowacją tego cudu świata.

 

Odpowiedź może leżeć w wieku monumentu. Sfinks najprawdopodobniej jest starszy niż piramidy. Na jego powierzchni można dostrzec ślady powodzi, a naukowcy szacują wiek obiektu na 8 tys. lat.

 

Wydaje się, że powstał on w czasach przedpotopowych, istniejąc nawet przed faraonami. Czy może to być przekaz od tej samej "zaginionej cywilizacji"? Odkrycie skrytki pod Sfinksem mogłoby kiedyś rzucić światło na tą tajemnicę.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Giant

Bogatym nie zależy aby

Bogatym nie zależy aby wprowadzić złoty wiek dla wszystkich. Oni mają już swój złoty wiek dla siebie i obawiam się, że nic się nie zmieni. Tylko jakieś globalne wydarzenie, jakiś przełom którego nie mogą kontrolować może coś zmienić. Coś co zakończy stary porządek by mógł nastąpić nowy.

Portret użytkownika Damian

Szczerze to największym

Szczerze to największym zbiorem wiedzy są ludzie odpowiednie egzemplarze mające pieniądze byłyby wstanie spowodować zloty wiek dla świata.ciekawe ilu nas jest na świecie biednych mających mnóstwo pomysłów na zmiany. Założę się ze jest nas legion.

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Pieniądze to nie wszystko

Pieniądze to nie wszystko trzeba jeszcze mieć władzę by przejąć kontrolę nad światem rządzonym przez podłych ludzi. Inna sprawa, że pospolici ludkowie są zwyczajnie za głupi (nie dorośli) do tego by żyć w świecie prawdy i szczęśliwości. Gdyby było inaczej to wogóle nie byłoby tego problemu. Opór ignorantów jest zbyt wielki. 

Skomentuj