Tajemnice ziemskiego Księżyca nadal pozostają bez odpowiedzi

Kategorie: 

Źródło:

Biorąc pod uwagę całe zamieszanie powstałe naokoło naszego ziemskiego satelity, wliczając w to wszelkie superksiężyce, krwawe księżyce czy choćby temat samego lądowania na księżycu warto zwrócić uwagę na kilka interesujących szczegółów z nim związanych. Szereg teorii spikowych które postrzegają księżyc jako iluzję, statek obcych czy ogromną wieżę strażniczą nabiera zupełnie innego sensu, gdy zdamy sobie sprawę z tego jak dziwne jest ów ciało niebieskie.

 

Posiadając średnicę około 3476 kilometrów rozmiar Księżyca odpowiada jednej czwartej rozmiaru Ziemi. To największa dysproporcja masy zaobserwowana do tej pory przez astronomów. Ponadto, wszystkie księżyce w Układzie Słonecznym okrążają swoje planety wokół równika, wszystkie poza naszym, który to obiega Ziemię przy nachyleniu pięciu stopni. Jakby to nie wystarczyło część z księżycowych skał, które zostały znalezione na powierzchni ziemi, zawiera przetworzone metale takie jak mosiądz, mika, uran 236 i neptun 237.

Mówiąc najprościej, ziemski księżyc jest jednym z najbardziej tajemniczych obiektów w naszym Układzie Słonecznym. Jest on uznawany za "dziwne" ciało niebieskie, nie tylko z powodu jego licznych cech fizycznych, których naukowcy nie są w stanie wyjaśnić, a raczej ze względu na fakt, że jest to najbardziej wyjątkowy obiekt w całym Układzie Słonecznym, nieporównywalny z żadnym innym księżycem znalezionym do tej pory.


Dr Robin Brett, naukowiec z NASA, pokusił się nawet o stwierdzenie, że "O wiele łatwiej wyjaśnić nieistnienie Księżyca niż jego istnienie". Może to brzmieć absurdalnie, ale takie są fakty. Idąc dalej, gęstość naszego satelity jest szacowana na mniej więcej 60% gęstości Ziemi. Fakt ten ma wspierać teorię, że glob ten jest pusty w środku.Niewyjaśniona pozostaje też dziwnie niewielka głębokość kraterów księżycowych. Nawet takie, które mają 150 kilometrów średnicy mają najwyżej 4 kilometry głębokości. Według naszej wiedzy impakty meteorytów i asteroid powinny zostawiać głębsze szramy na powierzchni tego globu. Wygląda to tak jakby powierzchnia naszego satelity Ziemi była faktycznie wykonana z jakiegoś bardzo twardego materiału.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że księżyc, co miesiąc dokładnie symuluje roczny ruch Słońca. Dlatego w środku zimy, kiedy Słońce świeci najsłabiej i jest nisko nad horyzontem, Księżyc świeci najbardziej jaskrawo i wznosi się wysoko nad horyzontem. Za to w środku lata, gdy Słońce jest najsilniejsze jego jasność maleje. Pozostaje jeszcze kwestia tak zwanej ciemnej strony, a właściwie niewidocznej z Ziemi strony Księżyca. Jest to bardzo wygodne, że cześć srebrnego globu jest stale niewidoczna z Ziemi.


Gdyby ktoś chciał się ukrywać przed ludzkością lepiej nie można było tego wymyślić. Poza tym, mimo że mamy 2016 rok na Księżycu nie znalazł się w ostatnich latach ani jeden łazik. Można oczywiście bajdurzyć, że wysyłamy takie urządzenia na Marsa, a Księżyc nie ma już przd nami żadnych tajemnic, ale jak wskazałem wcześnie tajemnic jest aż nadto. Chyba, że nie robi się tego celowo. A powód tego stanu rzeczy, mógłby obrócić do góry nogami całą dotychczasową naukę.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

ja twierdze ze to serwer co

ja twierdze ze to serwer co nadaje i odbiera. w końcu przy pełni podczas snu ''czacha pełna''.. oczywiście załoga A do obsługi serwera jest tez niezbędna ..ktoś musi obserwować tą planetę wolnej woli:)

Portret użytkownika innemediumcyrkignorantow

Trafiłem tu przypadkiem i aż

Trafiłem tu przypadkiem i aż żal czytać takie brednie. Stek półprawd, całkowitych bzdur i przede wszystkim manipulacji - choć zapewne jest to wynik po prostu braku podstawowej wiedzy z zakresu astronomii. Przykład - głebokość kraterów i tajemnicze .."wdł naszej wiedzy" jest to uuuu nieemoooozliwweeeee jakasśśśś twaaardaaaa powierzzzzchniaaa uuuuu straszy..... podczas gdy wiekszość starszych kraterów zostały zwyczajnie zalane lawą i dlatego są płytkie - stąd nazwa...basen czy morze. Chyba że autor jest takim tepakiem że nie rozumie że jak coś się wleje do dołka to dołek się zapełnia.. To samo z 99% "rewelacji" w tym artykule to kompletne bzdury. Dalszy przykład masa - autor nie wie czym jest masa, tak tak..dokładnie nie chodził na lekcje fizyki w średniej. Bo jakby chodził to by wiedział że jesli cos jest lzejsze to nie znaczy że w strodku musi być puste! Jowisz w takim razie w ogóle musiałby być pusty ;))) albo żelazna kulka i plastikowa kulka..no przecież wdł autora plasikowa jest lżejsza bo w środku jest pusta.. ; )))))) [ciach]

Portret użytkownika gnago

zwyczajnie lawa wypełniła .

zwyczajnie lawa wypełniła . Dlaczego bo słoneczko przygrzało czy może wulkan tarczowy . A może ciężkie bombardowanie protuberancjami słonecznymi -trza wyjasnić te izotopy promieniotwórcze zawarte w glebie po widocznej stronie

Portret użytkownika selos

Przynajmniej potrafi

Przynajmniej potrafi łopatologiczny przykład podać, weź sobie porównaj kulke z tytanu i np. kulkę z ołowiu. Ale nie, niemożliwe, musi być pusty w środku, tak jak twoja głowa.

Portret użytkownika b@ron

zanim nazwiesz kogoś tępakiem

zanim nazwiesz kogoś tępakiem, to najpierw udowodnij, że to co mówisz jest prawdą, bo narazie obalasz artykuł jakimiś przypuszczeniami w które ślepo wierzysz, bo zasłyszałeś coś w szkole od nauczyciela, który ma wiedzę od innego nauczyciela itd. i chodźbym ci wymieniał cały dzień tych nauczycieli, to i tak żaden z nich nie był na księżycu, czy dalej w kosmosie... tak, że twoja "wiedza" o kosmosie jest tylko i wyłącznie teorią a więc nie różni się niczym od naszych teorii a nawet powiem więcej... twoja wiedza nie jest w stanie odpowiedzieć logicznie na pytania zawarte w artykule... w przeciwieństwie do ciebie autor ma duży dystans do tematu i otwarty umysł nie wykluczający tego co opisuje ... ty się przyplątałeś i chciałbyś obalić tutejsze teorie tym, że ty się z nimi nie zgadzasz piszesz o jakiejś lawie zalewającej głębokie starsze kratery (a co z nowymi?) to o tej masie, to już chyba na szybkiego wymyślałeś, bądź musisz jeszcze raz wolno przeczytać artykuł bo niczego nie zrozumiałeś... nie wiem czy wiesz, ale to że księżyc jest pusty jest już prawie potwierdzone i NASA ma niemały kłopot bo sama robiła badania, które to potwierdziły...poszukaj sobie tych informacji zanim soie znowu przyplątasz... i jeszcze jedno... nauka oficjalnie twierdzi, że księżyc jest za duży żeby być księżycem ziemi... a więc coś tu nie gra...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Janusz z Gór

Baron ty tak na poważnie

Baron ty tak na poważnie piszesz? Przecież nie ma człoweka który może sam wszystko sprawdzić, musimy wierzyć osobom czy instytucjom badająccym dene tematy. Idąc twoim tokiem rozumowania to czy istnieje wyspa wielkanocna skoro na niej nie byłeś, co wierzysz bo widziałeś w tv, a choroby jak zapalenie wirusowe czy bakteryjne też nie istnieje bo nie widziałeś tych mikrobów a widziałeś raka? A tam o pierdołach piszę jestem ciekaw czym ty oddychasz skoro nie widziałeś tlenu.... to co robisz to błazenada.

To ty masz zamknięty umysł i nie potrafisz otworzyć go na wiedzę ciężko zdobywaną od setek lat. 

Ztym że NASA potwierdziła i pewnikiem "niemal" jest pusty Księżyc to już pojechałeś na maksa, powtarzasz bzdury kilku nawiedzeńców ze stron typu innemedium, ESA potwierdziła że wewnętrzne części Księżyca stygnąć kurczyły się pozostawiająć duże jak na to ciało "jaskinie" wolne przestrzenie dochodzące do 5-6km długości i średnicy do około 200m i to tyle. I nigdzie nie znajdziesz innych informacji o "pustym Księżycu".

Portret użytkownika b@ron

na początek, to z łaski

na początek, to z łaski swojej staraj się pisać pod jednym nickiem, bo bezsensowne jest odpisywanie tego samego kilka razy jednej osobie... a dalej, to jasne że poważnie piszę... gubisz się...

bakterie i wirusy widać pod mikroskopem a na wyspę wielkanocną skoro bym nie wierzył w jej istnienie, mogę pojechać sprawdzić... no z księżycem może być kłopot... skoro nawet  naukowcy którzy go badają nigdy na nim nie byli... dobre nie? ... ale to nie koniec, bo najlepsze jest to, że twierdzisz o dyskutujących na Innemedium, że to nawiedzeńcy a jednocześnie piszesz zacytuję...

"ESA potwierdziła że wewnętrzne części Księżyca stygnąć kurczyły się pozostawiająć duże jak na to ciało "jaskinie" wolne przestrzenie dochodzące do 5-6km długości i średnicy do około 200m" ... to jak ich nazwać? dosyć śmiałe "potwierdzenia" jak na naukowców którzy tam nigdy nie byli Smile ale udowodnij mi że jestem nawiedzony i daj namiary na opis odwiertów na księżycu, które potwierdziły istnienie owych jaskiń... no dalej, bo wygląda na to że ja jestem nawiedzony, bądź ty naiwny...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Janusz z Gór

Marnie z tobą się rozmawia,

Marnie z tobą się rozmawia, dlatego to mój ostatni post skierowany do twojej osoby. Aby zbadać księżyc nie trzeba na niego ecieć, tak jak lekarz nie musi wyciągać organów wew. aby sprawdzić co sie dzieje z nimi, są do tego odpowiednie urządzenia.

ps. Nie pochlebiaj sobie wynurzeniami na temat multi kont, no chyba że uwarzasz się za wszechmocnego i wiesz z kim rozmawiasz ale w takim przypadku byś nie pisał z innymi osobami zaglądającymi na chocby ten portalik.

Portret użytkownika lipka

Piasek czy raczej pył

Piasek czy raczej pył księżycowy ma podobno właściwości jak drobne szkło a jednocześnie wykazuje właściwości magnetyczne, niszczy skafandry, wrażliwe układy łazików i aparaturę. Podobno chiński łazik też zamilkł i został unieruchomiony bo zniszczył go pył księżycowy. Takie informacje ma Nasa.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Anuben

Nie wysyłają bo po co? To nie

Nie wysyłają bo po co? To nie jest tak łatwo wysłać łazik i tyle. Nie dość że trzeba ten łazik pierw mieć czyli zbudować to jeszcze wysłac a to kosztuje duzo pieniędzy. Lepiej zainwestować te pieniądze, bo podobnie wychodzi, w Marsa - nie do konca zbadane miejsce. A nie z powrotem na księżyc gdzie już byli ludzie i wiemy jak tam jest tylko po to żeby niedowiarki uwierzyły a pod koniec i tak by powiedzieli że w studiu nagrane bo was raz zakodowanych na teorie spiskowe nie da sie odkodować i zawsze będziecie szukać drugiego dna bo przecież KAŻDY was oszukuje. To jest schorzenie które trzeba leczyć u psychiatry, bez obrazy.

Portret użytkownika Romek

Skoro jest pusty w środku a

Skoro jest pusty w środku a powieszchnia zrobiona z silnego materiału, to jest pewnie zbudowany przez inną cywilizację do obserwacji nas lub ma inne przeznaczenie, i ciekawe dlaczego tam NASA nie wysyła łazików, to wszystko jakieś utajniane i podejrzane jest...

Portret użytkownika Mariusz z

Ingo Swann był zatrudniony

Ingo Swann był zatrudniony dla wojska i w swojej książce "Penetracja" opisał swoje badanie Księżyca w którym odkrył, podobnie jak inni, przy pomocy zdalnego spostrzegania, że Księżyc ma bazy pozaziemskie, i z tego powodu nie odbywają się tam loty. Przytoczył też dowody na obecność na Księżycu atmosfery i wody, co ukrywa się od kilkudziesięciu lat. Jest niezwykle łatwo ukryć przed społęczeństwem wszystko.

Przypuśćmy że za ścianą budynku w odległości kilku metrów od tłumu ludzi są zapisy technologii, które natychmiast zatrzymałyby starzenie, zlikwidowały walutę, skróciły czas pracy do dwóch godzin dziennie. Ludziom mówi się że kika metrów za tą ścianą to jest i jeśli oni tylko wykażą chęć, to dostaną te technologie. Ale społeczeństo przechodzi koło tej ściany i w ogóle nie interesuje się tym. Ludzie są jak nieprzytomni.

Portret użytkownika innemediumcyrkignorantow

" Przytoczył też dowody na

" Przytoczył też dowody na obecność na Księżycu atmosfery i wody, co ukrywa się od kilkudziesięciu lat. Jest niezwykle łatwo ukryć przed społęczeństwem wszystko."

Chyba zadziwiające jest jak łatwo wpleść ludziom totalne bzdury jak tobie rzekomy Ingo Swann. A jeszcze bardziej zadziwiające jest to że takim ludziom jak ty nie chce się  nawet weryfikować tych pseudo rewelacji i "dowodów" . Twój ingo swan to zwykły odpał który czerpie wiedzę z przezyć "astralnych" itp banialuk. W tym konkursie są tysiące innych jemu podobnych odpałów ktorzy przeczą twojemu odpałowi bo kazdy ma swoją "wizję" dowodów. 

Człowieku weź się ogarnij albo dorośnij.

Portret użytkownika Mariusz z

Przeczytaj książę. Tam jest

Przeczytaj książę. Tam jest kilkadziesiąt stron dowodów. Z różnych badań wynika że wiedza o powietrzu i wodzie na księżycu była już znana naukowcowm w roku 1920 i obecnie jest to potwierdzane, tylko ludzie nie czytają tych artykułów.

Są dowody na to, że służby tajne zatrudniają bardzo wielu ludzi którzy piszą takie rzeczy na forach żeby wprowadzać ciemnotę, by ludzie nadal wierzyli w to, że rząd mówi prawdę, podczas gdy tak naprawdę społeczeństwo całego świata jest okłamywane od kilkudziesięciu lat i to są tak poważne kłamstwa jakie mówią rządy, że powinni oni być sądzeni za zbrodnie przeciw ludzkości.

Portret użytkownika Bartek

jak dziwne jest ów ciało

jak dziwne jest ów ciało niebieskie... Posiadając średnicę... gdy Słońce jest najsilniejsze... Dziwny język, a niby polski.

że jest to najbardziej wyjątkowy obiekt w całym Układzie Słonecznym, nieporównywalny z żadnym innym księżycem znalezionym do tej pory... A są inne księżyce podobne do siebie?

 Można oczywiście bajdurzyć...  Ano można.

Portret użytkownika Kimbur

Temat frapujący. Wart

Temat frapujący. Wart przypominania. Bardzo przykre jest to, że nie pozwala nam się rozsupłać tajemnic Księżyca, a jednocześnie przeznacza się miliardy miliardów dolarów na prowadzenie wojen. Gdzie sens, gdzie logika?

PS. Dziękując za artykuł proszę o polepszenie interpunkcji (by lepiej się czytało).

Skomentuj