Tajemnicza Arka Gabriela coraz bardziej interesuje sobą internautów

Kategorie: 

http://www.zwiastowaniepanskie.pl

Ostatnimi czasy w internecie, coraz więcej słyszy się o dziwnym artefakcie nazywanym Arką Gabriela. Internauci odnoszą się do niej tylko jako do „Instrukcji anioła Gabriela dla Mahometa” co jedynie bardziej utrudnia zrozumienie czym ona właściwie jest. Jakby tego było mało, to w toku szaleństwa teorii spiskowych są ludzie, którzy połączyli jej istnienie z: masowymi zgonami w Arabii Saudyjskiej, operacjami rosyjskiej marynarki na Bliskim Wschodzie, tajnymi bazami na Antarktydzie oraz przywódcą kościoła prawosławnego w Rosji.

 

Naturalnie nie ma żadnych potwierdzonych dowodów na istnienie Arki Gabriela, która oczywiście jest czymś zupełnie innym niż staro-testamentalna Arka Przymierza. Istnieje za to szereg plotek na jej temat, z czego najbardziej „poważaną” zdaje się ta, że archanioł Gabriel, który zwiastował Maryi narodziny Jezusa i podyktował Mahometowi treść Koranu podarował temu drugiemu rzeczoną Arkę z poleceniem aby ten pogrzebał ją w miejscu kultu, gdzie później mogłaby zostać wyciągnięta w przypadku nadejścia końca świata.

Zdaniem wielu ów miejscem kultu miał być Wielki Meczet w Mekce, w którym miliony pielgrzymów zbierają się rok do roku. Budowla ta miała być rozbudowana w listopadzie 2015 roku kiedy to doszło do upadku żurawia, który zabił blisko 107 osób. Jedna z plotek na temat tego zdarzenia głosi, że budowlańcy natrafili właśnie na tajemniczą Arkę Gabriela, która jakimś sposobem wywołała upadek żurawia. Nie dalej jak dwa tygodnie później blisko 700 pielgrzymów zostało zadeptanych na śmierć co również miało być rezultatem działania Arki.

 

Niedługo potem bo już w grudniu 2015 roku w saudyjskich portach nieopodal miasta Dżudda dostrzeżono obecność rosyjskiego statku badawczego Admirał Władimirskij, który to miał rzekomo przetransportować tajemniczą Arkę na Antarktydę. Oficjalnie statek rzeczywiście przybił tam do portu lecz jedynie po zapasy i sprzęt potrzebny do dalszej pracy.

Admirał Władimirskij

Już w styczniu tego roku doszło do spotkania papieża Franciszka z patriarchą Moskwy Cyrylem. Obaj przedstawiciele swoich kościołów spotkali się po raz pierwszy od 1000 lat i zdaniem niektórych ich rozmowy nie były wynikiem chęci pojednania. Zgodnie z obowiązującą teorią podczas części ich spotkania, która była objęta tajemnicą papież Franciszek obdarował patriarchę Cyryla średniowiecznym manuskryptem mówiącym na temat Arki Gabriela.

Jak gdyby tylko po to by uwiarygodnić te doniesienia tuż po rozmowie z papieżem Franciszkiem patriarcha Moskwy udał się na wyprawę na... Antarktydę, gdzie odprawiać miał msze. Rzekomo udał się tam razem z tajemniczym manuskryptem mającym umożliwić zapanowanie nad Arką, która następnie została przetransportowana do tajnej bazy Rosjan,  zdecydowanych by ją zbadać w celu uzyskania nowej superbroni.

Powiedzenie, że teoria ta jest dziurawa to spore niedopowiedzenie. Mimo iż perspektywa spiskujących hierarchów kościoła i tajemniczych anielskich artefaktów brzmi interesująco, to zagłębianie się w tego typu teorie nie może doprowadzić do niczego dobrego. Połączenie kilku niepowiązanych ze sobą elementów i stworzenie z nich wiarygodnej teorii to sztuka godna naukowca, ale wymyślanie na poczekaniu bzdurnych teorii nie podpartych żadnymi dowodami to już domena pisarzy science fiction i lepiej by było gdyby tak zostało.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika maniek II

...nie podejrzewam admina o

...nie podejrzewam admina o "spłycenie" zagadnienia - teorii spiskowych ale...
u treboroka.wordpres.com - jest dosć dokładnie to opisane - ze to nie dzwig zabił te ponad 200 osób - a arka...wraz z fotkami...
...dlaczego WSZYSCY - jadą na Antarktyde?...bo jest tam baza THULE - w strefie "0" - gdzie CIEKAWSCY SA ZABIJANI - BEZ OSTRZEZENIA - BAZA JEST WIDOCZNA TYLKO 2 DNI W ROKU...
OKULTYSTYKA - TO POTEZNA SIŁA I WIELU NIE ZDAJE SOBIE Z TEGO ZNACZENIA!
...sporo mozna sie dowiedziec u - światowaliga.blogspot.co.uk

Portret użytkownika niebieski52

Co za bzdurny artykuł ???

Co za bzdurny artykuł ??? Koranu nie napisał Mahomet(prawidłowo Muhammad) i nawet nie miał takiego zamiaru;wręcz zabraniał spisywać swoje wizje a pismo uważał za narzędzie szatana i kłamców.Koran nie powstał za jego życia,to kapłani jak zwykle wymyślili praktycznie tą religię opartą o judaizm...i właściwie w zasadniczych kwestiach nie odbiega od niego. Jahwe i Allach to ten sam bóg,składa się jemu krwawe ofiary,wyznawcy nie mogą jeść potraw niekoszernych, wieprzowiny,mają zabijać niewiernych,niewierni mają być im podlegli,nie wolno czynić obrazow boga i czynić swiętych z ludzi,nie można ozdabiać domu bożego obrazami i zwierzętami,dom boży ma być bez dachu...Dlatego katolicyzm i jego odłamy podszywające się pod nieistniejące chrześcijaństwo(odłam judaizmu) to religie szatana.

Portret użytkownika przyszły polityk

Myślę o arierze w Sejmie i

Myślę o arierze w Sejmie i dlatego że jestem osobą religijną zamierzam wprowadzić składanie ofiary pieniężnej dla orchanioła Gabriela ( oczywiście pieniądze oraz biżuterię by w 100% pobierali posłowie, ale to by była tzw. ofiara dla archanioła Gabriela). Co wy sądzicie o pomyśle składania ofiary pieniężnej oraz biżuterii dla archanioła Gabriela. Moim zdaniem nie tylko należy zwracać uwagę na Boga ale również na aniołów. Jak sądzicie dobry pomysł? Moim zdaniem archanioł Gabriel to zasłużony archanioł i należy wprowadzić skarbonki i skrzynki na biżuterię aby ludzie mogli składać ofiarę dla archanioła Gabriela.

Portret użytkownika Jam Ci

Matko jak to przeczytałam to

Matko jak to przeczytałam to padłam!!! A archanioł Gabriel zstąpi z nieba i weźmie sobie pieniądze i biżuterię zebraną przez Ciebie i w coś zainwestuje?! Człowieku ogarnij się i włącz mózg!

Portret użytkownika przyszły polityk

Nie rozumiesz o co mi chodzi

Nie rozumiesz o co mi chodzi - pieniądze będą pobierać politycy i nie będa nich nikomu przeznaczać ale uzywać na zakupy, i zachcianki tyle że ludie będą wrzucać te pieniądze jako ofiara dla Archanioła Gabriela. Te pieniądze wezmą posłowie, i każsy pieniądz wrzucony do puszek z archaniołem Gabrielem będzie tzw ofiarą dla archanioła Gabriela. Pieniądze i biżuteria trafią do polityków tyle że ludzie będą wierzyć duchowo że składają pieniężną ofiarę fla archanioła Gabriela. Archanioł Gabriel nie musi przylatywać z niebapo prostu każdy kto będzie składał do puszek pieniądze to ludzie będą mocno wierzyć że pójdą te pieniądze do archanioła Gabriela to te pieniądze będą w rzeczywistośvi pobierać politycy. Ofiara trafi do archanioła Gabriela a pieniądze i biżuteria do posłów. To zamierzam wprowadzić jak będę w Sejmie. Tak jak się wierzy w kościele że chleb przemienia się w Pana Jezusa to i to będzie działać na takiej samej zasadzie.

Portret użytkownika Jam Ci

POLACY a później się dziwimy

POLACY a później się dziwimy skąd ci wszyscy dziwacy w sejmie się znaleźli! A wytłumacz mi po co politykom te pieniądze?? Diety są za niskie?! Może zrób to inaczej.. niech politycy wrzucają składki na Archaniola Gabriela a pobierać je będą zwykli ludzie? Politycy uwierzą że te datki zabrał anioł i będą szczęśliwi???

Portret użytkownika zdupywzięty

Świetny pomysł przyszły

Świetny pomysł przyszły polityku, zacznij od razu. Najpierw biżuteria mamusi, później oszczędności tatusia.
Załóż konto i zbieraj dalej. Jak już oskubiesz rodzinkę i znajomych, kup Gabrielowi pożądną furę, i woź go wszędzie.

Portret użytkownika przyszły polityk

Ja te pieniądze wezmą dla

Ja te pieniądze wezmą dla siebie tyle że ludzie będą wrzucać pieniądze do puszek, lub biżuterię jako ofiara dla archanioła Gabriela, te pieniądze ludzie będą składać jako ofiara dla archanioła Gabriela ale te pieniądze pójdą na zakupy dla polityków. Całość pieniędzy będą pobierać politycy tyle że każdy wrzucając pieniądze będz składal tzw, ofiarę dla archanioła Gabriela. Archaniołowi niczego nie dam tylko duchowo będzie pobierał ofiarę a pieniądze będą przeznaczane dla polityków. 

Portret użytkownika Homo sapiens

Ludzie różne rzeczy wymyślają

Ludzie różne rzeczy wymyślają by zaistnieć !
(...)Jeżeli mamy informować nowych członków bractwa ufologiczno-okultystycznego o tym fenomenie, to powinniśmy wspomnieć o jednej z najważniejszych rzeczy, o BHP adeptów. Ludzie którzy zagłębiają się w tym ezo problemie powinni wiedzieć, że są narażeni na porwanie tak jak i inni, a nawet bardziej. W sytuacji gdyby ktoś zaczął miewać spotkania, w których pobiera się od niego jego elementy ciała, to wzywanie, nawet rozpaczliwe, jakiekolwiek pomyślenie, imienia Jezusa Chrystusa może uratować ofiarę od postradania zdrowia ciała i umysłu, a nawet pozbawienia delikwenta jego duszy (patrz "Kosmiczny jasyr - duchowa husaria") ! Niestety w programie nie ma mowy o wspomnianym badaczu z Ameryki, a tym bardziej o cesze zmiennokształtności istot ufo, o ich możliwościach kamuflażu, przecież takie stwierdzenia by zakłóciło odczuwalny błogostanogólnocywilizacyjnej akcji psy-ops, mającej za zadanie wmówić że całe to UFO, to "dobrzy kosmici" ! Bóg w Biblii informuje nas o tym byśmy strzegli naszych dusz (nefesz):
 
Ks. Powt. Prawa 4:9
 
Biblia Warszawska: "Tylko strzeż się i pilnuj swojej duszy, abyś nie zapomniał tych rzeczy, które widziały twoje oczy, i aby nie odstąpiły od twego serca po wszystkie dni twojego życia, ale opowiadaj o nich swoim synom i synom swoich synów."
 
więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2016/02/strzez-sie-i-pilnuj-swojej-duszy.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika tubylec

Pewnie to kolejny wymyślony

Pewnie to kolejny wymyślony przez upadające religie bzdet na który macie tracić energię zamiast wygnać religie kopniakami za próg swego życia razem z ich arkami, księgami, świętami, tajemnicami wiary i innymi, z dupy wziętymi kocopołami .. czekam na czasy kiedy ludzie przejrzą na oczy i przestaną zajmować się bzdetami, padać na kolana przed pajacami w kieckach, zagonią ich do ciężkich robót, zabiorą im kościoły i majątki.

Portret użytkownika lipka

Powiedz to żydowskim

Powiedz to żydowskim ortodoksom, świadkom jehowy, buddystom, islamistom i całej wierzącej w to i owo ludzkiej populacji, czy może chodzi ci tylko o katolików? Bzdet jest oczywisty ale po coś powstał, zapewne ma drugie dno a może i trzecie.

Portret użytkownika dąb

To tak jak niewidomy człowiek

To tak jak niewidomy człowiek mówi , że nie potrzebne są na świecie barwy. Skoro nie dane ci jest poznać Boga tzn. że jesteś niepełnosprawny . Skoro miliardy wierzą a miliony nie tzn. że ci co nie wierzą są niepełnosprawni , tak jak miliardy widzą a miliony niestety są niewidomymi. Czy trzeba widzieć Boga żeby w niego uwierzyć? oczywiście że nie , bo przecież nosisz ubrania a czy widziałeś krawca który je uszył ? oczywiście że nie , ale wiesz że je uszył . To tak jak ze stworzeniem świata przez Boga.  Czy ty wierzysz , że można wziąć łopatę węgla , azotu , tlenu i wodoru , wymieszać i po miliardzie lat leżakowania powstanie z tego życie ? Pomijam to skąd się wzięły pierwaistki w takich proporcach bo np. neutron gdyby był ociupinę lżejszy lub cieższy to byłby niestabilny i nigdy by nie stanowił trwałej cząsteczki . Po prostu jesteś jak ten koń pociągowy z klapkami na oczach . Zastanów się : jest coś martwe i jest coś żywe , jedno i drugie stworzone z tych samych pierwiastków , tak samo zbudowane - czego brakuje pierwszemu ?  

Portret użytkownika jaa

nie można w prawidłowy sposób

nie można w prawidłowy sposób wierzyć lub nie wierzyć w "Boga". Co do niepoełnosprawności. Psy mają lepszy węch niż większość ludzi, o ile nie wszyscy ludzie. Ptaki mają lpeszy wzrok i długo by można wymieniać. Co by to mogło oznaczać? Może to, że zarówno "wierzący" jak i "niewierzący" są jednakowo ułomni w postrzeganiu otoczenia? To, że jedni postrzegają świat tak, nie znaczy, że inni nie postrzegają lub, że nie mogą postrzegać świata inaczej. Jeżeli "Bóg" stworzył świat, to uwzględnił wszystkie elementy? A, jeżeli uwzględnił, to akceptuje je i świat, czy może zostawił go samemu sobie i ludziom? A, może są jeszcze inne możliwości, ale z braku odpowiednich "możliwości" "wierzących i "niewierzących" do ich poznania, jedni i drudzy szukają po omacku? To, że komuś wydaje się, że widzi światło, to jeszcze nie dowód, że dobrze widzi.

Portret użytkownika Fred

Ogopogo dobrze

Ogopogo dobrze kombinujesz.Prawdziwa teoria jest taka,że to co dostaje do przeżucia światowy
wieśniak za darmo lub za trzy grosze,to zmyłka i fake.Rzecztwistość jest całkiem inna ale już skrzeczy.
Dlatego ja wolę takie wyśmiewane portale od teorii spiskowych, od wszelkich powszechnie
uznanych za jedynie słuszne i prawdziwe.
polecam fredroman.blogspot.co MIASTO ZAKAZANE a w tym  m.in wers "prawda w prehistorii,przed potopem
się chowa....."

Portret użytkownika Ogo Pogo

" ..w toku szaleństwa teorii

" ..w toku szaleństwa teorii spiskowych..." wobec ekspansji chrześcijaństwa w VI wieku na bliskim wschodzie wyprani zwani dalej wybranymi powołali do "życia Archanioła Gabriela ,który " "podyktował" Mahometowi wersety Koranu.Niepiśmienny Mahomet wyjątkowo na tę okoliczność otrzymał dar posługiwania się pisadłem.
Tysiąc lat jak papież wschodni z zachodnim nie odwiedzali się.Różnice miłosierdzia i dogmatu  między obiema hierachiami były zbyt głębokie ,żeby mogło dojść do spotkania.Postanowiono sprawie zaradzić w 2014 roku na spotkaniu w Szwajcarii przedstawicieli wszystkich tuzów NWO wszystkich obrządków i rytów.Ustalono powołanie jednej światowej religi.Postanowiono przyspieszyć proces jednoczenia wszystkich nurtów religijnych ,stworzenie jednego rytuału i nowego dogmatu religijnego zarządzanego przez nad rasę talmudyczną.Kwestia wizyty Patriarchy na  Antarktydzie?Może zaplanowana wizyta w Nowej Szwabii,którą chciał ( nieskutecznie) zdobyć admirał Byrd?A może Alkaida przeniosła się na Antarktydę ukrywając się w ten sposób przed ushraelskim wymiarem sprawiedliwości za niepopełnione zburzenie WTC a dobry Cyryl chciał ich podtrzymac w duchu?Absurdalność tworzonego systemu odpowiada degeneracji obecnych elit NWO.Prawda jest najbardziej nieprawdopodobna proporcjonalnie do wariactwa,psychiatrycznej patologii,dewiacji staruchów (Soros,Rotschild...),którzy za wszelką cenę przed opuszczeniem swoich korygowanych i ulepszanych skorup narządami skradzionymi w bestialski i podstęny sposób innym ludziom chcą doczekac spełnienia swoich paranoicznych wizji ,przyjścia swojego mośkajasza ,raju dla wypranych i 2550 gojów niewolników dla każdego.A więc depopulacja.
Zastanawiające jest skąd garstka pomyleńców czerpie siłę i środki na realizację swojej paranoi?Odpowiedż jest prosta.Otóż to wszytko jest skutkiem stworzonej fikcji finansowej,fikcji pieniądza tu w konkretnym przypadku fikcji wartości śmiecia zwanego dollarem.System zbudowany na kłamstwie i fikcji musi w końcu pie....ć.Egzystencję i trwanie paranoi podtrzymują odpowiednio dobierani nadzorcy,ciemniactwo,zdemoralizowane skur.....y ,takie współczesne leniny, ot choćby jak nasz cieńki Bolek wypromowany na bohatera,niemiecki Schulze,luxemburski Juncker,Gey Verhofstad i nade wszystko "nasz" uroczy obermatoł volksdojcz ,Fatimy Angeli agent Thusk. .Na szczęście goje ,Narody,budzą się.Przychodzi czas przemian.Sanacji.Rozliczanie i niszczenie robactwa za zniszczenia ,demoralizację,rozkład i rozpierduchę ogólnoświatową.

Portret użytkownika Fred

Mosze,Moishe ojciec religii

Mosze,Moishe ojciec religii mojżeszowej,mozaizmu.Mojżesz,Moses twórca podstaw religii chrześcijańskiej
St.Testamentu.Abu Mussa podobnie podstaw Koranu.Jedna i ta sama osoba,zwornik trzech wielkich
religii.Ośmiolatkowie dobrze o tym wiedzą.
polecam  fredroman.blogspot.com

Portret użytkownika werw

Koran nie pochodzi od

Koran nie pochodzi od Mojżesza. Koran napisał Mahomet, który urodził sie kilka wieków po Chrystusie, a 12 wieków po Mojżeszu. A z Mokżeszem to ma tyle wspólnego co dziecko od żony i od prostytutki tego samego faceta. Ojcem  Arabów jest Abraham, ale matką jest niewolnica. Ojcem żydów jest Abraham, ale matką żona.

Portret użytkownika ajas

Prorok Muhammed nie napisał

Prorok Muhammed nie napisał Koranu, on dyktował Abu Bakrowi i Umarowi słowa wypowiedziane przez Archanioła Gabriela. Prorok przez 20 lat miał spotkania z Archaniołem. 
Co do matki Arabów, to Biblia żydowska mówi, że była niewolnicą, zaś Arabowie twierdzą inaczej i pewnie mają rację, zważywszy, że żydzi na przestrzeni wieków fałszowali księgę, kłamali i kłamią do dzisiaj

Portret użytkownika Fred

Oczywiście,że nie

Oczywiście,że nie pochodzi.Ale skąd jak nie z Peantateuch/Pięcioksięgi. Abu Mussy dowiedzielI sięi,że
pochodzą od syna Ibrahima /Abrahama/ Ismaela.Dlatego Ismaelicie też mają roszczenie do panowania
nad światem,co widać,słychać i czuć.
I tę kwestię,scena w hali porusza MIASTO ZAKAZANE NA FREDROMAN.BLOGSPO.COM

Portret użytkownika baca

takie nadprzyrodzone,

takie nadprzyrodzone, bezpłatne prezenty są spoko... Rydzyk dostał 20 baniek, Maryja becikowe, Abraham który od małego był anemikiem aby burza piaskowa go nie porwała dostał sprawiedliwe kamienne tablice po jednej do każdej kieszeni, naród przebrany otrzymał arkę którą się przymierza, muslimy otrzymali arkę od archanioła Gabgeja, a ja od błogosławionego Słońca Peru zupełnie za darmo abonament radiowo telewizyjny...

Skomentuj