Tajemnicza Arka Gabriela coraz bardziej interesuje sobą internautów

Kategorie: 

http://www.zwiastowaniepanskie.pl

Ostatnimi czasy w internecie, coraz więcej słyszy się o dziwnym artefakcie nazywanym Arką Gabriela. Internauci odnoszą się do niej tylko jako do „Instrukcji anioła Gabriela dla Mahometa” co jedynie bardziej utrudnia zrozumienie czym ona właściwie jest. Jakby tego było mało, to w toku szaleństwa teorii spiskowych są ludzie, którzy połączyli jej istnienie z: masowymi zgonami w Arabii Saudyjskiej, operacjami rosyjskiej marynarki na Bliskim Wschodzie, tajnymi bazami na Antarktydzie oraz przywódcą kościoła prawosławnego w Rosji.

 

Naturalnie nie ma żadnych potwierdzonych dowodów na istnienie Arki Gabriela, która oczywiście jest czymś zupełnie innym niż staro-testamentalna Arka Przymierza. Istnieje za to szereg plotek na jej temat, z czego najbardziej „poważaną” zdaje się ta, że archanioł Gabriel, który zwiastował Maryi narodziny Jezusa i podyktował Mahometowi treść Koranu podarował temu drugiemu rzeczoną Arkę z poleceniem aby ten pogrzebał ją w miejscu kultu, gdzie później mogłaby zostać wyciągnięta w przypadku nadejścia końca świata.

[ibimage==26442==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zdaniem wielu ów miejscem kultu miał być Wielki Meczet w Mekce, w którym miliony pielgrzymów zbierają się rok do roku. Budowla ta miała być rozbudowana w listopadzie 2015 roku kiedy to doszło do upadku żurawia, który zabił blisko 107 osób. Jedna z plotek na temat tego zdarzenia głosi, że budowlańcy natrafili właśnie na tajemniczą Arkę Gabriela, która jakimś sposobem wywołała upadek żurawia. Nie dalej jak dwa tygodnie później blisko 700 pielgrzymów zostało zadeptanych na śmierć co również miało być rezultatem działania Arki.

 

Niedługo potem bo już w grudniu 2015 roku w saudyjskich portach nieopodal miasta Dżudda dostrzeżono obecność rosyjskiego statku badawczego Admirał Władimirskij, który to miał rzekomo przetransportować tajemniczą Arkę na Antarktydę. Oficjalnie statek rzeczywiście przybił tam do portu lecz jedynie po zapasy i sprzęt potrzebny do dalszej pracy.

[ibimage==26443==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Admirał Władimirskij

Już w styczniu tego roku doszło do spotkania papieża Franciszka z patriarchą Moskwy Cyrylem. Obaj przedstawiciele swoich kościołów spotkali się po raz pierwszy od 1000 lat i zdaniem niektórych ich rozmowy nie były wynikiem chęci pojednania. Zgodnie z obowiązującą teorią podczas części ich spotkania, która była objęta tajemnicą papież Franciszek obdarował patriarchę Cyryla średniowiecznym manuskryptem mówiącym na temat Arki Gabriela.

[ibimage==26444==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak gdyby tylko po to by uwiarygodnić te doniesienia tuż po rozmowie z papieżem Franciszkiem patriarcha Moskwy udał się na wyprawę na... Antarktydę, gdzie odprawiać miał msze. Rzekomo udał się tam razem z tajemniczym manuskryptem mającym umożliwić zapanowanie nad Arką, która następnie została przetransportowana do tajnej bazy Rosjan,  zdecydowanych by ją zbadać w celu uzyskania nowej superbroni.

[ibimage==26445==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Powiedzenie, że teoria ta jest dziurawa to spore niedopowiedzenie. Mimo iż perspektywa spiskujących hierarchów kościoła i tajemniczych anielskich artefaktów brzmi interesująco, to zagłębianie się w tego typu teorie nie może doprowadzić do niczego dobrego. Połączenie kilku niepowiązanych ze sobą elementów i stworzenie z nich wiarygodnej teorii to sztuka godna naukowca, ale wymyślanie na poczekaniu bzdurnych teorii nie podpartych żadnymi dowodami to już domena pisarzy science fiction i lepiej by było gdyby tak zostało.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika maniek II

...nie podejrzewam admina o

...nie podejrzewam admina o "spłycenie" zagadnienia - teorii spiskowych ale...
u treboroka.wordpres.com - jest dosć dokładnie to opisane - ze to nie dzwig zabił te ponad 200 osób - a arka...wraz z fotkami...
...dlaczego WSZYSCY - jadą na Antarktyde?...bo jest tam baza THULE - w strefie "0" - gdzie CIEKAWSCY SA ZABIJANI - BEZ OSTRZEZENIA - BAZA JEST WIDOCZNA TYLKO 2 DNI W ROKU...
OKULTYSTYKA - TO POTEZNA SIŁA I WIELU NIE ZDAJE SOBIE Z TEGO ZNACZENIA!
...sporo mozna sie dowiedziec u - światowaliga.blogspot.co.uk

Portret użytkownika niebieski52

Co za bzdurny artykuł ???

Co za bzdurny artykuł ??? Koranu nie napisał Mahomet(prawidłowo Muhammad) i nawet nie miał takiego zamiaru;wręcz zabraniał spisywać swoje wizje a pismo uważał za narzędzie szatana i kłamców.Koran nie powstał za jego życia,to kapłani jak zwykle wymyślili praktycznie tą religię opartą o judaizm...i właściwie w zasadniczych kwestiach nie odbiega od niego. Jahwe i Allach to ten sam bóg,składa się jemu krwawe ofiary,wyznawcy nie mogą jeść potraw niekoszernych, wieprzowiny,mają zabijać niewiernych,niewierni mają być im podlegli,nie wolno czynić obrazow boga i czynić swiętych z ludzi,nie można ozdabiać domu bożego obrazami i zwierzętami,dom boży ma być bez dachu...Dlatego katolicyzm i jego odłamy podszywające się pod nieistniejące chrześcijaństwo(odłam judaizmu) to religie szatana.

Portret użytkownika przyszły polityk

Myślę o arierze w Sejmie i

Myślę o arierze w Sejmie i dlatego że jestem osobą religijną zamierzam wprowadzić składanie ofiary pieniężnej dla orchanioła Gabriela ( oczywiście pieniądze oraz biżuterię by w 100% pobierali posłowie, ale to by była tzw. ofiara dla archanioła Gabriela). Co wy sądzicie o pomyśle składania ofiary pieniężnej oraz biżuterii dla archanioła Gabriela. Moim zdaniem nie tylko należy zwracać uwagę na Boga ale również na aniołów. Jak sądzicie dobry pomysł? Moim zdaniem archanioł Gabriel to zasłużony archanioł i należy wprowadzić skarbonki i skrzynki na biżuterię aby ludzie mogli składać ofiarę dla archanioła Gabriela.

Portret użytkownika Jam Ci

Matko jak to przeczytałam to

Matko jak to przeczytałam to padłam!!! A archanioł Gabriel zstąpi z nieba i weźmie sobie pieniądze i biżuterię zebraną przez Ciebie i w coś zainwestuje?! Człowieku ogarnij się i włącz mózg!

Portret użytkownika przyszły polityk

Nie rozumiesz o co mi chodzi

Nie rozumiesz o co mi chodzi - pieniądze będą pobierać politycy i nie będa nich nikomu przeznaczać ale uzywać na zakupy, i zachcianki tyle że ludie będą wrzucać te pieniądze jako ofiara dla Archanioła Gabriela. Te pieniądze wezmą posłowie, i każsy pieniądz wrzucony do puszek z archaniołem Gabrielem będzie tzw ofiarą dla archanioła Gabriela. Pieniądze i biżuteria trafią do polityków tyle że ludzie będą wierzyć duchowo że składają pieniężną ofiarę fla archanioła Gabriela. Archanioł Gabriel nie musi przylatywać z niebapo prostu każdy kto będzie składał do puszek pieniądze to ludzie będą mocno wierzyć że pójdą te pieniądze do archanioła Gabriela to te pieniądze będą w rzeczywistośvi pobierać politycy. Ofiara trafi do archanioła Gabriela a pieniądze i biżuteria do posłów. To zamierzam wprowadzić jak będę w Sejmie. Tak jak się wierzy w kościele że chleb przemienia się w Pana Jezusa to i to będzie działać na takiej samej zasadzie.

Portret użytkownika Jam Ci

POLACY a później się dziwimy

POLACY a później się dziwimy skąd ci wszyscy dziwacy w sejmie się znaleźli! A wytłumacz mi po co politykom te pieniądze?? Diety są za niskie?! Może zrób to inaczej.. niech politycy wrzucają składki na Archaniola Gabriela a pobierać je będą zwykli ludzie? Politycy uwierzą że te datki zabrał anioł i będą szczęśliwi???

Portret użytkownika zdupywzięty

Świetny pomysł przyszły

Świetny pomysł przyszły polityku, zacznij od razu. Najpierw biżuteria mamusi, później oszczędności tatusia.
Załóż konto i zbieraj dalej. Jak już oskubiesz rodzinkę i znajomych, kup Gabrielowi pożądną furę, i woź go wszędzie.

Portret użytkownika przyszły polityk

Ja te pieniądze wezmą dla

Ja te pieniądze wezmą dla siebie tyle że ludzie będą wrzucać pieniądze do puszek, lub biżuterię jako ofiara dla archanioła Gabriela, te pieniądze ludzie będą składać jako ofiara dla archanioła Gabriela ale te pieniądze pójdą na zakupy dla polityków. Całość pieniędzy będą pobierać politycy tyle że każdy wrzucając pieniądze będz składal tzw, ofiarę dla archanioła Gabriela. Archaniołowi niczego nie dam tylko duchowo będzie pobierał ofiarę a pieniądze będą przeznaczane dla polityków. 

Strony

Skomentuj