Tajemnicza czarna pętla została sfotografowana na niebie nad Wielką Brytanią

Kategorie: 

Źródło: twitter.com/objectivepress, YouTube

Tajemniczy czarny okrąg na niebie został sfotografowany 9 lipca, niedaleko miasta Birkenshaw w West Yorkshire. Zdjęcie zostało wykonane przez 22-letnią Kimberly Robinson, która jechała samochodem wraz ze znajomym.

Zdaniem kobiety, pętla wyglądała jakby była zrobiona z dymu, jednak nie rozpływała się i cały czas zachowywała swój kształt. Lokalni strażacy potwierdzili informację, że w tym rejonie, w tym czasie nie było żadnego pożaru. Meteorologowie również nie potrafią określić czy zaobserwowane zjawisko to coś naturalnego. Jednakże, dziennikarzom udało się ustalić, że w tym czasie, w pobliskim mieście trwała rekonstrukcja bitwy z czasów II Wojny Światowej, gdzie używano pirotechniki.

Inne wytłumaczenie tego zjawiska zostało zaproponowane przez kosmonautę Romana Romanenko. Jego zdaniem, możliwe jest, że pętla to ślad pozostawiony przez samolot wojskowy, ponieważ przy odpowiedniej wilgotności powietrza, taki ślad może utrzymywać się nawet do 20 minut. Podobne pętle na niebie są obserwowane od czasu do czasu na całym świecie. W 2016 roku zaobserwowano taki okrąg nad Disneylandem w Kalifornii, a w kwietniu 2017 roku – nad Nowosybirskiem.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika vesolly

Nie brakuje informacji o tym

Nie brakuje informacji o tym jak się puszcza takie kółka "z wiaderka" albo wieksze "z beczki". Było o tym nawet na tym portalu.
No tak... fakt, kto by czytał takie pierdy Smile
...lepiej napisać kolejny sensacyjny "artykuł"

Skomentuj