Tajemnicza kula światła w pobliżu wulkanu Iztaccíhuatl

Kategorie: 

Źródło:

Iztaccíhuatl to nieaktywny meksykański wulkan o wysokości 5230 m. Jest trzecim co do wielkości wulkanem kraju, po Pico de Orizaba 5636 m i Popocatépetl 5426 m. Jakiś czas temu wspominaliśmy o nim w związku z tajemniczymi światłami które pojawiły się w jego okolicy na początku roku. Całkiem niedawno po raz kolejny doszło do takiego zjawiska.

4 kwietnia 2017 r. kamera internetowa zarejestrowała olbrzymią sferę, która w miarę upływu czasu robiła się coraz jaśniejsza. W pewnym momencie opadła ona do krateru wulkanu i ślad po niej zaginął. Kwestia tego czy była to kolejna obserwacja niezidentyfikowanego pojazdu latającego w pobliżu meksykańskiego wulkanu czy może raczej nadzwyczajne zjawisko naturalne, pozostaje bez odpowiedzi.

Ostatnimi czasy, tajemnicze zdarzenia w pobliżu meksykańskich masywów, są dość częstym zjawiskiem. Dla niektórych jest to na tyle interesująca kwestia, że zamiast z pojazdami UFO zjawiska te łączą oni z Azteckimi mitami. W tym wypadku ma chodzić o legendę nieszczęśliwej miłości księżniczki Iztaccíhuatl oraz wojownika o imieniu Popocatepetl.

Księżniczka została fałszywie poinformowana, że Popocatépetl zginął w walce i umarła ze smutku. Kiedy Popocatepetl wrócił i poznał prawdę o jej losie pochował jej ciało i klęknął przy grobowcu błagając niebiosa o pomoc. Bogowie wzruszeni ich cierpieniem, pokryli ich ciała śniegiem zamieniając oboje kochanków w wulkany. Czy ta historia tłumaczy jednak dziwne światła widywane w pobliżu krateru wulkanu? Zależnie od interpretacji można powiedzieć, że tak.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Shagan

Wydaje mi się że film został

Wydaje mi się że film został spreparowany, spójrzcie na oświetlany element po lewej stronie i jego rozmas po wystąpieniu zjawiska owej kuli. Wydaje mi się że ktoś lub coś oświetliło kamerę co spowodowało zaburzenie w automatycznej ostrości kamery i spowodowało taki efekt. Może być również tak że owa kula spowodowała nagłe rozstrojenie ostrości kamery Smile Pytanie tylko czy tego typu kamery nie posiadają ustalonego stałego widoku ostrości, a nie automatycznego ? 

Portret użytkownika MD

Te kule widze regularnie, czy

Te kule widze regularnie, czy ogladam gwiazdy , czy lece samolotem , nad swoim domem. Nikt nie wie co to jest  , ma ok 1 metra srednicy, swieci jasnym swiatłem , leci nie za szybko i znika rozpływa sie w powietrzu. Macie teorie co to jest ?

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

1.55...LICZBY...niosą KODy! 4

1.55...LICZBY...niosą KODy! 4.4/5.4...K-ULA ŚWI...(NOA:KOlumna ŚWI=Etna?)

Od wielu wielu lat AD...okładnie 1987 r jesieni DZIEJĄ SIĘ CUDA!

Na niebie i ziemi...Dlaczego i po co? 

 Ano...NOC ciemności sie kończy: WSTAJE ŚWIT a potem DZIEŃ=jasność ŚWI...a TL:"O"...

   Tak...JAM JEST...niosący ŚWI...!!!NIE...ch się mają(!) na BACZ:NOSSS CI!POlSA+b!

ŚWIa+b...żyje w zakłamaniu...niewiedzy...ciemności TAK?...więc?

ŚWIT...nowej ery potRZebNY...od zaRR ADniA aa aa !!!

   pLWAm...na małe ograniczone umysłki...!

Iz.1.31...

                 I stanie się MMM+"M"OC A ŚZ...????????????????????????

Ps:

         Wy!LaTO?TO: 16-7/8.06.2017 r!WOO/"o"...doKłam CO"M"? Smmmr+b!

Skomentuj