Tajemnicza postać przypominająca ducha, na zdjęciu z USA

Kategorie: 

Źródło: Quest for the Unknown (FB)

Kamera przed jednym z domów w amerykańskim stanie Maine zarejestrowała niecodzienne zdarzenie. Na zdjęciu widać tajemniczą postać stojącą na podwórku.

 

Fotografia została wykonana o godzinie 21, gdy żadnego z lokatorów nie było w mieszkaniu. Następnego dnia po przejrzeniu zapisu monitoringu właścicielka domu zdała sobie sprawę, że na terenie jej posiadłości być może pojawił się nieproszony gość. 

Kobieta nie ukrywała swojego zszokowania, ponieważ twierdzi, że postać jest widoczna tylko na jednym zdjęciu, a aparat został zaprogramowany na cykliczne fotografowanie podwórka w dziesięciosekundowych odstępach. Uważa, że gdyby doszło do włamania na teren posesji, z pewnością osoba zostałaby uwieczniona również na innych zdjęciach. Właścicielka liczy na to, że "duch" wkrótce ponownie zagości w ich ogrodzie, aby przyjrzeć się mu blizej. 

 

Oczywiście nie sposób oprzeć się wrażeniu, że na fotografii widać ludzką sylwetkę, ale warto zaznaczyć, że być może mamy do czynienia ze zjawiskiem paleidolii i nieco na siłę dopatrujemy się pewnych kształtów pośród otoczenia. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Złudzenie optyczne? Nadgorliwy i przebiegły sąsiad?  A może naprawdę mieliśmy do czynienia z duchem?

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj