Tajemnicza poświata na niebie przestraszyła Włochów

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Fotograf-przyrodnik Walter Binotto opublikował zdjęcie świecącego czerwonego dysku na niebie. Zauważył go, gdy był w mieście Possagno w północnych Włoszech 27 marca.

Przez długi czas nikt nie mógł zrozumieć, co to za blask i jak powstał. Wydaje się, że niektórzy naoczni świadkowie wierzyli nawet, że to UFO. Niemniej jednak w tym tajemniczym zjawisku nie ma mistycyzmu.

 

Według naukowców Włosi widzieli tak zwanego „elfa” (od angielskich ELVES, czyli Emisji Światła i Zakłóceń Bardzo Niskiej Częstotliwości z powodu Źródeł Impulsów Elektromagnetycznych – “Emission of Light and Very Low Frequency perturbations due to Electromagnetic Pulse Sources”). Jest to rzadki rodzaj zaburzeń stratosferycznych lub mezosferycznych wynikających z intensywnej elektryfikacji podczas burzy.


Mapa Włoch z zaznaczoną lokalizacją „elfów”. Zdjęcie: Valter Binotto

Obszary w kształcie dysków powstają, gdy impulsy elektromagnetyczne emitowane przez wyładowania atmosferyczne dostają się do ziemskiej jonosfery i wpływają na jej górne warstwy atmosfery. Zwykle występują na wysokości od 80 do 644 km nad ziemią i mogą mieć setki kilometrów średnicy.

 

Z reguły „elfy” są widoczne tylko dla satelitów krążących wokół Ziemi. Według ekspertów nowy obraz jest prawdopodobnie najlepszym zdjęciem tego zjawiska, jakie kiedykolwiek wykonano z powierzchni naszej planety.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dr. Miś

Będzie niszczycielskie

Będzie niszczycielskie trzęsienie ziemi, prawdopodobnie eksploduje superwulkan czyli Pola Flegrejskie - to jest "kaldera superwulkanu o średnicy 13 kilometrów położona w okolicach Neapolu. Pod kalderą znajduje się gigantyczne jezioro płynnej magmy" (Wikipedia). Poświatę obserwowano przed trzęsienem ziemi w Turcji i w innych miejscach świata przed takim kataklizmem. Przypomina się proroctwo ojca Klimuszki...

Skomentuj