Tajemnicza zielona kula została zaobserwowana w Japonii

Kategorie: 

Źródło:

Zielona kula światła została uwieczniona na niebie nad prefekturą Niigata w północnej Japonii, w dniu 31 października 2016 r. Wiele osób twierdzi, że zielony orb może być pojazdem UFO choć dotychczasowe ustalenia nie wskazały jeszcze żadnej bezpośredniej przyczyny tego zjawiska.

 

Warto wspomnieć że podobne obserwacje zielonych orbów były poczynianie wcześniej, w wielu miejscach świata. Najświeższa z nich pochodzi z marca tego roku kiedy to tajemnicze światło było widziane nad parkiem narodowym Yellowstone. Obserwacja wywołała wtedy wiele kontrowersji, chociaż w miarę upływu czasu temat zanikał z przestrzeni medialnej.

Innym razem, obiekt o podobnym kształcie i barwie był również widziany w Kanadyjskim programie telewizyjnym. Obiekt ten zauważono zresztą nad kanadyjskimi prowincjami Quebec i Ontario, a także w amerykańskich stanach Connecticut, Rhode Island, Maryland, New Jersey, Nowy Jork, Wyoming i Ohio.

Podobnie jak w przypadku powyższych dwóch przykładów obserwacja z Japonii została wyjaśniona w niemalże identyczny sposób. Przyjęto że obiekt to poprostu jasny meteor lub kosmiczny gruz spalony w atmosferze. Wyjaśnienie to niewątpliwie wydaje się logiczne i najprawdopodobniej to właśnie ono zostanie przyjęte jako oficjalna wersja zdarzeń. Czy jest to jednak wersja prawdziwa? Na to pytanie odpowiedzieć musicie sobie sami.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Co to było nie wiem ale kolor

Co to było nie wiem ale kolor, prędkość i widoczne odpadające charakterystycznie szczątki sugerują że był to (w tym konkretnym przypadku) bolid kamienny - chondryt a nie żadne "ufo". Coś niemal identycznego widywałem już parokrotnie w moim życiu (oraz dwukrotnie spadające szczątki rakiet bądź samych satelitów). Większość w ostatnich piętnastu latach. Wcześniej widywałem tylko "zwykłe" meteory i jeden bolid żelazno-niklowy (sądząc po barwie światła jakie powstało od tarcia o atmosferę). Tak więc obstawiam kawał skały wielkości, pi razy oko, samochodu osobowego lub dostawczego.

Skomentuj