Tajemnicze impulsy energetyczne Wielkiej Piramidy w Gizie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wielka Piramida w Gizie, jedna z najbardziej fascynujących i tajemniczych budowli starożytnego świata, wciąż kryje w sobie wiele niewyjaśnionych fenomenów. Oprócz swojej imponującej konstrukcji, piramida ta jest znana również z niezwykłych zjawisk elektrostatycznych, których doświadczyli niektórzy badacze na jej szczycie.

 

Już pod koniec XIX wieku, brytyjski wynalazca Sir William Siemens, podczas wspinaczki na szczyt piramidy, usłyszał ostry dźwięk dzwonka i poczuł kłucie w ciele. Później, przeprowadzając eksperymenty z winem, Siemens naładował prowizoryczny słoik lejdeński do tego stopnia, że zaczęły z niego lecieć iskry. Co mogło być przyczyną tych nienaturalnych zjawisk elektrycznych?

 

Według naukowców, kształt, rozmiar i orientacja Wielkiej Piramidy mogą wytworzyć specjalne pola energetyczne, które powodują tego typu efekty na jej szczycie. Jedna z hipotez głosi, że piramida może być powiązana z zaawansowaną wiedzą o elektryczności w starożytnym Egipcie. Jednak pomimo tych fascynujących obserwacji, wspinanie się na szczyt piramidy jest obecnie zabronione ze względów bezpieczeństwa.

 

Niezwykłe właściwości Wielkiej Piramidy nie ograniczają się tylko do jej szczytu. Francuski odkrywca Antoine Bovis odkrył w latach 20. XX wieku w Komnacie Królewskiej zmumifikowane szczątki małych zwierząt. Zaobserwował, że ciała te nie miały zapachu i nie ulegały rozkładowi, pomimo wilgotnego klimatu panującego wewnątrz piramidy.

 

Bovis przeprowadził serię eksperymentów, budując drewniany model piramidy, w którym umieszczał świeżo zmarłe zwierzęta. Po kilku dniach okazywało się, że także one uległy mumifikacji. Podobne wyniki uzyskiwano z innymi obiektami, takimi jak mięso czy jaja.

 

Jedna z hipotez wyjaśniających to zjawisko zakłada, że pod piramidą mogą znajdować się podziemne źródła energii, które powodują powstanie specjalnych pól energetycznych na jej szczycie. Te pola mogłyby z kolei być odpowiedzialne za proces mumifikacji organizmów żywych.

 

Choć hipotezy te są fascynujące, wciąż nie doczekały się naukowego potwierdzenia. Aby rozwikłać wszystkie tajemnice Wielkiej Piramidy w Gizie, konieczne są dalsze badania i eksperymenty. Jej impulsy energetyczne i zdolność do mumifikacji żywych istot pozostają wciąż niewyjaśnionymi fenomenami, które przyciągają uwagę badaczy z całego świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj