Tajemnicze obce wzory pojawiły się na dnie wyschniętego chińskiego jeziora

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wyniszczająca susza dramatycznie wyczerpała ogromne jezioro w Chinach, co z kolei ujawniło wiele tajemniczych struktur. Tajemnicze struktury tworzące symetryczne wzory zaobserwowano na odsłoniętym dnie jeziora Dongting, położonego w prowincji Hunan.

 

Filmy z dziwnymi formacjami szybko stały się wirusowe w chińskich mediach społecznościowych, a wiele osób oferowało całkiem fantastyczne wyjaśnienia dziwnych wzorców. Jak możesz sobie wyobrazić, ze względu na ich podobieństwo do kręgów zbożowych, wielu sugerowało, że za dziwnymi kształtami stoją kosmici.

 

W odpowiedzi na te spekulacje rzecznik departamentu zarządzającego jeziorem zasugerował, że wzory są prawdopodobnie pozostałościami pułapki rybackiej znanej jako „ai wei”, w której małe ściany służą do łowienia ryb, gdy poziom wody podnosi się, a następnie opada. ze względu na połączenie rzeki z jeziorem.

 

Jednak nie wszyscy uwierzyli w to wyjaśnienie, wyrażając sceptycyzm ze względu na ogromne rozmiary figurek, zauważając, że „każdy blok„ wzorów ”jest wielkości standardowego boiska piłkarskiego”.

 

Niezależnie od tego, czy te wzory zostały stworzone przez ludzi, czy kosmitów, fakt, że w ogóle można je było zobaczyć, jest dla wielu niepokojący, ponieważ jezioro to jest drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym w kraju, a z powodu suszy straciło oszałamiające 70 procent swojej wody.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj