Tajemnicze obiekty zauważone z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - ISS

Kategorie: 

Źródło: ESA

17 kwietnia 2017 roku, astronauta ESA Thomas Pesquet sfilmował serię dziwnych, poruszających się obiektów nad powierzchnią Ziemi. Świetliste, migające punkty zostały uwiecznione nad Kalifornią, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Film kręcony przez astronautę początkowo miał nagrywać burzę elektryczną w pobliżu horyzontu, tuż nad zachodnim USA. Jednak chwilę później nagranie rejestruje dwa obiekty, poruszające się z dużą prędkością nad Ziemią. Biuro Europejskiej Przestrzeni Kosmicznej ESA potwierdziło później, że są to prawdopodobnie niewielkie satelity operacyjne. Zagadka pozostaje jednak nierozwiązana, ponieważ naukowcy nie mogli określić, czy satelity faktycznie mogły w tym czasie znajdować się w zasięgu wzroku astronauty.

Ponadto eksperci wykazali, że obiekty najprawdopodobniej nie meteory. Meteor, przelatujący przez atmosferę, jest widoczny zazwyczaj przez sekundę lub mniej. Większe obiekty mogą pozostać widoczne przez 2–3 sekundy.

Oto film nagrany przez Thomasa Pesqueta:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna sfilmowała wiele tajemniczych obiektów, które zostały zinterpretowane przez miliony ludzi na całym świecie jako niezidentyfikowane obiekty latające. W ciągu ostatniego roku liczba nagrań przypuszczalnie przedstawiających takie UFO zdecydowanie wzrosła. Chociaż niektóre z tych obiektów to kosmiczne śmieci lub błędy w kompresji obrazu, to część z nich z pewnością pozostaje zagadką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj