Tajemnicze ogólnoświatowe wzięcie!

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/

Całościowe porwanie chrześcijan do innego wymiaru jest zdefiniowane charakterystycznym wyrazem „pochwycenie”, lub z języka angielskiego jako odczytywany „rapczer” (rapture). Natura tego zjawiska jest okryta wielką tajemnicą. Część badaczy Pisma Świętego zastanawia się jaka technologia może pozwalać na pewien rodzaj „teleportacji” oraz jednoczesne przeistoczenie ciał ludzkich w wyższe formy egzystencji (ciała chwalebne, anielskie, świetliste „…Bo gdy powstaną z martwych, nie będą się żenić ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebiosach….” Ew. Marka 12:25).

 

W Nowym Testamencie opisano tych specyficznych, pochwyconych ludzi jako zdolnych nawet sądzić istoty anielskie ! „…Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów…” 1 List do Kor. 6:3 Niektórzy sądzą, że w Bibli nie istnieje dosłowny termin określający to niecodzienne „uniesienie” wierzących. Poniższy znakomity filmowy wykład przeczy takim twierdzeniom.

 

Pochwycenie Kościoła jest wydarzeniem, poprzez które Bóg zabierze wszystkich wierzących z ziemi, aby rozpocząć sprawiedliwy sąd nad ziemią, inaczej zwany uciskiem. Pochwycenie Kościoła, inaczej zwane paruzją, zostało opisane po raz pierwszy w 1 Liście św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18 i w 1 Liście do Koryntian 15:50-54. 1 List św., Pawła do Tesaloniczan 4:13-18 opisuje pochwycenie jako wydarzenie, gdzie Bóg poprzez swoją potęgę wzbudza z martwych wszystkich wierzących, którzy umarli, i daje im specjalny rodzaj ciał (ciała chwalebne ), i potem opuszczają oni ten wymiar, ziemię, wraz z wierzącymi, którzy jeszcze żyją, którym w tajemniczym procesie pochwycenia także zostały dane anielskie ciała.

„…Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem…” (1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18).

1 List św. Pawła do Koryntian 15:50-54 skupia się na tym, że pochwycenie będzie trwało zaledwie kilka chwil, będzie to niesłychanie krótki odcinek czasu, o którym opowiada w poniższym filmie Chuck Missler. Wspomniany List do Koryntian opisuje w niezwykle zagadkowy sposób to szokujące wydarzenie, jest w nim wzmianka, iż nastąpi specjalny sygnał, a wtedy rozpocznie się życie wieczne w niebiańskich ciałach:

 „…Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba – umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni…” (1 List św. Pawła do Koryntian 15:51-52).

Pochwycenie jest zbawczym, Boskim wydarzeniem, którego wszyscy prawdziwie wierzący powinni wyczekiwać, o tym też opowiada wspaniały amerykański teolog Chuck Missler. Wtedy gdy to nastąpi, nareszcie zostaniemy uwolnieni od grzechu. Będziemy od tej chwili na zawsze doświadczali Bożej obecności. Wielu teologów twierdzi, że w dzisiejszych czasach jest o wiele za dużo teologicznego rozważania na temat znaczenia i zasięgu pochwycenia. Bóg tego nie chce. Zamiast tego, jak mówi Pismo Święte, Stwórca chce, byśmy „zachęcali się nawzajem tymi słowy„, byśmy wzmacniali naszą wiarę poprzez przypominanie o wspaniałym przeistoczeniu w wyższe formy istnienia kosmiczno/ inno wymiarowego !

Osobiście podejrzewam, że słynne filmy „Odyseja kosmiczna 2001” oraz następnie 2010 były w wielu miejscach inspirowane na chrześcijańskim pochwyceniu. Holywood ekranizując powieść Arthura C. Clarke’a stworzyło filmowy obraz w ramach materializmu naukowego (ewolucjonizmu), oczywiście nie ma w nim bezpośrednich odniesień do Biblii, wydaję mi mi się jednak, że widać tam wiele zapożyczeń z Nowego Testamentu. Główna postać Dr David, „Dave” Bowman zostaje w pewnym sensie kosmicznie „pochwycony„, w rezultacie tego zdarzenia jego ciało staje się niematerialne, z możliwością materializacji. Może on również symbolizować Chrystusa, który udał się wcześniej do Domu Ojca, a miliony monolitów rozpoczynających kolaps Saturna były by w tym ujęciu wziętymi – pochwyconymi wcześniej chrześcijanami. Sztuczna inteligencja komputera HAL 9000 portretować mogła by biblijnego opozycyjnego anioła, walczącego z Bogiem i ludzmi.

 (Kadr z „Odysei 1010″, materializacja „pochwyconego”)

Pochwycenie nie jest też obce ideologii New Age. Tam ukazane jest ono jako świetlna „teleportacja” do pojazdów obcych. Wiele sekt ufologicznych propagowało taki przebieg wydarzeń w nadchodzących ziemskich kataklizmach. Chrześcijańskie ogólno ziemskie „wzięcie” będzie w mojej ocenie znacznie bardziej niesamowite i tajemnicze niż jakakolwiek próba opisu go w kategoriach fantastyki naukowej. Sam fakt przemiany naszych ciał w coś niewyobrażalnego jest czymś, czego wielu ludzi nie dopuszcza do świadomości, nie wspominając o nieśmiertelności, na którą czekają wszyscy wyznający Jezusa.

Jak wyjaśnia znawca Biblii w prezentowanym wykładzie, nastąpi czas, w którym Żydzi kolejny raz doświadczą holokaustu, jednak tym razem będzie on znaczniej dotkliwszy, niż za czasów Hitlera ! Więcej o tym, w przetłumaczonym wykładzie. Praca naukowa Chucka Misslera na temat tajemnicy pochwycenia jest bardzo cenną perłą, która zapewne pozwoli wielu zrozumieć świat chrześcijan. Szczerze zapraszam państwa do zapoznania się z tą szalenie wartościową pracą wybitnego amerykańskiego teologa.

Odnośnie tej zagadki jak i wielu innych związanych z podobnymi tajemnicami, odsyłam czytelników pod podany adres, gdzie znają państwo znacznie więcej tego typu  informacji:

 http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html

Pochwycenie kościoła chrześcijan – Rapture – Chuck Missler, polskie napisy

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Helena

Jezus zabierze swoich

Jezus zabierze swoich wiernych przed wylaniem GNIEWU na ziemie anie przed uciskiem.

Przez wielki ucisk musisz przejsc i NIE przyjąc znaku bestii 666 na prawą reke lub na czoło (czipy,tatuaze z czipem?)

Portret użytkownika Io600

Z uwagi na okolicznaści nie

Z uwagi na okolicznaści nie będę się dzisiaj już śmiał z takich artykułów. Wielebny Homo posiada bardzo rozwiniętą wyobraźnię. Jest to kolejny artykuł, który powinno się rozpoczynać słowami "Szczęść Boże". Niebawem zamiast logo innemedium pojawi się logo pewnej toruńskiej telewizji, a pomiędzy artykułami będzie można odmówić koronkę.

Portret użytkownika Zenek :)

  Wzięcie będzie

 
Wzięcie będzie dotyczyło:
- pokrowców (czyli ciał)?
- świadomości (czyli projewrogejskiego, sodomicznego ego)?
- dusz (zastawionych u mamona w lombardach dla nowych i-podów)?
 
Może "swiat" już jest "wzięty" i tylko śni o własnej wolności?
 
CZEMU CIAŁO CZŁOWIEKA JEST WAŻNE WE WSZYSTKICH RELIGIACH?
 
Nie dla wyglądu. ;p
 
I nie dlatego iż da się mu i owo wykastrowywać w ramach demonicznej, rasistowskiej ideologii udającej religię i tak zwodzącej idiotów iluzją zbawienia w niebie stręcząc ich do czynienia bezbożnictw, sodomizmów, złodziejstw czy innych miłych rabe ludobójczych potworności.
 
Czemu w "pismach" "człowiek jest tak ważny iż mu się anioły miały kłaniać"?
 
Może tu nie chodzi o człowieka jak nacje/ zbiorowisko ale konkretną jednoste jakiej święty gaj był na terenach Prus? Tam gdzie doznał "wniebowzięcia". Acute
 
Błąd kopiarza czy celowe przeinaczenie by wzniecając u wiernych pychę w EGO "wybrannictwem" doprowadzać jełopy do upadku i bicia pokłonów przed demonem yahwe? A co za tym idzie przyszłego strącenia na wiecznośc do piekła. Biggrin 
 
 
PS.
Prusi to nie Prusaki czyli szwaby zwane tez chazarami czy aszkeNAZI yude. To zupełnie inna nacja wymordowana przez krzyżaków od judaizmu dawno dawno temu.
 

Portret użytkownika El Koto

Czemu ? Pewnego razu jeden

Czemu ?
Pewnego razu jeden ksiądz powiedział katolikom że w butach do nieba będą szli i tak im już zostało. Obecnie jedynie dorabiają jakieś mętne filozofie do tych wtórnych głupot.
To oczywiste że struktura Ego uważa się za coś najwspanialszego. Ego czyli oddzielenie od Jedności zawsze twierdzi że wie lepiej. Więcej mi się nie chce pisać.
Dla niewierzących oraz dla tych co wierzą wklejam zagadkowe zdjęcie, które ma potencjał i może nieco rozjaśnić zagadnienie ''jak się sprawy mają'' na tej planecie:

Portret użytkownika Zenek :)

  Skoro program "będę

 
Skoro program "będę posłuszny księdzu to mnie weźmie do nieba" jest bezrefleksyjnie wyznawany przez wiernych to czemu oni sami się dziwują grzechem panującym na ziemi który sami tworzą bezrefleksyjnym posłuszeństwem katorabinom?
 
Kościół Katolicki będący kontynuacją żydowskiej sekty satanistycznej jest organizacją polityczna jaka wykorzystuje religijne rekwizyty w swojej działalności politycznej tak jak kiedyś palikot wykorzystał akcesoria z sekszopu w swojej karierze polityka.
 
Skoro to jest "ideologia" a nie wiara to czemu ludzie oczekują "spełnienia obietnic od Boga" skoro "wzięcia przyobiecuje im człowiek (w tej piramidce satanistycznej papież)? 
 
EGO ma byc zbawiane?
 
Ono jest przecież przynależne i podrzędne w stosunku do połcia mięcha zwanego ciałem. Czasem takze wiernym, wyborcom ... jak potrzeba je naciągnąć na kasę.
 
 
 

Portret użytkownika arka

Muszę tu rozczarować Cię Homo

Muszę tu rozczarować Cię Homo sapiens  ale wzięcie do nieba nie będzie tak masowe jak przedstawiają to filmy.Nawet wydaje mi się , że ludzie tego nie zauważą . Ludzie, którzy zostaną pochwyceni na spotkanie z Panem, będzie niewielu w skali globalnej, z tych co żyją nam współcześnie, gdyż tak naprawę nie wielu ludzi posiada Ducha Bożego.Nie znajdziesz go wśród ludzi należących do jakiegokolwiek wyznania.Właściwie Kośćiół Boży jest tak naprawdę niewidzialny dla ludzi, gdyż jest to Kościół duchowy i łąćzy tych ludzi tylko Duch Jezusa:)Zadna religia go nie posiada, Religię tworzą ludzie i każda zawsze ma w sobie coś niezgodnego z duchem Bożym
Oczywiście na czele faszywych religii stoi Kościół Katolicki wraz z papieżem i całą paletą jego "Swiętych" , których sami sobie ustanowili.Nie o takich świętych chodzi w Piśmie.
"Świętymi bądżcie , bo ja jestem święty" - powiedział Jezus."Gdy ja odejdę, ześle na was ducha, który wam wszystko oznajmi".poczytajcie dzieje apostolskie.tam są ukazani pierwsi chrześcijanie i ch wiara."Do takich należy Królestwo Niebieskie" mówiąc to Jezus wskazywał na dzieci, Czy nasza wiara jest bezgraniczną wiarą jaką posiada małe dziecko poddające się woli rodziców?? "Zaufaj Bogu z całego swego serca i nie polegaj na własnym rozumie"
 czy jesteśmy jak dzieci polegające tylko na wierze ??
 czy nie staramy się rozstrzygać problemów samodzielnie biorąc wszystko na rozum ??
 czy potrafimy powierzyć swoje życie bezgranicznie Panu , naszemu Zbawcy ???
"Kto nie bierze swrgo krzyża na siebie, nie może iść za mną"
 
pomyślmy o tym
Pismo nie jest dla mędrców tego świata, bo z takich ludzi Bóg się śmieje.
Pierwsi apostołowie byli prostymi ludżmi, dopiero duch Boży wlał w nich wiedzę o nim samym.Nie polegajcie na autorytetach ludzkich.Skoro wierzycie , że istnieje Bóg to wystarczy bezpośrednio do niego zwrócić się o jego dar Ducha , a on sam da nam mądrość bożą , która poprowadzi nas do zbawienia...:)

Portret użytkownika z moich własnych doświadczeń

Pachnie mi tu Świadkami

Pachnie mi tu Świadkami Jehowy, ale oni też nie są prawdziwą religią, o ile w ogóle religią można nazwać spółkę akcyjną "Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania", zarejestrowaną jako spółka wg prawa handlowego i działająca jak sieć bezpłatnych kolporterów publikacji tegoż Towarzystwa Straznica.

Portret użytkownika arka

Swiadkowie J. to też religia

Swiadkowie J. to też religia taj jak KK choć powstała później. Dla mnie przypominają trochę Kameleona, gdyż zmieniają poglądy w zależności od czasów.Już dawno ogłosili nadejśćie Mesjasza, choć ten jeszcze powtórnie nie przyszedł. Uważają, że odziedziczą Ziemię w ciele fizycznym , co jest niezgodne z naukami jezusa "nic co śmiertelne nie może odziedziczyć nieśmiertelnośći"

Portret użytkownika sio

Arka to ładny ten wasz

Arka to ładny ten wasz zbawiciel, który krzyże każe nosić.
Ludzie i tak go noszą czy chcą czy nie.
Mylisz się - każdy będzie musiał spotkać się z Bogiem a nie tylko kilku.
W zasadzie jako jedyny jest wolny od osądzania - ale przed Nim sama siebie osądzisz
Nie narzucaj Bogu swoich opinii, że niejako podobają mu się głupi a filozofowie nie.
O tym co On myśli nie wiesz jak nie wiesz co inni myślą. Nie wszystko musiał wpisać w biblię i jest wolny od opinii chrzęscijan, żydów itd - może działać w taki sposób jaki chce -jest wolny
Poza tym Jezus pojęcia dobra ani nieba  nie stworzył - było znacznie przed nim.
W zasadzie mylisz się we wszystkim.
 
 
 
 

Portret użytkownika arka

A propos noszenia

A propos noszenia krzyża
"28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie"
Jeżli odda się swoje życie Jezusowi to jego krzyż staje się lekki
Ludzie właśnie przez KK inaczej pojmują Krzyż, jako cierpienia i troski, zmartwienia.A Jezus wyraźnie mówi , żeby nie zamartwiać się  lecz na niego złożyć własne problemy a On je rozwiąże w najlepszy dla nas sposób , nie koniecznie tak jak byśmy sobie to sami wykombinowali.Często dopiero po czasie okazuje się ,że było to dla nas najlepsze rozwiązanie.
Wiem , że każdy spotka się z Bogiem,tu masz rację:)Ale porwani na obłokach na spotkanie z Jezusem zostanie tylko jego Kościół, ten prawdziwy, nie pod żadnym szyldem , nazwą , tylko prawdziwi czciciele Boga , którzy oddają mu czcześc w Duchu i Prawdzie.
Modlą się do niego nie na oczach ludzi, lecz w ukryciu, postępują według prawa bożego kierując się Miłosierdziem  które panuje nad Prawem
Wszyscy ludzie będą sądzeni na Sądzie, wtedy oddzieli jednych od drugich...ale o tym zapewne wiedsz Smile
Nie narzucam Bogu opinii tylko podporządkowuję się do jego słów
Nie ma on upodobania w ludziach głupich tak jak sugerujesz , lecz prostych , którzy przyjmują słowa Jezusa jak dzieci , a nie jak mędrcy(Wtedy Faryzeusze , Saduceusze, mędrcy, filozofowie), którzy muszą wszystko zagmatwać i sprawić , żeby przybrało to pozory olbrzymiej tajemnicy i mądrości , której nie zrozumie prosty lud.
" To bowiem co za wielkie uchodzimiędzy ludzmi, obrzydliwością jesyt w oczach Boga"
"Jeśli ktoś miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca.
Wszystko bowiem co jest na świecie,porządliwość ciała,porządliwość oczui pycha tego życianie pochodzi od Ojca,lecz od świata.
Świat zaś przemija, a z nim jego porządliwośćkto
 zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki"
Smile
 

Portret użytkownika sio

Arka ja nie jestem z tej

Arka ja nie jestem z tej parafii i nie interesuję się ani biblią ani Jezusem.
Dla apostołów był celebrytą i opisywali go tak lub tak jak niegdyś opisywano faraona jako syna bożego wielkiego itd.
Nie wiem o jakim oddzielaniu jednych od drugich mówisz na sądzie - nie rozumiesz kim Bóg jest w ogóle.
Są dusze chrześcijańskie i są muzułmańskie jak i te, które wierzą w dziwne rzeczy.
Dla Boga to nie ma znaczenia ponieważ i tak niczego nie robi dla Siebie.
Świat jest dla nas, ale brak wartości i czytości spowodował, że ziemia staje się wrakiem, piekłem niemalże. To co Najwyższy proponuje to raczej odrodzenie się pierwotnych wartości w ludzkiej naturze jak spokój, miłość, czystość na bazie których nowa rzeczywistość może powstać nawet tu.
I próby są ważne ponieważ natura duszy musi być wykształcona w tym życiu. I uważasz że niebo jest dla cierpiętników, melancholików itd?. Jezus krzyża chyba do nieba wziął.
Tam panuje zasada wolności, ufności, szczęścia ale i również rozsądku.
To tu należy zbudować ich podwaliny w ludzkim charakterze i nikt tego nie zrobi za nas - zaden Jezus ani nawet Bóg.
Bóg jedynie zostawia otwartą bramę - możesz brać co chcesz - ale nie wielu jest zainteresowanych ponieważ doczesne zabawki odciągają uwagę oraz ogłupiające systemy.
Najgorsze jest to, że czasu jest nie wiele
 

Portret użytkownika arka

Piszesz , że czasu jest nie

Piszesz , że czasu jest nie wiele...że obecny system ogłupia ludzi, odciąga ich od najważniejszych aspektów życia.
Masz rację
Dawniej ludzie bardziej szanowali siebie,(wyłączając wojny)żyli bardziej powiedzmy bogobojnie
Duch czasów współczesnych, mając na uwadze nieuchronne przyjście Jezusa, mąci ludziom w głowach oferując to wszystko co widzimy wokół siebie.Mówisz o miłości...
tak Miłość to piękne uczucie...gdy jesteśmy nim obdarzani , gdy je dajemy innym...
Ale właśnie szastając tym uczuciem narzuca się nam seksualne wyzwolenie promocję, nienaturalnych zachowań(homoseksualizm , lesbijstwo)jako coś co powinno być dostępne dla każdego, tolerowane przez ogół bo przecież to daje spełnienie i przyjemność
Ludzie mylą przyjemność z prawdziwą miłością do Boga
Masz rację , że najważniejsza jest miłość spokój, szczęście.Tacy ludzie mieszkali w dawnym Efezie(nota bene miasto to już tylko ruiny)Może i było w nich pełno miłości,ale mieli cały Panteon bogów do czczenia
Dopiero apostoł Jezusa uzmysłowił im kto jest prawdziwym Bogiem, powiedział im o Jezusie i wielu się nawróciło.
\Wiesz dlaczego Jezus mówił o tym , że ewangelia o nim będzie głoszona po całym świecie ??
Gdy spotkasz po śmierci Jezusa to powiesz mu , że żyłeś zgodnie z prawem miłośći , ale nie uznawałeś go, bo uważąłeś , że sama miłość wystarcz, a on Ci powie
Czy nie słyszałeś o mnie ???
 to samo powie każdemu islamiśćie , muzułmaninowi, buddyśćie
 
CZY NIE SŁYSZELIŚCIE O MNIE ŻEBY SIĘ DO MNIE NAWRÓCIĆ ??
 
 i tak jak jest napisane w biblii  -  "NIE BĘDĄ MIELI WYMÓWKI"
 
nie pisz , żę Jezus był dla apostołów celebrytą , bo to bardzo brzydkie współczesne określenie pewnej grupy ludzi.
Jezus był dla nich SYNEM BOŻYM, co sami mu to powiedzieli
 Nie porównuj go do faraona, o którym , gdyby nie archeologia , dawno słuch by zaginął,Po za tym , nikt nie czeka na powtórne przyjśćie faraona, tylko Jezysa, który obiecał przyjść po raz drugi , ale już nie głosić dobrą nowinę o Królestwie Niebieskim , lecz na SAD

Portret użytkownika sio

No cóż droga arko - wierzysz

No cóż droga arko - wierzysz w kogoś kto nie ma charakteru i jest głupi i zły.
To nie jest Bóg.
Jako Najwyższe Dobro, Najwyższy Ojciec posiada pewne kanony i jednym z nich jest miłość do dzieci.
Ma ich wiele i każde ma inny pogląd - dla Boga nadal są dziećmi a twój demon będzie unicestwiał za to, że ktoś myśli inaczej.
Ja mam swój osobisty związek z Najwyższym i nie boję się poglądów ani strachów.
Nadzieje tzw wierzących, że pódą do Nieba a inni nie - spęłzną na niczym.
Będę w Niebie czy się to twojemu "jezusowi'' podoba czy nie
 

Portret użytkownika arka

w swojej wypowiedzi obraziłeś

w swojej wypowiedzi obraziłeś Najwyższe Dobro jak pieszesz Boga Ojca
To On z miłości do nas wysłał swojego Syna aby wypełnił stare prawo prawem miłości i poniósł za nas okup, byśmy mogli zamieszkać z nim w Jego Królestwie.Sam dał temu dowód gdy ludzie usłyszeli jego głos z nieba 2 krotnie,Raz gdy Jezus będąc na ziemi przemienił się na oczach paru apostołów i spotkał się z Mojżeszem iEliaszem, Bóg powiedział - "To jest Syn Mój Umiłowany, Jego słuchajcie "
 drugi raz odezwał się do tłumu potwierdzając , że uwielbii swego Syna
JAk myślisz , czy Bóg cieszy się gdy Ty o Jego Ukochanym Synu wyrażasz się powiedzmy nieprzychylnie ???
Sam poczytaj Nowy Testament a będziesz miał własny pogląd
 
Najgorzej jest gdy ktoś wypowiada się w temacie , o którym nie ma pojęccia i proszę, nie opieraj swoich poglądów na tym , co mówi Kościół Katollicki ,bo oni bardzo przekręcili Biblię , a nawet dodali do niej masę bezsensownych i sprzecznych z nauką Jezusa doktryn

Portret użytkownika sio

Nikt poważnie myślący nie

Nikt poważnie myślący nie traktuje historii z biblii st tst. nawet żydzi.
Dla mnie czasy biblijne to fikcja ponieważ odnosi się do narodu, z którym nie wiele mam wspólnego. Gdyby razstąpienie wód nastąpiło i klęska egipcjan to oni sami by się o tym rozpisywali. Nie ma wzmianek. Cała ta epopeja jest jednak napisana w dobrym zamiarze aby nie zapominać o Bogu - to jest ważne dla człowieka.
Jeżeli mówisz o dkupieniu poprzez Jezusa to jesteś dla mnie laikiem i nie traktujesz nauk jego właściwie. Do Nieba nikt nie może pójść z ciężarem grzechu i poprzez wybaczenie jest to możliwe.
Jezus dał przykład jedynie reszta zależy od ciebie
Jedną drogą jest czyste życie bez wyrządzania krzywdy jakiejkolwiek nawet w uczuciach i myślach ale są inni,którzy tobie wyrządzili.Nie uwolni ich to od ciężaru, ale uwolni ciebie.
Ale jest to tylko jedna z dróg.
Inną jest stałe utrzymanie wizerunku Najwyższego w sobie co jest możliwe tylko wtedy kiedy wyrodzisz się z ciała czyli jego zmysłowości, wtedy tylko Bóg jest dostępny jako że nie ma fizycznego wizerunku
Mówienie o grzechach też nie ma sensu ale raczej o pewnych warynkach zdarzeń na najwyższym poziomie nawet nie ludzkich
 
 

Portret użytkownika arka

W sumie szkoda słów  Twoja

W sumie szkoda słów
 Twoja wiedza jest znikoma;/
 Nie wiesz , że gdy w Egipcie zamieszkał Józef to faraon o imieniu Echnaton nawrócił się  do Boga Izraelitów ??
 Do jedynego Stwórcy wszystkiego ??
 Nie wiesz , że on w Egipcie wprowadził wiarę  monoteistyczną ??
 wiesz , że musiał z żoną uciekać ??
 wiesz , że potomni potrafili wymazywać jego imię z fresków ??
 Skoro Chcieli go wymazać z historii to myślisz , że taki dumny naród , który przeciwstawiał się samemu Bogu będzie opisywał swoje klęśki ??
 ale co się okazuje??
w miejscu gdzie izraelici byli ścigani przez faraona i jego wojsko na dnie morza odnajduje się całe zatopione rydwany
, poszukaj dokładnie, dowiesz się o wiele więcej
 Istnieją stele upamiętniające i zaznaczające miejsce ich przejśćia przez morze.Wiesz , że wcale nie tam gdzie KK podaje znajduje się święta góra , na której Mojżesz otrzymał tablice od Boga ??
 wiesz , że ta góra jest w Arabii Saudyjskiej  zabezpieczona i chroniona przez wojsko ??
 wszystko  jest , tylko trzeba szukać , bo tego nie podadzą Ci na tacy, wiesz sam jak mami się ludzi.,Czy myślisz , żę rządy są chętne to ujawniania pewnych faktów z historii ??
 Nie znasz Kliki archeologów .poczytaj , poszukaj
Zakazana archeologia
Zdziwisz się ile faktów jest ukrywanych przed ludzmi , bo maja wierzyć w ewoucję.
 Na temat Jezusa nie będę pisać , bo to nie ma sensu , ale poczytaj biblię i nie gadaj głupot , że według Jezusa tylko żydzi wejdą do Królestwa. mylisz się bardzo....
A masz rację pisząc o tym , że powinniśmy wszystkim wybaczać nawet tym , którzy ciągle nas krzywdzą
 to wielka radość móc takiemu komuś nawet pobłogosławić Lol
 z tym się z Tobą zgodzę Lol
"Jeżeli nie odpuścicie ludziom ich przewinień i Ojciec wasz wam nie odpuśc i"

Portret użytkownika sio

Nie ma dowodów na to, że

Nie ma dowodów na to, że Józef znał Echnatona.
Jeżeli wymazywano oblicze Amenchotepa Czwartego czyli Echnatona to dlatego, ze był dewiantem oraz tyranem nieludzko wykorzystującym ludzi do fizycznej pracy.
W jego nieludzkich projektach ludzie pracowali jak w obozach żeby zaspokajac jego potrzeby podlizywania się bogu jak inni tyrani również wśród żydów i rzymian,albo babilonie.
Dekalog natomiast nie jest oryginalny. Pierwszy napisany przez Boga został zniszczony przez Mojrzesza kiedy to rzusił nim w statułę boga Bala.
Drugi dekalog został napisany już przez Mojrzesza.
Mnie interesuje ten pierwszy dlatego jestem wegetarianinem, nie piję, nie palę i nie zadaję się z nieczystymi kobietami(żyję jak anioł).
Po co ci te studia nad pismami i tak nic nie zrozumiesz

Portret użytkownika arka

Mojżesz nie rozbił Tablic o

Mojżesz nie rozbił Tablic o statuę Baala bo Baal był bożkiem palestyńczyków i syryiczyków , to było później. Rozbił je o ziemię na widok ulanego cielca, którego wrzucił zresztą w ogień.
Naprawdę myślisz , że Mojżęsz nie napisał tego co mu przekazał Bóg ??że coś poprzekręcał ??Jak może Ci coś takiego przyjść do głowy
Nie jesz mięsa, no super,nie pijesz, nie palisz, nie zadajesz się z nieczystymi kobietami Lol
 Ale wiesz o tym , że jeżeli nie uznaje się Jezusa i żyje tylko według starego prawa to trzeba je wypełniać całe bo i naczej nie można być zbawionym i będzie się sądzonym na podstawie starego prawa , a nie Miłosierdzia ??
Czyli inne przykazania też zachowujesz razem z czczeniem sabatu (tylko w Jezusie nie musisz teego robić ), i oczywiśc
ie składaniem ofiar ze zwiarząt za grzechy , bo każdemu zdarzy się krzywo na kogoś spojrzeć lub powiedzieć coś nierozważnego Lol
 ciężka sprawa ,ale życzę powodzenia i pozdrawiam Smile

Portret użytkownika sio

Nadal nie wiem o czym

Nadal nie wiem o czym mówisz.
Nie jestem wyznawcą Jezusa ani Abrahama,nie jestem żydem dlaczego mam wyznawać ich przykazania czy jakiś szabas
Z tym prawem to była taka metafora. Interesuje mnie takie prawo, które bylo jeszcze przed żydami a może zanim człowiek stał się człowiekiem.
Myślisz że jako wegetarainin składałbym ofiary ze zwierząt? Głupie.
Jesteś zaślepiona biblią. która nie wymyśliła takiego pojęcia jak dobro czy niebo..
W biblii nic nie było nowego.
A dawne kultury nie były takie złe jak żydzi twierdzą i chrześcijanie z wiadomych względów.
Dzisiaj też można mówić o obozach zagłady czy bombardowaniach w palestynie.
Widzisz to co chcesz.
Kultura czy pismo stworzone były przez tzw pogan a nie żydów czy chrześcijan.
Dobro mam w sobie od dzieciństwa dlatego, że słucham siebie a nie jakichś pism.
Bóg nie jest dla mnie kimś wyższym,czyli nie uznaję hierarchii - to jest manipulawonie strachem.
Jest tym,kogo znam od zawsze bo od Niego pochodzę i nie potrzebuję tu przewodników z bliskiego wschodu czy dalekiego.
Nie potrzebuję być członkiem jakichś grupek wierzących w ich wyższość bo jakąś książeczkę z bajeczkami wyznają.

Portret użytkownika ekscelencja

Witam Wszystkich i włączam

Witam Wszystkich i włączam się do dyskusji. Sama kwestia "Pochwycenia" w ujęciu Biblii ma być nagrodą za pobożne życie. I myślę że od dawna usiłowano przekierować uwagę ludzi na kwestię "życia wiecznego" jako tego najważniejszego, aby ludzie nie dążyli do urządzania obecnego życia w najlepszy wariant jak tylko jest to możliwe. Oczywiście ci którym zależało na tym aby ludzie żyli na poziomie przetrwania i tylko patrzyli z trwogą w "Górę", czynili swoje życie najlepszym jak to jest możliwe wciąż podnosząc dla tego wariantu poprzeczkę. Biblia jest zmanipulowaną wiedzą  aby potwierdzać wciąż zasadność istnienia "przewodników duchowych" bez których człowiek nie jest w stanie zbliżyć się do Transcedencji. Nawet Ewangelie (mimo czytelnej informacji - dla mających uszy i oczy szeroko otwarte) są tak skompilowane że można się pogubić w chronologii wydarzeń. Zauważcie że apostołowie pytają w pewnym momencie Jezusa:  "czy Ty jesteś Chrystusem?" On odpowiedział: "Wyście to powiedzieli". Co nam to wnosi? Termin "Chrystos" jest greckim określeniem "Wyższej Jaźni" i był znany i używany dawno przed pojawieniem się Jezusa. Jezus Chrystus to Człowiek który osiągnął wcześnie Pełnię swego rozwoju  (pobyt u Esseńczyków?) i który stał się Duchowym Nauczycielem dla całych rzesz ówczesnych ludzi. Czasami zachowywał się jak zwykły człowiek ale nauki przekazywał poprzez Swoją Wyższą Jaźń. Czy dziś nie ma takich ludzi?  Ależ są np. Ekhardt Tolle obecny na stronach youtube. I można by było ich znaleźć dużo, zarówno mężczyzn i kobiet. Natomiast co zrobił kościół?  Umieścił Jezusa Chrystusa wysoko w Niebie i aby wysłuchał naszych próśb trzeba jeszcze prosić o to pośredników tzn. księży i świętych. I taki przeciętny człowiek myśląc że jest zbyt mały i nieważny dla Boga umieszczonego wysoko w Niebie i mającego pewnie ważniejsze rzeczy na głowie nic nie robi aby nawiązać bliską relację ze Swoim Bogiem Chrystusem. I teraz wyobraźcie sobie Wszyscy - Potęgę jaką stanowi Jedność Wszystkich Chrystusów wszystkich ludzi na Ziemi. Ziemia jest otoczona Jednym Ogromnym Złotym Polem Chrystusowym.   To tylko od nas zależy co z tą Świadomością zrobimy. Wszyscy ludzie na Ziemi żyją poprzez Chrystusa i umierają poprzez Niego. To On daje nam Tchnienie Życia i je również wycofuje. Światło do którego dążymy po opuszczeniu ciała jest Naszym Indywidualnym Chrystusem, do którego trafiają wszystkie nasze modlitwy i prośby pod warunkiem że nawiążemy z Nim osobistą Relację. On mówi - "zrób ku Mnie jeden krok ja zrobię ku tobie dziesięć". On chce być Żywym Elementem naszego życia ale musimy się na Niego wewnętrznie otworzyć. Wszystkie religijne wojny oparte są na różnicach między religiami - innymi Imionami Boga i Jego Prawami, ale są warte funta kłaków bo ktoś stoi na straży Wiedzy o Bogu Stwórcy i Jego Synu przypisanemu do każdego z nas i zależy mu aby ludzie wciąż walczyli o to która religia jest najprawdziwsza.  Dlatego cierpimy, tworzymy przepowiednie i z ulgą czekamy na "Pochwycenie". A jest ono bardzo, bardzo blisko nas. Otwórz się i daj się Pochwycić.  Pozdrawiam. E.  

Portret użytkownika X

 „…Bo gdy powstaną z

 „…Bo gdy powstaną z martwych, nie będą się żenić ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebiosach….   -- ten cytat dotyczy powstania (wyjścia) Duszy z martwego ciała.  Jest to rozrysowane na wielu freskach - ptak duszy staje na martwym ciele i wychodzi z niego.  Dusza w starym  Egipcie symbolizowana była konikiem polnym. Stąd znak "Kufu" (konik polny) w wielkiej piramidzie.
 
A do Pani, co to niby jej znajomy spotkał Jezusa: ja tez go spotkalem; powiedział "zaufaj mi", no to mu zaufałem: "uff uff".

Portret użytkownika m65

Ale porwą wszystkich

Ale porwą wszystkich chrześcijan, czy tylko tych ultrasów? A może bardziej umiarkowanych? I dokładniej, katolikow, protestantów czy może prawosławnych?
Do licha, czyli zostaną tu sami ateiści i wyznawcy wojującego islamu? Nieeeeeeeeeeeeeee, zabierzcie mnie także!!!!

Portret użytkownika jaa

podobno ci apostołowie (czy

podobno ci apostołowie (czy ktoś wie czy oni byli od razu tak nazywani czy dopiero po jakimś czasie i kto pierwszy ich tak określił i dlaczego, i co oznacza to określenie? Bo mi kojarzy się z apostazją.) uważali, że jeżeli nie było zmartwychwstania Jezusa to wszystkie inne rozważania i założenia są tylko ich dywagacjami. Pochwycenie? Czyli jakby ściągnięcie z Ziemi tych, którzy mają zadatki i predyspozycje do życia w warunkach czystej boskości lub tam gdzie nie występują czyny uznawane za grzeszne? Oczywiście jest to jakby możliwe ale w sumie bez sensu. Bo wychodzi na to, że do pochwycenia, wszyscy którzy żyli nie byli tego godni? Miałoby sens gdyby każdego kto spełnia warunki przechwytywano i zabierano w takie miejsce dla niego odpowiednie. Ale to by znaczyło, że transfer musi być jakby ciągle dostępny. No i z drugiej strony kto określa czy dany klient już zasługuje na ściągnięcie czy jeszcze nie. I skąd wiadomo, że nawet jeżeli zasługuje to za rok by nie było tak żeby już nie zasługiwał? O ile ta cała idea ma jakieś zalążki celowości i logiki o tyle jest jeszcze niezbędne aby była realizowana a nie tylko propagowana. Chyba, że chodzi o to, że ci co mogą się załapać na pochwycenie żyją jeszcze na granicy grzechu i przez to cała akcja nie jest realizowana. Ale to i tak nie tłumaczy dlaczego niby ci co dotąd żyli nie mogą być pochwyceni? A może byli tylko nie wiemy? A może chodzi o to, że to pochwycenie to taka arka ratunkowa mająca na celu zabranie przed jakimś kataklizmem lub jakimiś katastrofami tych co są po stronie dobra po to żeby do cna nie zginęli. A reszta niech sobie radzi sama? Może, ale póki co jest tak, że nic takiego nie ma miejsca, czas plynie, ludzie jak umierali tak umierają, jak byli wykorzystywani tak są i tak dalej i tak dalej. Oczywiście każda idea, zwłaszcza taka dająca nadzieję na coś więcej po śmierci, budzi w ludziach pewną chęć do odpowiedniego działania ale to jeszcze nie dowód, że nie jest czymś więcej niż tylko impulsem do działania. Wystarczy przeanalizować ile takich różnych, na pierwszy rzut oka już, już, mających się spełnić obietnic, było do tej pory. Mnóstwo. Wychodzi na to, że to po prostu pewien rodzaj stymulatora, którego zadaniem jest utrzymywanie pewnej części polulacji w jakimś stanie psychicznym, potrzebnym być może komuś lub czemuś do jakichś celów. Każda idea, jak wiadomo potrzebuje nosicieli aby nie zaniknąć. Oczywiście jest możliwe, że poza ludźmi są jakieś byty lub istoty rozwinięte dużo bardziej niż ludzie i inne, też rozwinięte ale inaczej i, że to oni wykorzystują ludzi czyli nas, do jakichś swoich rozgrywek, z jakichś im wiadomych powodów. Temat jest tak szeroki i pojemny, że jak widać wiele setek albo tysięcy lat dyskusji jeszcze nie tylko nie wyczerpało ale też nie wyjaśniło definitywnie zagadnień z nim związanych. Wychodzi na to, że źle się do tego zabieracie.  

Portret użytkownika Kazek12

Narazie to tylko bajanie bez

Narazie to tylko bajanie bez mozliwości realizacji, bo nie mozliwości sprawdzenia tych zdarzeń, czy w ogóle sie zdarzyły, w jakim zakresie. Jeżeli sa prowadzone doświadczenia na ludziach , to są zbrodnicze działania bez ich wiedzy i byc moiże nawet ochoty.

Portret użytkownika H.R.

Dla czego jeszcze żaden z

Dla czego jeszcze żaden z teologów nie włączył "Odysei Kosmicznej" do Pisma świętego, jako np. "List św. C.Clarke'a do idiotów" ? Wszystkie tzw. "listy Apostolskie" zostały napisane na potrzebę chwili, setki lat po śmierci tych rzekomych "apostołów". A propos, czy słowo "apostoł" pochodzi może od "apostazja"?? Czyżby to byli osobnicy, którzy stracili i porzucili wiarę? Jak np. Benedykt? Dajcie spokój z tą żydo-Biblią i czyba najśmieszniejszą i najpokraczniejszą dziedziną "nauki" - teologią. To dziedzina "nauki" stworzona dla ograniczeńców umysłowych, niedorozwojów, czyli idiotów, którzy nie są w stanie opanować zasad logiki, posługiwania się nią i stosowania jej w pracy.

Portret użytkownika aron jasnowidz

to o czym pisze autor tego

to o czym pisze autor tego artykułu było postanowione jeszcze w 2012 i 2013 roku ,gdy zamykane były wymiary alternatywne ziemi miał pozostac jeden ,który miał przeniknąć w nasz i odseparować ludzi dobrych od złych ,nie chodziło tutaj o religie ,wiare tylko zwyczajnie o dobro i zło ,tych którzy mają juz znak od tych którzy będa dalej gnić w 3 wymiarze opisuje to biblia bo tak miało być ,również w tym roku pokazano to wielu osobom i znajdziecie w internecie przekazy z usa ,angli ,niemiec które  mówily o podniesieniu i przenieknięciu się  wymiarów ,zaczęły się zjawiska z tym związane i kilka z nich było opisane tu na Im zwłaszcza to w hiszpani było ważne ,ale Góra zmieniła zdanie ,ponieważ jest to eksperyment dlatego wszytko dzieje się w danej chwili i to co przepowiedziane lub zapisane nie sprawdzi się ,jest czas konieczności sytuacyjnej i na każdą akcje zła jest reakcja dobra ,dlatego nie będzie przeniesienia wymiarów ,zostały już wszytkie zamknięte ,jest tylko nasz głowny na którym odbędzie się to co postanowiło żródlo a na którym wszyscy teraz pracują ,a dlaczego nie sprawdza się to co zapisane w biblii? a dlatego że nie jest to świeta ksiega która jest wyrocznią lecz zbiór historycznych wydarzeń i przepowiedni na przyszłosć w najgorszym scenariuszu ,ma ona pokazac ludziom że nie są sami na planecie ,że życie po smierci istnieje ,że została użyta do manipulowania ludźmi itd ,itd .zmieniono ta decyzję tak samo jak tą o 3 wojnie swaitowej która wyjdzie z syrii (babawanga) jak to ze izrael zostanie pustym krajem (izajasz) ,jak ta o wybuchu w polsce i wojnie z rosją ,ale jedna się sprawdzi na pewno ta która mówi że wszytko zmierza do zmiany wymiaru ,zmiany systemu i ostatecznej walki dobra ze złem i to akurat widać gołym okiem i widac jak wypływa absurd tego systemu .zaprogramowani ludzie tego nie widzą ,inni uważaja zę nic się nie dzieje i że to samo przejdzie i dalej beda gonić za kasą ,ale już teraz widać że kasy nie bedzie ,będzie niewolnicza praca za granicą aby przetrwac jakoś ten trudny czas ,do 2017 roku będzie rozpadac się wszytko co widzimy a naukowcy i ludzie dośwaidcza niemozliwego i zostanie im pokazane wszytko to co teraz jest wysmiewane ,potem nastapi czas sprzatania az do 2028 roku od którego zacznie się czas nowej ery ,nie jestesmy tutaj sami na tej planecie i zadna z ras nie pozwoli zniszczyc palnety ale usunie wszytkie inne rasy które ją niszczą ,a jak niszczy planete człowiek ,tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyc ,dlatego pobudke zaliczaja wszyscy ,katolicy ,buddyści ,islamiści itd ,w jaki sposób a w taki ze odchodza od swoich dogmatów ,posredników bo wiara ma słuzyc dobru a nie tworzeniu zła i ile istot mogło stworzyc to wszytko ,logicznie że jedna ,wiec dlaczego my mamy wierzyć w kilka nazw ? dlaczego bóg jest lepszy od allacha ? absurd takich założen teraz upada ,dlatego w kazdej religi bedzie mowa o żródle które stworzyło wszytko to co widzimy i co jest nam jeszcze nie pokazane ,a że uznali ze polaków nic nie zjednoczy ,moze tylko bieda dlatego embargo i absurdalny rzad i przepisy robią swoje ,zobaczymy czy stac nas bedzei tylko na wyzwiska w necie czy jednak ten skłocony i nienawidzący się naród zrobi coś w tym kierunku aby uwolnic sie od tego niewolniczego systemu .

Portret użytkownika keri

Autor artykułu napisał, że

Autor artykułu napisał, że dobrzy ludzie zostaną wzięci, a pozostaną na Ziemi źli (w trzecim wymiarze) zaś Ty, że pozostaną na Ziemi dobrzy a źli zostaną usunięci. To coś zupełnie odwrotnego.
Uważam, ze Ty to właściwie opisałeś, skoro Ziemia przeszła z trzeciego wymiaru do czwartego i teraz trwa polaryzacja ludzi, czyli dobrzy stają się jeszcze lepsi a źli gorsi. W czwartym wymiarze źli nie będą mogli żyć i Ziemia zostanie z nich oczyszczona. Na Ziemi pozostaną dobre istoty, lecz nie będzie to takie samo zycie jak było. Człowiek pozna swoje mozliwości i moc, ma przecież cząstkę Stwórcy (nie mylić z bogami).

Portret użytkownika Isabella

Aronie wszystko idzie w

Aronie wszystko idzie w dobrym kierunku.
Wojne miedzy Polska a Rosja zatrzymalismy.
Moj krewny jest tym ,ktory jest opisany w Talmudzie.
Jest to czlowiek dorosly.
Bog wie co robi i tak jak jest przepowiedziane chrzescijanin o pochodzeniu od Jezusa,  krola Dawida i od Efraima. Jest tez czesto mowa o znaku na czole.
Pierwsi chrzescijanie mieli na czole , lub rekach tatuaz swastyki jako oznaki szczescia.
Nikogo nie bedziemy nawracac a i tak wielu nawroci sie samych, gdy z religii wyrzucimy falszywe informacje.
Wszystko zaczyna sie wypelniac tylko musimy dzialac rozwaznie i staramy sie zlo zamieniac w dobro.
Pomalu przychodzi nasz czas tak jak jest przepowiedziane
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polska narod wybrany, gdyz tu sa potomkowie pradawnych Hebrajczykow.
Perran, prorokini  z Francji, uzupełniła tę przepowiednię słowami: "Polska jest narodem wybranym na kapłaństwo świata. Jest kolebką, w której urodzi się nowy Mesjasz".
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio pewnemu Panu ukazal sie Jezus i powiedzial "Ufaj we mnie "
Jezus do św. Faustyny: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia.
Najpierw Bog pojawi sie jako  krol a pozniej jako sedzia.
 
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

w polsce jest henoh ,ezekiel

w polsce jest henoh ,ezekiel ,maria ,eliasz  ,jak widzisz duzo starych dusz w jednym kraju ,tak wiec jezeli zmiana ma wyjsc z naszego kraju to niech się tak stanie ,ale jezeli zmienią decyzje to nie ma to dla mnie zadego znaczenia bo akceptuje czas i miescje wydarzen zmierzające w tym samym dobrym celu .,chętnie porozmawiam z twoim krewnym  jezeli wyrazi taka wolę .pozdrawiam

Portret użytkownika Zenek :)

  Twój kraj" to iSSrael,

 
Twój kraj" to iSSrael,
 
polin to też nie POLSKA -  podmiot wielu przekazów.
 
Przepowiednie mówią o tym, że "Z POLAKA WYJDZIE" a nie polszewickiego żydka tak więc go home .... budować kolejny, już 3 wychodek dla yahwe na kościach terroryzowanych i niewolonych przez żydków Palestyńczyków.

Portret użytkownika Angelus Maximus

buhahhaaaa... "potomkami

buhahhaaaa... "potomkami pradawnych hebrajczyków"... Ale jaja...
"przepowiednie i tym razem banialuki Homo Sapiensa to brednie wierzących nie w Boga, lecz w religie... napisane przez Hebrajczyków dla głupich tego świata goi  nie tylko...
 Isabello.. Biblia została napisana w 7 wieku naszej ery... Zadam podchwytliwe pytanie: Czy wiesz co Twój pradziadek ( przedział ok. 100 lat) mówił, robił i jakie miał poglądy...? I naprawdę uwaasz za wiarygodne historyjki przekazywane mentalnie przez 700 lat?!
 Czy wiesz, że z okresu życia Chrystusa nie zachował się ani jeden rękopis, anii jedna udowodniona relikwia?!
Papirusy odnalezione w grotach pochodzą z okresów sprzed Chrystusa i zapowiadaja jedynie "Mesjasza", a są niczym innym , tylko hebrajskim tlumaczeniem eposów summeryjskich i egipskich zapowadających powtórne nadejście "Bogów"...

Portret użytkownika sio

To ty nie wiesz, że w Polsce

To ty nie wiesz, że w Polsce już był mesjasz i umarł i czeka na zmartwychwstanie?
Pan mawiał: uwierzycie?
Naród: uwierzymy.
Towarzysz Edward Gierek mawiał: pomożecie?
Naród: pomożemy.
Kto ma uszy niech słucha
Prorok Stalin mawiał: umrzecie?
Naród: umrzemy

Portret użytkownika jaa

Nowego Mesjasza to Wy byście

Nowego Mesjasza to Wy byście nierozpoznali nawet gdyby stał przed Wami przez tydzień. A to dlatego, że sami warunkujecie jaki ma być, co ma mówić i robić. A taka postawa jest niezgodna z relacją Mesjasz- Wybrani. Posiłkujecie się swoimi przekonaniami zamiast wiarą. A przecież było wbijane do głów, że kto ma wiarę ten będzie uznany za godnego. Ale mieć wiarę to nie znaczy być do czegoś przekonanym. I też nie znaczy propagować swoje przekonanie. Owszem, może w jakimś swoim gronie będziecie się wspierać, ale żaden nowy Mesjasz nie ma i nie będzie miał obowiązku dostosowywać się do Waszych założeń i oczekiwań. Co do czasu Żydów to niestety ale nie jesteście godni żadnych przymierzy. Wiecie, że to do Was ma się to, co jest napisane, że kamień, który odrzucili budowniczowie ... 

Portret użytkownika Transformator2012

Gdyby nie fakt, że cała

Gdyby nie fakt, że cała biblia jest zmanipulowanym fałszerstwem mającym jedynie na celu zniewolenie człowieka to można by sobie tu pogdybać, co by było gdyby... a tak to szkoda czasu!

Portret użytkownika heddon

Hollywood nie

Hollywood nie ekranizowało powieści Arthura C. Clarke’a, scenariusz napisany na podstawie krótkiego opowiadania Clarke'a "Posterunek" (The Sentinel) z 1948 r, którego akcja niemal w całości dzieje się na Księżycu. Powieść "Odyseja kosmiczna 2001" została napisana już po nakręceniu filmu na podstwie scenariusza, ale dotyczy Saturna, a nie Jowisza jak w w filmie

Portret użytkownika sio

No tak Niebo będzie tylko dla

No tak Niebo będzie tylko dla wierzących w Jezusa.
Ja tu mam znajomych z innych religii. Znam buddystów, hindusów żydów, bahai, muzułmanów i chrześcijan i niewierzących.
Zyję z nimi w przyjaźni.
Co to za p....e niebo, w którym nie toleruje się nikogo oprócz wierzących w jedno imię.

Strony

Skomentuj