Tajemnicze okaleczenia bydła w USA. W stanie Oregon zabito 7 krów

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Funkcjonariusze organów ścigania w stanie Oregon - zwłaszcza ci z hrabstwa Crook w centrum stanu - wciąż nie odnaleźli żadnych wskazówek, co do przyczyn masowych okaleczeń bydła. Podczas gdy sceptycy negują udział istot pozaziemskich, coraz więcej osób uważa iż wina za ataki na zwierzęta nie stoi po stronie nieznanych drapieżników, a raczej jakiegoś kultu.

 

Większość z zaatakowanych zwierząt przejawia te same oznaki ataku. Widać na nich proste nacięcia, usunięte wymię, okrągłe nacięcie wokół odbytu, usunięte narządy rozrodcze bez nakłuwania jelita, ucięty lewy policzek, lewe oko i język. Wiele zwierząt, miało również ranę kłutą między szyją a ramieniem. Brakło natomiast jakichkolwiek śladów ugryzień i krwi. Trudno jest się więc dziwić, że miejscowa policja przyjmuje możliwość, iż ma doczynienia z jakimś zwyrodnialcem lub religijnym kultem.

Z drugiej strony, nie odrzucono możliwości, że ataki na zwierzęta to dzieło nieznanego drapieżnika. Jak twierdzi miejscowa weterynarz, Prineville Taylor Karlin:

„To prawie na pewno ten sam rodzaj drapieżnictwa, jaki widzieliśmy w wielu podobnych przypadkach. Ptaki, a także niektóre owady, zawsze będą miały odsłonięte tkanki miękkie: oczy, język, usta i okolice ust, genitalia. Zwierzę jest martwe przy zerowym ciśnieniu krwi, więc nigdy nie występuje znaczące krwawienie z ran pośmiertnych. Ciało jest w trakcie wysychania i gnicia, dlatego skóra wokół wyciętego miejsca naciąga się mocno, dając wrażenie perfekcyjnego cięcia chirurgicznego.”

To wytłumaczenie wydaje się logiczne, jednak wciąż nie odpowiada na najważniejsze pytanie. Jaki drapieżnik atakuje zwierzęta w Oregonie i umyka tamtejszym rolnikom oraz policjantom. W ciągu ostatnich trzech miesięcy okaleczono blisko 7 krów. Niezależnie od tego czy mamy tu doczynienia z kolejnym przypadkiem ataku mitycznej czupacabry czy jakimś makabrycznym kultem, rozwiązanie tej zagadki musi nadejść w najbliższym czasie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj