Tajemnicze podwodne kręgi w okolicy wybrzeża Japonii

Kategorie: 

Finezyjne podwodne kręgi z okolicy wybrzeża Japonii

U wybrzeży Japonii odkryto przypadkiem dziwne struktury na dnie. Płetwonurek, który po raz pierwszy wypatrzył to zjawisko był zdumiony a jego opowieść po powrocie z rejsu musiała być na tyle inspirująca, że zainteresowała się tym japońska stacja telewizyjna NHK.  

Ekipa filmowa znalazła się w miejscu występowania dziwnych wzorów. Po pierwszym nurkowaniu okazało się, że rzeczywiście 80 metrów pod woda znajdują się finezyjne geometryczne wzory z piasku mierzące prawie sześć metrów średnicy.

 

Podwodne kamery pokazały, że artystą tworzącym kręgi była mała ryba, lokalny przysmak, ale i trująca przekąska, gdy nieumiejętnie przygotowana. Rybka ta rzeźbi piasek swoimi własnymi płetwami. Pracuje niestrudzenie dzień i noc, aby wyrzeźbić okrągłe wypukłości. Dalsza obserwacja wykazała, że ​​ "tajemniczy krąg" nie był tam tylko po to, aby dno oceanu ładnie wyglądało.  Fascynujące mieszaniny rowków i grzbietów pozwalają znaleźć drogę wzdłuż ciemnego dna do samca tego gatunku. Potem składają one jaja w centrum okręgu. 

 

To, co jest szczególnie fascynujące to fakt, że rybia rzeźba odgrywa ważną rolę.  Poprzez eksperymenty w ich laboratorium, naukowcy wykazali, że rowki i grzbiety rzeźby pomagają zneutralizować prądy wody, chroniąc jaja przed wyrzuceniem z gniazda, co naraża je na ataki drapieżników.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Roobaczkowa

Coś tu nie gra! Z opisu ryby

Coś tu nie gra! Z opisu ryby i jej występowania wynika, że chodzi o skrzydlicę. Skrzydlica jest też bardzo często hodowana w DUŻYCH akwariach w domach lub restauracjach, nie tylko jako przekąska ale też jako element dekoracyjny. Nie tylko w Japonii ale na całym świecie. I nikt przez ten czas by nie zauważył, że lubi w tak specyficzny sposób formować piasek na dnie?

Portret użytkownika baca

na tych wszystkich filmach

na tych wszystkich filmach jest ta sama katastrofa - więc co w tym dziwnego że na miejscu jest ten sam policjant?
coś naprawdę dziwnego to się dzieje ale z twoją głową skoro oglądasz tak debilnie pomontowane dające w czerep kupy
natomiast ze spódniczkami rzeczywiście mozna wyczyniać różne akrobacje no ale żeby tego dokonać trzeba być NORMALNYM
bo widzisz w innym wypadku żadna samica raczej nie dopuści do siebie żadnego downa
dla normalnych inaczej jest erotyka w sieci Smile

Portret użytkownika Raffi5000

Nie dość, że psychodeliczne,

Nie dość, że psychodeliczne, to nieczytelne. To pod sukienką Marylin Monroe też coś dziwnego się działo na słynnym zdjęciu ? Działo się działo i to niejednokrotnie, tylko, że nic nadprzyrodzonego Smile
Nic nie wnoszą te porąbane filmiki.

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika Ron

Wiele osób nawet nie zdaje

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy że jest podłączonych do "trola" , żeruje na was , każe wam pisać takie durne komenty , negujecie odrazu coś, czego boi sie przyssany do was  "trol".
Teraz minusować jak najszybcieji śmiać się trole hahaha.

Portret użytkownika jaro

Dla mnie nic tam nie ma

Dla mnie nic tam nie ma nienormalnego!!??
Obejrzalem jeszcze kilka filmow tego ramsteina ,i dla mnie wiocha!!
Manipulowanie,widzicie co chcecie widziec,albo ... widzicie co ktos chce zebyscie widzieli.

Strony

Skomentuj