Tajemnicze podziemne miasto sprzed 2 tysięcy lat

Kategorie: 

Źródło: IRNA / ABDOLLAH HEIDARI

Niesamowite odkrycie archeologów z Iranu. Rzeczy które tam znaleziono, nie śniły się nawet najbardziej wytrwałym specjalistom. Jest to jasny dowód na to, że archeologia wymaga ogromnych pokładów cierpliwości i dystansu do obowiązującej doktryny.

Tytułowe miasto zlokalizowane jest niedaleko miasta Samen w Iranie. Naukowcy sukcesywnie zbadali 50 ogromnych pomieszczeń, które około 2 tysiące lat temu służyły jako mieszkania.

Archeolodzy ogłosili istnienie niezliczonych artefaktów, szkieletów i wielu pomieszczeń różnej wielkości połączonych tunelami, pochodzących z okresu upadku imperium Achajczyków (550-330 p.n.e).

Jedną z przerażących informacji jest znalezienie około 60 szkieletów. Naukowcy nadal spekulują nad losem miasta, jak i motywami, które spowodowały, że zostało porzucone. Wiadomo natomiast, że jego mieszkańcy czcili starożytnego boga słońca Mithrę.

Według archeologów mogłoby być ono w początkowej fazie wykorzystywane do ceremoni religijnych. Później natomiast jako cmentarz i schronienie w nagłych wypadkach. 

Prace wykopaliskowe są nadal kontynuowane, z nadzieją na odkrycie kolejnych pomieszczeń i lepszego poznania tego zagadkowego kompleksu, który już kształtuje się na dziedzictwo światowe.

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Irna i Abdollah Heidari 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Tajemnica starożytności jest

Tajemnica starożytności jest olbrzymia, ale nie aż tak żebyśmy nie mogli jej jakoś zrozumieć ! "Wraz z rozwojem wiedzy biologicznej i ulepszaniem metod obserwacji, wśród przyrodników ewolucjonistów narastało przekonanie, że powstawaniu organizmów potomnych z organizmów rodzicielskich musi towarzyszyć przekazywanie jakiegoś zminiaturyzowanego zapisu cech. Darwin i jego pierwsi naśladowcy, jeszcze nieśmiało, majaczyli o jakimś tajemniczym samodziejstwie. Przez długi okres biologowie traktowali ten zapis jako coś zupełnie abstrakcyjnego. Starożytni filozofowie sądzili, że dziedziczenie następuje pod wpływem jakiegoś boskiego lub naturalnego pierwiastka, a jego wynikiem jest dostosowanie do harmonii przyrody (Arystoteles, 384-322 p.n.e.), w sensie duchowym nie musi to być wcale fałszem. Oprócz informacji DNA może istnieć, i starożytni to właśnie postulują, jakiś dodatkowy element - duchowy (informacja - karma ?)." całość tutaj: 

http://popotopie.blogspot.com/2017/05/rzeczy-ukryte-od-zaozenia-swiata.html

Nadchodzi Czwarte królestwo - Quayle, Horn, Hoggard, Marzulli, Missler

https://www.youtube.com/watch?v=MkU3YNpbNoE

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika nikt-xxx

Katakumby bardziej niż miasto

Katakumby bardziej niż miasto. Jednak w sytuacji ucieczki "czołganie się w stronę cmentarza" ma sens. Małe bunkry wkopane w glebę. Mam niedaleko cmentarz. Rosną tam orzechy włoskie. Czasem zbieram. Zupełnie nie przeszkadza mi kontekst. Życie i śmierć to naturalny cykl. Mam coś z głową?

Portret użytkownika re1

Pierwsze zdanie, proste do

Pierwsze zdanie, proste do tłumaczenia 'Some 60 complete skeletons (16 men, 26 women, 14 children and an infant; 3 are unknown) have been retrieved from nine rooms."
"It is believed the hidden city spans more than 3 hectares." - drugie też ... miasto jest ukryte pod ziemią na powierzchni 3 hektarów.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj