Tajemnicze proroctwo o przyszłości Turcji

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Szokującą sensacją stało się proroctwo starca Paisiusa Atosa o przyszłości napiętych stosunków między Federacją Rosyjską i Turcją. Święty przepowiedział wojnę w Turcji i rychły upadek państwa. Co więcej, w szczególności opisał rolę Rosji w tym procesie i następstwa tych zdarzeń.

 

Ostatnio, jak grom z jasnego nieba, na Rosjan spadły wiadomości o pogorszenia stosunków między Moskwą a Ankarą. Nie mogliśmy sobie tego wyobrazić nawet w najgorszym koszmarze, że tak bliski i przyjazny kraj, strąci Rosjanom samolot.

„Myślę, że nie będzie to długo trwało. Rosja zajmie się Turcją i Turcja zniknie z mapy. Jedna trzecia Turków to chrześcijanie, jedna trzecia umrze, a reszta trafi do Mezopotamii" – prorokuje starzec Paisius Atos.

Paisius Atos to mnich żyjący niegdyś w klasztorze na świętej górze Athos (ośrodek życia duchowego i centrum klasztorów prawosławnych). Kobietom nie wolno nawet postawić stopy na tym greckim półwyspie. Paisius przebywał tam od 1994 roku, a w 2015 roku został kanonizowany. Jest także powszechnie czczony w Rosji.

Prorokowanie przyszłości Paisius rozpoczął ćwierć wieku temu, ale wtedy mało kto zwracał uwagę na jego wypowiedzi. Wydawały się zbyt dziwne. Jednak wydaje się, że nadszedł czas, aby dokładnie zapoznać się z dorobkiem świętego starca.

W styczniu 2016 roku okazało się, że Turcja uznała obszar Góra Athos za terytorium swoich ćwiczeń wojskowych. Żegluga powietrzna w tej części Morza Egejskiego jest zabroniona dla Turków przez cały rok. Grecja uznała działania Ankary za prowokację i nie wiadomo, co będzie dalej.

Św. Paisius przewiduje, że wojna wyzwoli Turcję i będzie trwać przez dwa i pół roku, aż w końcu Konstantynopol z jego głównym kościołem św. Zofii (pierwotnie Katedra Patriarchalna, później meczet, a obecnie muzeum architektury bizantyjskiej) - zostaną zwrócone chrześcijanom.

I nie tylko tą globalną zmianę przewidziano na Athos…

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz,  kiedy w 2011 roku udał się na prywatną wizytę na Athos, nie miał pojęcia, co usłyszy od świętych starców. Duchowni ostrzegli go wtedy, że utrzyma się u władzy tylko wówczas, jeśli okaże szczerą skruchę. W przeciwnym razie miał stracić swoje stanowisko, a kraj załamać się w chaosie i wojnie domowej. Zaraz po wizycie na górze Athos Janukowycz wydawał się słuchać rad mnichów – częściej brał udział w nabożeństwach i więcej się modlił, ale to nie wystarczyło i przepowiednie z Athos się ziściły.

Janukowycz wielokrotnie spotkał się z prawosławnym mnichem Jonaszem z Odessy. Był to jego ojciec duchowny, który miał skierować ukraińskiego przywódcę na właściwą drogę. Imię bardzo czczonego Jonasza Ignatenko wpisano w historię Świętego Klasztoru NMP w Odessie, jako pobożnego sługi. Starzec, zdaniem świadków, spełnił wszystkie wyzwania stojące przed nim z poszanowaniem dla innych.

Jonasz przewidział na przykład, że dni dolara są policzone. Amerykańska waluta będzie bezwartościowa, choć miało to być zjawisko przejściowe. W odniesieniu do separacji i konfliktu na Ukrainie Jonasz powiedział, że ta wojna jest duchowa, a jej celem jest oddzielenie Ukrainy od Rosji i zniszczenie ortodoksyjnej wiary.

„Ale Pan nie pozwoli na to” – mówił mnich.

Starzec Jonasz zmarł 18 grudnia 2012. W grudniu 2013 roku, w rok po jego śmierci, rozpoczęła się wojna domowa na Ukrainie…

W okresie istnienia ludzkości w banku wiedzy tajemnej zgromadzono tysiące przepowiedni. Niektórzy badacze teraz twierdzą, że wszystko, co zostało zapowiedziane przez proroków w minionym stuleciu, nie spełniło się nigdy. Inni uważają jednak, że jeszcze nie wolno zapominać o tych proroctwach. Proroctwo to tylko ostrzeżenie wypowiedziane ustami świętych mędrców i naukowcy mogą sobie to dowolnie badać lub komentować, a i tak każdy człowiek sam decyduje, jak odczytywać znaki.
 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika re1

[W międzyczasie bracia

[
W międzyczasie bracia monasteru Esfigmenu wystąpili z ostrzeżeniem w związku z próbami zasiania wśród ludności paniki i zafałszowania obrazu starca. Mnisi twierdzą, że starzec Paisjusz był zawsze przeciwny gromadzeniu produktów żywnościowych, wywołanym oczekiwaniami końca świata i mawiał: „Jeśli nagromadzę sobie żywności, zabiją mnie ci, którzy w czasie głodu nie będą jej mieli. A jeśli jej nie mam, to do przeżycia wystarczy mi jakieś ziele”.
W czasie swojego kolejnego posiedzenia atoska Epistasja (organ wykonawczy Świętego Kinotu – kolektywnego organu zarządzającego Górą Atos) wydała oświadczenie, że, jak do tej pory, ani jeden mnich ze świętej Góry Atos, mimo istniejącej na Atosie praktyki informowania o cudownych wydarzeniach kierownictwa danego monasteru, oraz samego Atosu, nie poinformował o podobnym cudzie.
Dziennikarze uważają, że w tym wypadku problem dotyczy świadomej próby zasiania paniki wśród ludności, aby odwrócić uwagę Greków od nabrzmiałych problemów ekonomicznych i skutków antykryzysowych kroków greckiego rządu.]
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6393

Portret użytkownika jaa

skoro ten Janukowycz poszedł

skoro ten Janukowycz poszedł za radą tych mnichów i przegrał, to jakim cudem te "przepowiednie z Athos" się ziściły"? Może wiedzieli, że tak czy siak, to przegra. A, że przy okazji oni nabiorą znaczenia, bo on będzie się z nimi zadawał, to tylko taki drobny szczegół?

Portret użytkownika tomtom2

Też mi "szokująca sensacja".

Też mi "szokująca sensacja". Mieszkałem przez  rok w Grecji  i wiem że Turcy są dla nich odwiecznym wrogiem, podobnie jak Rosja dla Polski, więc jakich proroctw się spodziewałś od tego klechy Atosa Wink

Portret użytkownika Diller

Cabaj moim zdaniem ma rację.

Cabaj moim zdaniem ma rację. To wszystko jest zaplanowane przez ludzi którzy rządzą tym światem. A niektórzy jak Pan o którym jest artykuł był może wtajemniczony bo miał kontakt z tymi ludźmi bądź był na jakimś wysoko postawionym stanowisku że znał te plany. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Portret użytkownika angelus maximus rex3

Zapoznaj sie [ciach] z

Zapoznaj sie [ciach] z badaniami genetycznymi społeczeństwa rosyjskiego. Słowianie to większość z halpogrupą  R1a1
 Powtarzasz żydowską propagandę odnośnie Słowian- ich odwiecznych wrogów??
 Otóż Zydzi twierdzą, że kraina pomiedzy Odrą a Bugiem to ich pradawna ojczyzna jeszcze przed plemionami polskimi..
Tak to bydło uczą w szkołach w Izraelu

Strony

Skomentuj