Tajemnicze ruiny Baalbek wymykają się oficjalnym wyjaśnieniom archeologów

Kategorie: 

Kamień Południa w Baalbek

Starożytne miasto Baalbek jest powszechnie uważane za kompleks zbudowany przez Rzymian. Znajduje się tam największa świątynia Jowisza, jeden z cudów starożytnego świata.  W tym odległym miejscu w dolinie Bekaa w dzisiejszym Libanie, cesarze rzymscy podróżowali 2000 km by składać ofiary swoim bogom i odbierać wskazania wyroczni o losie ich imperium. To, co jest jednak najbardziej interesujące w Baalbek to fundamenty, na których budowali Rzymianie.

Jak się przypuszcza, platforma na której powstała świątynia może być o kilkanaście wieków starsza od Świątyni Jowisza. Tymczasem nawet w czasach współczesnych z wykorzystaniem całej posiadanej wiedzy i techniki, stworzenie czegoś takiego wiązałoby się z wielkim wysiłkiem i mogłoby być trudne do wykonania. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej tajemniczych starożytnych budowli wzniesionych kiedykolwiek na Ziemi. Zawiera ona zresztą jedne z największych i najcięższych megalitów kiedykolwiek odkrytych na naszej planecie. Podobnie jak w przypadku Mohendzo-Daro, Tiahuanaco czy szerzej znanego brytyjskiego Stonehenge pytania jakie nasuwają się na myśl są dość proste.

Jakim cudem, prymitywne i na dodatek koczownicze ludy transportowały, wycinały i umieszczały ogromne bloki skalne we wcześniej ustalonym miejscu. Wszystko to miało mieć miejsce tysiące lat temu, ale tylko za pomocą narzędzi z wczesnej epoki brązu. Nie ważne jak bardzo sceptyczni jesteśmy, tego typu osiągnięcie jest bardzo mało prawdopodobne. Zdaniem ekspertów, historia tej starożytnej struktury sięga prawie 10 000 lat. Zgodnie ze znanymi nam opowieściami, jego nazwa pochodzi od imienia Ba'ala, starożytnego boga, który wedle fenickich legend właśnie tam po raz pierwszy "dotarł" na Ziemię. Prawda jest jednak taka, że ​​nikt nie wie na pewno, ile lat mają te starożytne ruiny. Niektórzy chylą się ku teorii, że historia Baalbek sięga kilkunastu tysięcy, może nawet 20 000 lat, co czyniłoby je jednym z najstarszych miejsc na naszej planecie.

Idąc jednak w innym kierunku, co jeśli pomyślimy tak jak archeolodzy głównego nurtu. Rzeczony wcześniej fundament czyli tak zwany Trilithon w Baalbek, kompletnie niszczy oficjalne teorie o przesuwaniu bloków. Składa się on z trzech supermasywnych bloków o wymiarach 22 m długości na 5 metrów wysokości i 3,5 m szerokości. Nie brzmi imponująco? Cóż, waga tych masywnych kamieni waha się między 1000 i 2000 ton. W najgorszym razie jeden z tych kamieni jest tak ciężki jak trzy Boeingi 747.

Jeśli więc uważamy że bloki były transportowane dzięki sile ludzkich mięśni i drewnianych platform z linami, warto pomyśleć o tym w logiczny sposób. Przy założeniu współczynnika tarcia na 0,2 i tego, że do każdej z platform byłoby przymocowane po sto lin, na każdą z nich przypadałaby siła ciągu odpowiadająca 7650 kg. Jeżeli każdy z niewolników ciągnął ze stałą siłą 20 N, jedną linę musiało ciągnąc 382 ludzi, a 100 lin 38 200. Trudno wyobrazić sobie armię prawie 40 tysięcy niewolników ciągnących jeden kamień na odległość 1,5 km. No ale cóż, taka jest przecież oficjalna wersja...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Michal N.

Dziwi mnie to, że gdy jest

Dziwi mnie to, że gdy jest mowa o starożytnych monumentach to każdy albo prawie każdy skłania się do twierdzenia, że butowali to niewolnicy. Ciężko sobie w ogóle wyobrazić taką armię niewolników, a co dopiero ludzi, którzy musieli ich pilnować. Dla mnie sprawa jest prosta - budowniczowie nie byli niewolnikami. Podobnie jak w przypadku piramid. Pewnie były przypdki wykorzystywania niewolników ale wydaje mi się to dalece niełwaściwe posunięcie. 

Portret użytkownika lipka

Skała, kamień - zagadka

Skała, kamień - zagadka powstania, bo to co widzimy to tylko efekt powstania kiedyś tej skały. Skamieniałe drzewa znajdują się na całym świecie, na wszystkich kontynentach, nikogo to nie dziwi? Czy ta skała na pewno była skałą? A może zwykłym powulkanicznym pumeksem. Ziemia tworzy swe skały przez setki i tysiące lat a dziś człowiek z ludzkich prochów tworzy diamenty, ot taka ciekawostka.

Portret użytkownika lukas

To samo chciałem napisać....

To samo chciałem napisać.... a dodatkowo że ścisk w obu dłoniach na raz kiedy ściskałem wagę łazienkową dochodził do 120kg czyli 1200N. Ciągnienie to zapewne kilka razy większa wartość. Gdyby zamiast 20N dać 2000N czyli 200kg to wychodzi zamiast 40 000 ludzi  - 400 ludzi... To zmienia troche łamigłówkę jednak... Nie potrafię sobię wyobrazić bali które są później wyciągane. Jeśli by staczać głaz z bali tak aby osiadł poza nimi to raz że należało by użyć znacznie większej siły a dwa jeśli by super belka (co jest nie możliwe) nie pękła to długi głaz byłby bardzo wytężony w środku pod wpływem własnej masy. Nie wiem ale w głowie nie potrafię sobie tego wyobrazić. Chyba, że wszyscy mieli jeszcze lepszy sposób niż bale (woda ?). (sorry za błędy)

Portret użytkownika anonim

Przelicz sobie blok ważący

Przelicz sobie blok ważący 2000000kg na proponowanych przez Ciebie 4000 "robotników", to wychodzi po pól tony na osobę :), no to byli lepsi od Pudziana na dystansie kilku metrów, a onio robili to kilometrami..

Portret użytkownika achetom

"beton" lali w formy i tak

"beton" lali w formy i tak powstawały te bloki. Nie musieli je targać setki kilometrów. Ludzie z natury są leniwi Smile  Z upływem tysięcy lat ten cwaniacki "beton" zamienia się w skałę. Swoją drogą ktoś musiał im tą technikę podpowiedzieć? Może kosmici?

Portret użytkownika eS Te

Pomyślcie, ile takich miejsc

Pomyślcie, ile takich miejsc zatarł czas. Zniszczyły kataklizmy, zasypał piach, zalał ocean (ileż osad umiejscowionych nad oceanem zniknęło po podniesieniu się poziomu wód?), czy zniknęły pod piachem. Ile zniszczyli ludzie?! Co musiało być w Bibliotece Aleksandryjskiej... Już chyba naprawdę jakiś złoty strzał archeologiczny mógłby nas przybliżyć do chociażby naszkicowania prawdziwej historii. Albo kilka takich strzałów.

Portret użytkownika JKA

Od jakiegoś czasu czytam ta

Od jakiegoś czasu czytam ta stronę a bardziej komentarze bo tu kryje się prawdziwa wiedza powiedzcie mi moi drodzy bo wierzę że Bóg to fajna bajka i są inne siły na tym świecie więc oto moje pytanie: Co sądzicie o np.tarocie i innych tego typu przepowiedniach? 

Portret użytkownika Bogey

Jesteśmy okłamywani,albo

Jesteśmy okłamywani,albo nawet naukowcy nie są w stanie wytłumaczyć fenomenu tego typu budowli. Nieudolne wyjaśnienia naukowców co do powstawania ich mogą być jedynie próbą zamaskowania ich niewiedzy. Zbyt wiele dziś mamy do czynienia z dezinformacją,która spowodowana jest przez terie spiskowe i ludzi nie do końca "normalnych". Demokracja,wolność słowa...sami siebie przez to ogłupiamy. Nawet nikt nie musi ingerować. Jedno jest pewne,że takiego klocka nie podniósł by dźwig. Oczywiście biorę pod uwagę masę 2000 ton, bo te 1000z groszem uniesie. Ale chwila...mówimy o jak odleglych czasach! A gdzie tu odległy transport,przecież ten klocek nie leżał tuż obok gotowy do ułożenia. Jedyne co pozostaje to "gdybanie"dlatego też nie zamierzam wysnuwać tu jakichkolwiek swoich a tym bardziej fantastycznych teorii. Pozdrawiam.

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Przed spękaniem skorupy

Przed spękaniem skorupy ziemskiej w wyniku którego był potop, pole magnetyczne naszej Ziemi było ok. 20x większe od obecnego a co za tym idzie zdolności telekinetyczne mózgu były inne...

Wzmocnienie sygnałów ( berła  i insygnia władzy np faraonów) stanowiły wzmacniacze tych zdolności i one mogły z łatwością przemieszczać gigantyczne elementy... jak mówisz pokonując grawitację..

 Teraz u nielicznych zdolności telekinetyczne przyjmuje się jako oznakę "ukrytych" mozliwości ludzkiego umysłu, ale niestety dla zasmucenia optymistów są to cechy... szczątkowe... pozdrówko

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika sabaka

Tak was strasznie boli, że są

Tak was strasznie boli, że są Słowianie o innych poglądach od was? Jeżeli ktoś nie podziela waszych poglądów to należy go obrazić? Wiara w demony niestety nie imponuje mi i nie mam zamiaru tego robić nawet pomimo tak silnej w obecnych czasach propagandzie.

Portret użytkownika Homo sapiens

Generalnie drodzy Rodacy

Generalnie drodzy Rodacy świat jest wspaniały i ogromnie interesujący ! Oczywiście wspaniały, interesujący i gigantycznie zagadkowy jeślu uznamy że jest STWORZONY przez SUPERBYT ! A że jest stworzony to widać na kazdym kroku ! To jest olbrzymi projekt że aż dech zapierwa w piersiach, tak skoplikowany że ludzie przyjęli na wiarę teorię ewolucji ! Ludzka świadomość, która jest zatruwana przez ewolucjonistów i materialistów musi się oczyścić i uznać Boga YHWH, Ducha Świętego i Jego Syna Jezusa za Wielkiego Stwórcę, ponieważ Oni są Jedno.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Odczep  się od "homosia"...

Odczep  się od "homosia"... Być może zrozumiał, że wśród ludzi o innych poglądach nie wypada obnażać się ze swoimi, które z natury rzeczy są intymnością i jako osoba o wysokiej kulturze osobistej w przeciwieństwie do niejakiego Angelusa nie chce go i innych irytować i prowokować do obrażania...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Zapytałam bo to mnie

Zapytałam bo to mnie intryguje. Kiedyś w każdej wypowiedzi wciskał się z klutem MB a teraz cisza. Po prostu to mnie intryguje. Skoro nadal wspomina o Bogu i Jezusie (i tego nie boi się, nie wsytydzi się itd itd) a już milczy o kulcie MB to musi być jakaś tego przyczyna. Dlatego zapytałam czy to poprostu nawrócenie czy zwykłe wycofanie....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Niech tam wierzy w co chce...

Smile Niech tam wierzy w co chce... W jezusa i JHGW... diabła i demona czort z nim, tylko niech nie nawołuje innych... Czy on jest nawiedzonym agentem diabła? Liczy na profity po smierci u tego demona? I tak będzie pokarmem, tzn jego dusza,bo nie słyszał wewnetrznego głosu boskiej świadomości, tylko lizał oczyma papiery szatanskie i słuchał jego szeptu do ucha... Dał się zwieść i niech nie zwodzi innych! Każdy słucha samego siebie...

 Czy ja kuźwa nawołuję " Mój Bóg jest jedynym i macie się do niego modlić"!!??

 Ja tylko wskazuję, że dar otrzymany w chwili poczęcia jest naszym głosem codziennym.. Ile ludzi i tych bezmyślnie klepiących  teksty z modlitewnika słyszy ten swój głos sumienia? Tępe łby idą do spowiedzi, żrą jakieś owsiane opłatki, jako symbol jakiejś padliny ludzkiej i oddychaja z ulgą.. " "no jak mi lekko, bo klecha mi odpuścil, że przeleciałem żonę swego kumpla"...

"Kaśka..., Antek wyjechał znowu w delegację??..."

Bród, smród i ubóstwo duchowe  w tej chrześcijańskiej wierze w demona...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

"...uznać Boga YHWH, Ducha

"...uznać Boga YHWH, Ducha Świętego i Jego Syna Jezusa za Wielkiego Stwórcę, ponieważ Oni są Jedno...." Te diabły o których mówisz, nie mająnic wspólnego ze Stwórcą Wszechświata..

A budowle, które po nich pozostały zmiotła historia jako śmieci wraz z pamięcią o nich. Fascynują to fakt, ale jako zło zostały zniszczone przez nich samych...

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj