Tajemnicze spotkanie w sprawie niezidentyfikowanych obiektów latających

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Po początkowym spotkaniu na temat wymiany informacji z sojusznikami na temat niezidentyfikowanych obiektów latających, kanadyjska armia ochłodziła swoje zainteresowanie tematem pozaziemskim. Kanadyjskie Siły Zbrojne nie mają obecnie żadnych planów organizowania dodatkowych spotkań z sojusznikami i nie będą współpracować z doradcą naukowym rządu federalnego w kwestii tego zjawiska, poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

W zeszłym roku naukowiec z amerykańskiego resortu obrony ujawnił, że sojusznicze armie spotkały się w Pentagonie, aby omówić wymianę danych na temat tego, co oficjalnie określa się mianem Niezidentyfikowanych Anomalnych Zjawisk (UAP). Wówczas Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło, że w maju 2023 roku w spotkaniu uczestniczył oficer Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych.

 

Rzeczniczka resortu, Andrée-Anne Poulin, powiedziała, że szczegóły dyskusji na tym spotkaniu pozostają tajne. Zaznaczyła jednak, że rozmowy koncentrowały się wokół wymiany informacji na temat UAP. Poulin stwierdziła jednak, że choć Kanadyjskie Siły Zbrojne nadal wymieniają się różnego rodzaju informacjami ze sojusznikami, niezidentyfikowane obiekty latające nie znajdują się obecnie na agendzie. "W tej chwili nie mamy świadomości planowanego spotkania na temat UAP" - dodała.

 

Poulin ujawniła również, że wojsko miało wstępne spotkania z projektem Sky Canada, który został utworzony jesienią 2022 roku przez rząd federalny. Projekt ten ma na celu zbadanie, w jaki sposób w Kanadzie zarządza się zgłoszeniami na temat UAP od społeczeństwa i zaproponowanie ulepszeń. Projekt ten jest prowadzony przez Biuro Głównego Doradcy Naukowego Kanady. Jednak Poulin stwierdziła, że poza tymi wstępnymi spotkaniami, ani Ministerstwo Obrony Narodowej, ani Kanadyjskie Siły Zbrojne nie współpracują lub nie są zaangażowane w projekt Sky Canada.

 

W zeszłym roku amerykański naukowiec Sean Kirkpatrick, który wówczas kierował biurem w amerykańskim wojsku badającym działania związane z UFO, ujawnił, że sojusznicy spotkali się w tej sprawie. Powiedział, że spotkanie dotyczyło Pięciu Oczu - sojuszu wywiadowczego USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Jednak ogłoszenie Kirkpatricka wywołało falę zapytań w centrali Ministerstwa Obrony Narodowej w Ottawie, gdy wojsko próbowało ustalić, kto uczestniczył w tym spotkaniu. Nazwiska osób wysyłających te e-maile zostały zasłonięte ze względów bezpieczeństwa narodowego. Dokumenty zostały zwolnione na podstawie ustawy o dostępie do informacji.

 

Inny oficer, przypisany do wywiadu naukowo-technicznego wojska, zasugerował, że ktoś ze wspólnej amerykańsko-kanadyjskiej organizacji, Dowództwa Obrony Powietrznej Ameryki Północnej (NORAD), mógł uczestniczyć w tym spotkaniu. Oficerom nie udało się ustalić, kto dokładnie uczestniczył w spotkaniu w Pentagonie.

 

Debata na temat UFO została wznowiona w ciągu ostatnich kilku lat po ujawnieniu serii nagrań nakręconych przez amerykańskich pilotów wojskowych przedstawiających niezidentyfikowane obiekty latające. W lipcu 2023 roku były oficer wywiadu Sił Powietrznych USA, major David Grusch, zeznał na posiedzeniu Kongresu, że Pentagon był zaangażowany w dziesięcioletnią próbę ukrycia informacji na temat UFO. Grusch powiedział, że resort obrony próbował odzyskać i odtworzyć obcy statek kosmiczny.

 

Kirkpatrick, który opuścił swoje stanowisko w Pentagonie w grudniu 2023 roku, ostrzegał dowódców wojskowych, że resort obrony USA nie mówi wystarczająco wiele na temat UFO. Kirkpatrick obawiał się, że teoretycy spiskowi wykorzystają brak informacji w sferze publicznej, aby promować swoje agendy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj