Tajemnicze wibracje ziemi były wychwytywane na światowych sejsmografach

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Coś dziwnego dzieje się z sejsmografami na całym świecie. Narzędzia pomiarowe wskazują na istnienie bliżej nieokreślonej wibracji, która odpowiada mocą średniej wielkości trzęsieniu Ziemi. Problem polega na tym, że zgodnie z dotychczasowymi danymi domniemane trzęsienie powinno dotknąć niemalże całego globu, a jak dobrze wiemy do takiego zdarzenia wcale nie doszło.

 

Dwa dni temu miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopni w skali Richtera, które uderzyło w pobliżu Banda Aceh, w Indonezji zabijając ponad 100 osób. Wczoraj najpotężniejsze w tym roku trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera nawiedziło Wyspy Salomona. A następnie kolejne tego typu zjawisko o sie 6,5 stopnia miało miejsce u wybrzeży północnej Kalifornii. Ze znanych nam zjawisk sejsmicznych to byłoby wszystko.

Anomalia sejsmiczna została zauważona przez Youtubera o nicku MrMBB333. Zgodnie z jego obserwacjami, w niektórych przypadkach drgania trwały dłużej niż godzinę. Autor nagrania sugerował, że dziwne anomalie mogą być spowodowane ruchami ciekłego rdzenia naszej planety, choć sam tłumaczył że to poprostu najlepsze wyjaśnienie na jakie wpadł a źródło tego zjawiska pozostaje nieznane. Można oczywiście sugerować, że rzeczone zjawisko to efekt działania słynnego systemu HAARP albo zderzacza hadronów LHC, ale na tą chwilę jest jeszcze zbyt wcześnie by ferować wyrokami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Tylko wczoraj i dziś (piątek

Tylko wczoraj i dziś (piątek sobota) było 17 wstrząsów powyżej 5 stopni a 2 powyżej 6 stopni nie wyliczając tych lżejszych, praktycznie co godzinę odbywa się trzęsienie ziemi. Gdy spojrzeć na mapę najwięcej wstrząsów jest wzdłuż A.Południowej, kolejny sznur wstrząsów jest od Japonii po Indonezję i Sumatrę oraz Wyspy Salomona. Pojedyncze wstrząsy są w Europie - we Włoszech, w Grcji, na Bałkanach a nawet w Niemczech, w Afryce, Chinach, A.Północnej i Rosji. Jakby nie patrzeć jest to cały świat, wszystkie kontynenty, pojedyncze wstrząsy są również pod dnem oceanów Spokojnego i Atlantyckiego, żeby nic nie brakło do całości obrazu. Coś wzbudza ruchy wewnętrzne Ziemi, kolejnym "zjawiskiem" mogą być wybuchy wulkanów nawet tych "uśpionych".

Portret użytkownika baca

amerykański jutuber wykrył

amerykański jutuber wykrył drżenia których nikt na Ziemi nie odczuł...

amerykańskie sejsmografy wykryły to co dolega jutuberowi...

siedem miliardów ludzi nie ma pojęcia jaki jest problem jutubera i dlaczego aż drży z podniecenia...

wniosek jest prosty - jutuber przyjmował właśnie swoją codzienną dawkę elektrowstrząsów i ktoś z personelu życzliwie pocieszył go że potencjometr nazywa się sejsmografem...

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Baca, postaraj się. Kiedyś

Baca, no prosze cię.... Kiedyś nieźle się uśmiałem z twoich wypocin a teraz coś albo nie łapiesz albo się starzejesz bo nie możesz ładnie spuentować nic z tych głupot ,które wypisuje Matis albo Tallin. Postaraj się

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika ateistka

Problem w tym,że ostatnie

Problem w tym,że ostatnie czasy aż mnożą sie od różnych teorii.Zmieniły się wibracje Ziemi i albo rzeczywiście nadciąga jakiś kataklizm na skalę globalną (ale wtedy wszystkich proroków i jasnowidzów powinniśmy odstawić do wariatkowa bo plotą bzdury - biblijnych też) albo jesteśmy przygotowywani dooddania naszej planety obcym(przyjście Chrystusa) lub też najzwyklej w świecie budzimy się jako cywilizacja. Zostaje aktywowane 90% naszego mózgu , z ktorej do tej pory nie umieliśmy skorzystać. Jakoś ta wizja narodzin (kogo ? czego? ) z naszej planety mi nie pasuje.

 

Portret użytkownika MONiTORiNG

... Zaczne od takiego

... Zaczne od takiego stwierdzenia ale ono nie jest moje i dotyczy ateistów, po prostu kiedyś je wyczytałem, niestety nie pamiętam kto to napisał i gdzie to wyczytałem ale pamętam sens tego stwierdzenia do dzisiaj i sam się głęboko nad tym zastanowiłem, bo sam byłem >> trochę nie wierzący << bo moi rodzice poświęcali czas na prace i obowiązki domowe a było to w latach komuny polskiej, a edukacje swoich dzieci powierzyli szkole a ja mam jeszcze dwie siostry starsze ode mnie, ale stwierdzenie jest następujące i niestety jest to tylko sens tej wypowiedzi a nie słowo w słowo ; ateizm też jest wiarą !!! tylko dla tego że do tego zagadnienia budzi się i wyzwala wielki ładunek emocjonalny i uczuciowy, bo przecierz ateiści też otaczają się osobami które potrafią kochać i nienawidzieć i sami też kochają i nienawidzą i to nie zmieni faktu czy wierzą w boga, budde czy ufoludki ale najbardziej wierzą w siebie czyli we  własne siły !!! i na tm mniej więcej polega ateizm. Do wydarzeń dzisiejszych,czyli wojen, zamachów terrorystycznych, katastrof tak zwanych naturalnych czyli ; powodzi, trzesień ziemi itd... nie potrzeba wiary w coś lub kogoś,  dla mnie wystarczy że wiem, że były i są jakieś proroctwa o wielu dziwnych żeczach i sprawach, które nie mieszczą mi się w głowie bo po jakiego grzyba jakiś bug to wszystko tak ułożył ??? i tu jest moja odpowiedż, ale ona Ciebie nie zadowoli w żaden sposób ; może właśnie dla tej jednej, jedynej tak zwanej żeczy - żeby to wszytko co jest zbudowane, pewnego dnia to rozpie....dolić i zbudować świat na nowo czy się to komuś podoba lub nie !!! pozdrawiam Smile   ( przepraszam za capsa ale jest trochę czytelniej )

Portret użytkownika Israfel

Wybacz, ale jeżeli chcesz być

Wybacz, ale jeżeli chcesz być rozumiany przez innych, to pisz krótsze zdania, eliminuj błędy ortograficzne, bo jest ich mnóstwo. Lepiej precyzju myśli. Po napisaniu przeczytaj 3 razy i popraw wypowiedź. I napisz, co mają wspólnego pracujący w latach PRL z wiarą i edukacją. Szkoła wtedy mniej niż teraz edukowała w sprawach wiary. Co mają do tego siostry?

Przeczytaj co napisałeś i zastanów się czy to nie jest bełkot. W ten sposób nie dotrzesz ze swoją opinią do czytelników.

Pozdrawiam.

P.S. Ten BUG to prowokacja, czy ty z tej PeeReLowskiej szkoły uciekałeś?

Portret użytkownika MONiTORiNG

.... Israfelu ! jak chcesz

.... Israfelu ! jak chcesz wszystko czytać od tułu do przodu to jedż do tego Israfella  i nie popisuj się swoim falafelalem i nic ci mała wszo nie wybacze bo nie jestem od wybaczania i wypaczania mojego życia ty mały żydzie !!! pozdrawiam Wink

Portret użytkownika Israfel

O czym ty człowieku piszesz?

O czym ty człowieku piszesz?

Israfel jako nick wydawał mi się ciekawy z kilku względów.

Israfel, inaczej Israfil a bardziej swojsko Rafael, to archanioł. Występuje w judaizmie, islamie i chrześcijaństwie. We współczesnej popkulturze również znajdziesz Israfela  (Israfila) jako asteroidę w Mass Effect, albo bohatera anime.

W sumie to nie musisz o tym wiedzieć (chociaż mógłbyś sprawdzić), ale w takiej sytuacji milczenie jest złotem.

Nietrafionymi inwektywami nie jesteś w stanie mnie zdenerwować, (trafionymi też, bo ja z natury staram się nie denerwować Smile ). Jedyne co, to niepotrzebnie pokazujesz swoją złośliwą stronę. Każdy z nas ma jakieś wady, ale raczej nie należy się z nimi obnosić publicznie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Portret użytkownika MONiTORiNG

 ... tak więc Israfelalu

 ... tak więc Israfelalu przeczytaj to tak jak lubisz 3 razy, a potem jeszcze ze dwa razy od tyłu do przodu i zrób sobie AJWAJ ( jeżeli wiesz co to znaczy ) ; to nie ja zaczełem z tobą tę dyskusje, i to było po pierwsze, a teraz po drugie ; jeżeli wydaję się tobie że nie wiem co może oznaczać połączenie Israfel, to jesteś nadal w czarnej dziurze, teraz następny punkt trzeci ; jerzeli podobają się tobie takie swojskie klimaty jak Rafael i motywy żydosko biblijne to masz coś we krwi żydowskiego bo inaczej nie przyjąbyś takiego niku Israfeluniu, teraz przejde do punktu czwartego ; niestety nie użyłem żdnych inwektyw w stosunku do ciebie, ale jeżeli masz na myśli wsze i żyda to ta twoja czarna dziura jest na prawde głęboka, i teraz po piąte ; dostosowałem się do twojej prośby i jak widzisz piszę krótkimi zdaniami bo masz problemy ze zrozumieniem tekstu dłuższego niż EsemeS, ale niestety nadal z błedami ortograficznymi bo nikt nie jest doskonały, a teraz tylko jedna sprawa ; zaprzestań komentowania czegokolwiek pod moimi wpisami bo tfuj poziom intelektualny jest bardzo niski, bo dzieli nas co najmnie od 30 do 40 lat życia, pozdrawiam Wink

Portret użytkownika Israfel

1. Dalej piszesz długimi

1. Dalej piszesz długimi zdaniami. Zdania zaczyna się wielką literą i kończy kropką. Pisanie ze średnikami bardzo utrudnia czytanie. To tylko dobra rada. Nie musisz jej stosować. Nikt Cię nie musi też chcieć czytać (podobnie jak mnie). Pisanie w miarę poprawną polszczyzną jest wyrazem szacunku dla rozmówców. Zauważ, że jest to polskie forum, nie piszemy tu np. w jidysz (ja nie umiem, a Ty?). Więc starajmy się, będzie milej ... i  czytelniej. Chyba że nie jesteś Polakiem, to wyrazy uznania dla Twojej polszczyzny. Jak na obcokrajowca jest OK.

 

2. Jeżeli dzieli nas 30-40 lat, to znaczy, że masz ok 70 lat. Tak wnioskuję, ponieważ pisałeś, że uczyłeś się za komuny, to wychodzi na to, że bardzo wczesnej komuny. No, chyba że źle oszacowałeś mój wiek.

 

3. Israfel skojarzył Ci się błędnie z Izraelem, stąd ten ostry język, bo widzę, że nie lubisz Żydów. Tematy związane z wszelkimi religiami mnie interesują, bo sądzę, że wszystkie (nie tylko te trzy o których pisałem) mają wspólny mianownik i możliwe że jest on związany z istotami które przybyły na Ziemię. Żałuję, że nie jestem w stanie sam zweryfikować takiej tezy. Dlatego na różnych portalach poszukuję informacji oraz osób z którymi można rozsądnie porozmawiać.

4. Też myślę, że czas skończyć tą rozmowę. Jeżeli uważasz, że nie powinniśmy tego kontynuować, to po prostu nie odpisuj.

Serdecznie pozdrawiam i życzę mniej emocji.

Skomentuj