Tajemnicze wydarzenie z 1561 roku w Norymberdze – czy była to bitwa UFO?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W kwietniu 1561 roku w Norymberdze miało miejsce tajemnicze zjawisko, które do dziś pozostaje zagadką. Mieszkańcy miasta wyszli ze swoich domów i zobaczyli dziwne światła, latające obiekty oraz usłyszeli głośne dźwięki. Według relacji, trwało to około godziny, a w powietrzu można było zobaczyć wiele różnych przedmiotów, w tym krzyże, rury, koła, kolorowe przedmioty i globusy. Czy można to zaklasyfikować jako średnioweczną obserwacje UFO?

 

Hans Glaser, artysta i mieszkaniec Norymbergi, udokumentował to zjawisko dla kroniki miejskiej. Opisując to wydarzenie, wspomina o cylindrycznych kształtach, z których wyłoniły się czarne, czerwone, pomarańczowe i niebiesko-białe kule, które wirowały wokół. Pomiędzy kulami widoczne były krwawe krzyże. Po tym jego zdaniem pojawił się czarny obiekt przypominający włócznię.

 

Niektórzy sugerują, że zjawisko to może być związane z meteorami lub kometami, ale szczegółowy opis podany przez Glasera nie pasuje do takiej interpretacji. Podobne wydarzenia miały miejsce w innych miastach w Europie w różnych okresach, co tylko dodaje do tajemniczości całej sytuacji.

Pomimo że nie ma konkretnych wyjaśnień dla tych zdarzeń, wielu badaczy ufologii sugeruje, że to może być dowód na istnienie życia pozaziemskiego i nazywają to biwą UFO. Co ciekawe podobne opisy walk powietrznych jakichś obiektów można też znaleźć w hinduskich świętych księgach.

 

Jednak jak zwykle w takiej sytuacji, brak konkretnych dowodów na to, że to rzeczywiście było to spotkanie z istotami pozaziemskimi. W każdym razie, to wydarzenie z 1561 roku w Norymberdze pozostaje do dzisiaj zagadką, która fascynuje i przyciąga uwagę wielu ludzi na całym świecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem była to bitwa

Moim zdaniem była to bitwa UFO, ale czym jest ufo ? UFO to archonci, a kim są archonci ? To istoty duchowe, mogące się materializować. Już nawet filmy na Discovery Channel i History Channel mówią oficjalnie że zachowują się jak duichy !!! To wielki postęp ! W czasach starożytnych ludzkość miała kontakty z istotami nadprzyrodzonymi (UFO), dziś, w czasach „postępu i nowoczesności” ludzi, którzy wierzą w istnienie „bogów” nazywa się „oszołomami, wariatami, nawiedzonymi”, a same te istoty są dla naukowców „gazami bagiennymi”, „zwidami”, „kosmitami”, „piorunami kulitymi”, UFO to duchy, albo istoty anielskie, ewentualnie demony...

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj