Tajemnicze zjawisko ostatecznej jasności umysłu przed śmiercią

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Ostateczna klarowność umysłu jest zjawiskiem często obserwowanym u nieuleczalnie chorych pacjentów, kiedy przed śmiercią doświadczają nagłego przypływu energii, czujności i świadomości. Dlaczego niektórzy ludzie doświadczają maksymalnej jasności umysłu przed śmiercią?

 

Biolog Michael Nahm w artykule opublikowanym w czasopiśmie Near Death Research podał następującą definicję tego zjawiska:

„Pojawienie się normalnych lub niezwykle podwyższonych zdolności umysłowych u nieprzytomnych lub chorych psychicznie pacjentów na krótko przed śmiercią, w tym wyraźny wzrost nastroju i podniecenia lub zdolność mówienia w wcześniej niezwykły duchowy i optymistyczny sposób”.

Michael Nam od wielu lat bada stan świadomości bliskiej śmierci. Jest także współautorem powiązanego artykułu z Brucem Graysonem. Ich badanie wykazało, że jasność umysłu występuje nie tylko u osób śmiertelnie chorych, ale nawet u osób z chorobami psychicznymi. Skrajną klarowność świadomości obserwowano nawet u osób, które latami żyły z demencją, wracały do ​​swoich wcześniejszych funkcji poznawczych i po pewnym czasie umierały.

 

Dalsze badania naukowców wykazały, że stan jasności umysłu może wystąpić na godziny, dni, tygodnie, a nawet miesiące przed śmiercią. Basil Eldada z National Institute on Aging powiedział The Guardian, że wstępne badania wydają się potwierdzać istnienie jasności umysłu przed śmiercią. Jego zdaniem można bezpiecznie powiedzieć, że to zjawisko istnieje i jest prawdopodobnie bardziej powszechne, niż się spodziewamy.
 

Dlaczego to się dzieje? Historyczne przypadki maksymalnej jasności umysłu przypisywano konsekwencjom zmiany fizjologii mózgu przed śmiercią, chociaż nie znaleziono wystarczająco szczegółowego wyjaśnienia na poparcie tej teorii. Zjawisko to jest naprawdę zastanawiające, ponieważ występuje u pacjentów, u których uważa się, że funkcja mózgu jest nieodwracalnie uszkodzona przez chorobę, jak ma to miejsce w przypadku choroby Alzheimera. W jaki sposób można ponownie udostępnić usunięte wspomnienia? W tej chwili po prostu nie wiemy.

 

W zgłoszonych przypadkach z niezwykłą wyrazistością osoby, które przeżyły choroby mózgu i urazy, takie jak ropnie mózgu, udary i guzy, przypominały sobie wspomnienia i ludzi, o których myśleli, że je stracili. Przypominali sobie dawno zapomniane wydarzenia i ludzi, o których myśleli, że zapomnieli.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj