Tajemniczy blask rejestrowany na niebie niektórych miast Rosji

Kategorie: 

Źródło: rosyjskie sieci społecznościowe

Od kilku dni w mediach rosyjskojęzycznych pojawiają się doniesienia o dziwnych efektach świetlnych obserwowanych na niebie. Pochodzenie tajemniczego blasku pozostaje niewyjaśnione.

 

Do zjawisk takich doszło już w Kirowie (Киров), Ałzamaj (Алзамай) i Kołomnie (Коломна). Według sprawozdań naocznych świadków fenomenu świetlnego wygląda to tak jakby jakiś rodzaj promieniowania przenikał przez chmury.

 

Niektórzy twierdzą, że widzieli, iż światła obracały się i pulsowały. Zjawiska trwały około 20 minut, po czym światła znikały. Władze nie są w stanie powiedzieć, co spowodowało te iluminacje, dlatego trudno się dziwić, że mieszkańcy wymyślają rozmaite historie.

[ibimage==19387==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Większość zgadza się, że jest to manifestacja jakichś zjawisk paranormalnych. Nie brakuje też zwolenników teorii, wedle której blask był emitowany przez zamaskowane pojazdy latające nieznanego pochodzenia. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika damian

wczoraj w godzinach 18-19

wczoraj w godzinach 18-19 podobny efekt świetlny widziałem na północny zachód od miejscowości Złotów w woj wielkopolskim. Jednak wydawało mi się że te pulsujące światła nie tworza się z chmur ale z ziemi. Na poczatku myślałem że to burza jakaś idzie, ale jak spojrzałem godzine póżniej to światła były cały czas w tym samym miejscu i z tego samego miejsca jakby emitowały (nie widziałem źródła światła bo było za daleko). Chmur na niebie było mało, żadnych grzotów...  Około godziny 19 całkiem znikły.
widział to może też ktoś?

Portret użytkownika justyxia

Ja takie blyski widzialam

Ja takie blyski widzialam dzisiaj ok godz.21 na pn kraju. Okolica Olsztyna-Mazury. Poczatkowo myslam ze to burza ale nie. Byly to blyski podobnedo flashu aparatu. Kilka razy w jednym miejscu. Masakra....

Portret użytkownika Mojeimie44

 Ja obejrzałem w końcu film

 Ja obejrzałem w końcu film dokumentalny, który stosunkowo obiektywnie odnosi się do budowniczych piramid, wielkich murów w ameryce południowej , wyspy wielkanocnej itd. takiego filmu mi było trzeba i dziękuję francuskiej dziennikarce, że nie bała się pisać prawdy w świecie gdzie rządzą potomkowie kapłanów starożytnego egiptu ze swoją świtą Illuminati. Jeżeli nie wierzycie, że nawet katedry odzwierciedlają piramidy to zapraszam do obejrzenia tego filmu. Oczywiście Polski lektor. Szkoda tylko, że znalazłem go na torrenatach a nie na youtube. Jednak każdy może zassać. Dzięki
 
 
jeśli ktoś też ma jakieś fajne filmy to proszę o linki dzięks!

Portret użytkownika TiqsiW.

Wie ktoś może dlaczego

Wie ktoś może dlaczego satelity ost.spadają?
Europejski satelita GOCE, któremu skończyło się paliwo, spadnie na Ziemię w ciągu kilku najbliższychdni (między 9 a 11 listopada 2013 roku). Ważąca tonę maszyna zbliża się coraz bardziej do powierzchni naszej planety. Eksperci twierdzą, że nie ulegnie całkowitemu spaleniu podczas przejścia przez atmosferę. Nie wiadomo jednak, w jakim miejscu spadną szczątki urządzenia.

GOCE to kolejny przypadek kosmicznego sprzętu, który w ostatnich latach dosłownie spada z nieba. Kiedy nieczynne urządzenia wchodzą w atmosferę Ziemi naukowcy nie mają możliwości w żaden sposób kontrolować ich trajektorii.
[ibimage==19389==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika Spartan

Spadaja bo ich misja się

Spadaja bo ich misja się skończyła i jak sam piszesz paliwo też,prawdopodobnie ma spasć w okolice Łomży w dniach 9-11 listopada,takie wiadomości słyszałem dzis w tvn.Z tym że nie spadnie w całości tylko jakies resztki,ktore nie spłoną w atmosferze

Portret użytkownika alek

Pewien czas temu widzialem

Pewien czas temu widzialem coś, co może wyjasnić to zjawisko - na chmurze (a patrzyłem z oddali i boku) "leżał" cylindryczny obiekt (być może ją nawet wytworzył) o wielkich rozmiarach, który wysyłał w dół snopy światła i "jarzył się". Podobnie zachowywal się drugi, kilka kilometrów dalej.

Strony

Skomentuj