Tajemniczy grób w Japonii z zadziwiająco dokładnym obrazem kosmosu

Kategorie: 

http://argumentiru.com/science/2015/07/404296

Tajemniczy grób został odkryty w Japonii, w pobliżu miejscowości Asuka w 1982 roku i poraził naukowców przedstawieniem wykresu gwiazd, a szczególnie obrazu Plejad, Oriona i Wielkiej Niedźwiedzicy.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Kioto starannie studiowali obraz i odtworzyli go w modelu komputerowym. Okazało się, że mapa gwiazd przedstawia nocne niebo nad chińskim miastem Lyuyang około 65 r. n. e. Najdziwniejsze w całej historii jest to, że grób pochodzi z siódmego wieku naszej ery, co oznacza że obraz nieba zapisano w Chinach 600 lat przed pogrzebem zmarłego.

 

Takich grobów odkryto kilka. Przedstawiają one mniej więcej jedną mapę nieba, ale odróżnia ją sposób tworzenia. Na pierwszym grobie gwiazdy wykonano ze złota i połączone je liniami orbitalnymi, a w centrum umieszczono jasno świecąca gwiazdę polarną. Mapie chińskiego nieba towarzyszą czysto japońskie postaci mitologiczne, które oznaczają części świata - Czarny Żółw, Biały Tygrys, Lazurowy Dragon i Czerwony Ptak.

 

Według profesora Kazuhiko Miyadzhima, w sarkofagach pochowano zwykłych ludzi, którzy zginęli w obcym kraju. W taki sposób rezerwowano im miejsce na skraju nieba. W tym przypadku na pewno nie chodzi o UFO, a malarze i rzeźbiarze wykorzystywali dostępne wówczas wykresy gwiazd, narysowane niegdyś w Chinach. Twórcy tych dzieł nie mieli pojęcia o astronomii, o czy świadczą błędy popełniane przez nich.
 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Myślimy że życie na Ziemi nie

Myślimy że życie na Ziemi nie mogło powstać przypadkiem bo to zbyt skomplikowane dla nas ale czy to nie świadczy o naszej głupocie ? powstanie planet w naszym rozumieniu też jest bardzo skomplikowane widzimy jak się tworzą nowe ale nie ma tam boga który je tworzy w 6 dni a właściwie w jakim celu by je tworzył przez miliony lat ? Gdyby ci ajatollahowie, z Epidiaskopu mieli ostateczną decyzję na temat kierunku rozwoju ludzkości, to teraz zwykli ludzie przemieszczali by się na osiołkach (lub piechotą), a Ich Eminencje, Ekscelencje, Luminancje, Fluorscencje, Flaszencje, Pederastencje, Pedofilencje, etc. byliby noszeni w lektykach przez tych właśnie zwykłych ludzi !!!Jesteś szalona,mówie ci......
 

Portret użytkownika dedal64

szkoda że nie ma innych zdjęć

szkoda że nie ma innych zdjęć . ale jezeli to jest prawdziwe i przedstawia nasz układ słoneczny to wygląda to jakby druga planeta Venus posiadała bardzo dziwną orbitę . przecinając orbity Ziemi i Marsa mogła by w ten sposób wpływać na te planety.  zapisl
ki historyczne okresu przed 600 przed naszej ery mówia właśnie o wpływie planety Venus . korekcji kalendarza ziemskiego i długości dnia  i nie tylko - te informacje pojawiaja sie w zapiskach i przekazach wszystkich cywilizacji.

Portret użytkownika keri

Wenus miała inną orbitę i

Wenus miała inną orbitę i ludzie bardzo się jej bali, gdyż cykliknie wraz ze zbliżeniem Wenus następowały różne kataklizmy.
Obecnie Wenus ma orbitę zupełnie nienaturalną, gdyż prawie idealnie kołową, a naturalne orbity są elipsami.

Portret użytkownika Shagrath

Nie chcę wątpić w opisane

Nie chcę wątpić w opisane odkrycie. Nie jestem tylko przekonany, co do sensu zamieszczania poglądowego obrazka z góry strony. Jakaś tapeta, przedstawiająca zacieki z kilkoma kołami... po co to. A że przodkowie przedstawili wspomianie 3 gwiazdozbiory (o ile to o to łazi), to w ogóle nie dziwi - są to chyba najbardziej charakterystyczne dla nieba północnego zimowe gwiazdozbiory / asteryzmy. Rozpoznawalne dla każdego niemal laika. Gdyby tak przedstawiono plejady widoczne przez dobrą lornetkę, albo np. mgławicę Koński Łeb, to by bylo coś Wink

Portret użytkownika baca

nie znam się na chińskich

nie znam się na chińskich znakach zodiaku... Czarny Żółw, Biały Tygrys, Lazurowy Dragon, Czerwony Ptak hmmm.... ale widzę na godzinie jedenastej Gwiazdozbiór Wielkiego Niedopałka Z Papierosa... czy może to potwierdzić jakiś astrolog, jasnowidz lub parafialny, przepraszam profesjonalny badacz zacieków?

Strony

Skomentuj