Tajemniczy jasny obiekt widziany nad półwyspem Jamał

Kategorie: 

Prawdopodobny start rakiety w Rosji

Co jakiś czas w sieci pojawiają się nagrania przedstawiające niesamowity widok przypominający kometę. Oficjalnie to starty rakiet i może tak być w rzeczywistości, ale na portalach ufologicznych wyciągane są rozmaite wnioski. Przed kilkoma dniami do wielokrotnej obserwacji niezidentyfikowanego obiektu latającego, prawdopodobnie rakiety, doszło na półwyspie Jamał w Rosji.

 

Najczęściej tego typu obserwacje bywaja nazywane "portalami", które mają rzekomo powstają w trakcie jakichś eksperymentów dokonywanych nad rosyjskim niebem. Pogłoski są czesciowo zgodne z prawdą, bo z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że to są rzeczywiście jakieś tajne testy.

[ibimage==17403==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Teorie o portalach wzięły się zapewne stąd, że często odrzucane człony rakiet wykręcają swoiste spirale zanim wypalą całe paliwo. Tak przynajmniej brzmi oficjalne wyjaśnienie dziwacznych spiralnych wzorów widzianych często w takich okolicznościach.

Niektórzy sugerują, że nie jest to odlatująca rakieta a wręcz przeciwnie, jakiś obiekt wchodzący w atmosferę. Nie jest to jednak zbyt logiczne, aby oczekiwać takiego usytuowania chmury gazów wylotowych, jakie widzimy na tych nagraniach.

Sam fakt, że obiekty te są widziane nad Rosją może świadczyć o tym, że to jakieś starty rakiet należących do wojska. Rakieta obserwowana 25 kwietnia tego roku w okolicach półwyspu Jamal mogła zostać wystrzelona z kosmodromu w Plesiecku. Nie wiadomo czy coś wyniesiono podczas tego startu, ani jaki był jego cel.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak ktoś ma ochotę zobaczyć

Jak ktoś ma ochotę zobaczyć jak wygląda start rakiety to wchodzi na YT i do tego w ogóle nie jest żaden filmik podobny. Może to jakieś tajne, nieoficjalne technologie które wypłyną za kilka kilkanaście lat to wtedy ok ale na pewno nie jest to żadna z rakiet typo Proton Sajuz Rokot Zenit czy też pochodne (chinskie) CZ-ety nie wspominając o Atlasach i Arianach których technologia silników jest bardzo podobna do rosyjskich

Skomentuj