Tajemniczy kamień Al-Naslaa, dowód na istnienie starożytnej cywilizacji lub niewiarygodnie rzadkie zjawisko

Kategorie: 

Źródło: Ancient Code

Megalit zlokalizowany w Arabii Saudyjskiej, to fascynujący obiekt pochodzący prawdopodobnie z epoki neolitu. Niesamowita precyzja z jaką został podzielony idealnie na dwie połowy, skłania wielu badaczy do sugestii, że jego powstanie musiało być rezultatem mechanicznej obróbki. Wydaje się, że taki efekt można byłoby osiągnać jedynie przy użyciu lasera, ale jak dobrze wiemy, neolityczni ludzie dopiero co zaczeli zakładać swoje pierwsze osady. Czyżby wiec stało się to za sprawą działalności obcej cywilizacji? 

Kamień pochodzi z Tajmy, oazy i miasta w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej. Został odkryty przez Charles'a Huvera w 1883 i od tej pory nie przestaje być źródłem sporów naukowców o ustalenie powodu tajemniczego przecięcia go na dwie równe części. Sam fakt przecięcia kamienia może nie wydawać się niczym nadzwyczajnym, ale precyzyja z jaką zostało to zrobione, definitywnie nie pasuje do obrazu neolitycznych ludzi wykreowanego przez historyków.

Eksperci mogą mieć odmienne poglądy w sprawie pochodzenia kamienia, jednak są zgodni co do jednego: linia dzieląca obie części bloku skalnego nie została stworzona naturalnie. Równie interesującym faktem jest istnienie na nim śladów w postaci hieroglifów związanych z faraonem Ramzesem III, co potwierdził rząd Arabii Saudyjskiej. Na podstawie tego odkrycia badacze stwierdzili, że Tajma była ważną częścią szlaku lądowego między Morzem Czerwonym a Półwyspem Arabskim i Doliną Nilu.

 

Pytanie brzmi, jaki mógłby być cel istnienia takiej konstrukcji? Nie wykluczone, że dla neolitycznych ludów, miały one jakieś znaczenie chociaż, nie można wykluczać, że to nie one stały za pojawieniem się wyrwy w skale. Hieroglify mogły pojawić się jako reakcja na niezrozumiały dla nich monument. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest prawdopodobne, ale czy jest ono zgodne z prawdą?

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Od lat wszędzie zalew

Od lat wszędzie zalew milionów pierdół o ufo, tallinnowych świętych figurkach struganych z banana, a o naprawdę ciekawych rzeczach to tylko "od święta".

Jest ktoś kto widział to własnoocznie i może potwierdzić prawdziwość zdjęcia?

Portret użytkownika Kimbur

Prawda jest skrywana

Prawda jest skrywana skrzętnie, także przez "nasz" rząd. My Owieczki jesteśmy do strzyżenia a nie do poznawania prawdy; w przeciwnym razie nas wygonią z Raju albo zarżną jako baranki. 

Portret użytkownika Nanashi Mumei

Witam 

Witam 

W dawnych czasach doszło do niewyobrażalnego zjawiska którego skutkiem był biblijny potop. Nie był to meteor albo coś podobnego. Doszło do gwałtownej zmiany entropii co spowodowało popękanie skorupy ziemskiej, zniszczenie wodnej powłoki nad ziemią i wylanie podziemnego oceanu, nie wspominając o zmianie częstotliwości naszej materii (zjawisko fizyki kwantowej lub fizyki bardziej fundamentalnej nieznanej oficjalnie nauce). Co spowodowało zmianę entropii. Ciężko wytłumaczyć gdyż jest to domena wyższych wymiarów których nie możemy pojąć na tym poziomie. To na tyle, są to ciężkie informacje.

Portret użytkownika sekator

Zgadzam się całkowicie!.

Zgadzam się całkowicie!. Teoria Darwina to kompletna bzdura. Wpisała się, w masowe oszustwo zorganizowane przez Iluminatów.Czy pierwszych?. Wiele wskazuje Kopernika i jego teorie, jako pierwszego, mega oszusta!.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj