Tajemniczy krater na Marsie możliwym wejściem do podziemnej bazy

Kategorie: 

Źródło: NASA

Osobliwe zdjęcia powierzchni Marsa, wielokrotnie wywoływały wiele kontrowersji w środowisku ufologów. Zazwyczaj chodzi o fotografie wykonane z łazika Curiosity, jednakże tym razem obiektem zainteresowania stało się urządzenie HIRISE zamontowane na satelicie Mars Reconnaissance Orbiter, które zdaniem niektórych, uchwyciło wejście do podziemnej bazy na Marsie lub nawet wrak pojazdu UFO.

 

Naturalnie NASA odpiera te oskarżenia tłumacząc że jest to tylko niewielki krater poimpaktowy ulokowany na Biegunie Północnym planety. Najprawdopodobniej nikt nie czułby potrzeby by kwestionować to wyjaśnienie, gdyby nie fakt, że zdjęcie tego samego miejsca, będące dziełem NASA które zostało udostępnione publicznie w ramach usługi Google Mars prezentuje się nieco inaczej.

Droga po której domniemana asteroida uderzyła w powierzchnie czerwonej planety jest wyraźnie widoczna na obu zdjęciach. Podobnie jest też z elementami otoczenia "krateru". Jedyna dostrzegalna różnica pomiędzy obydwojgiem fotografii, to wygląd samego wgłębienia. Podczas gdy na Google Maps wygląda ono jak klasyczny krater, wersja z urządzenia HIRISE rzeczywiście przypomina raczej tunel stanowiący wyjście z pod ziemi.

Dla wielu, będzie to kolejny dowód na postulowane od wielu lat istnienie sekretnych baz na Marsie. Od dziesięcioleci pojawiały się osoby, które twierdziły że posiadają wiedzę na ten temat, a nawet że niegdyś pracowały na Marsie pomagały w programie kolonizacji czerwonej planety. Niektórzy, tacy jak słynny ufolog celebryta Alex Jones posuwali się nawet do sugestii, że NASA prowadzi tam obozy pracy dla nieletnich.

Oczywiście tego typu zarzuty brzmią idiotycznie, ale biorąc pod uwagę ilość zagadkowych obiektów odnajdywanych przez łazik Curiosity aura tajemnicy powstała naokoło Marsa jest zrozumiała. Czy oznacza to, że NASA celowo retuszuje niewygodne dla nich zdjęcia i prowadzi kolonizację czerwonej planety w kompletnej konspiracji? Nawet jeśli to prawda, to pierwszym pytaniem jakie nasuwa się na myśl jest dlaczego? Jeśli jedno z największych osiągnięć inżynieryjnych ludzkości musiałoby pozostać tajemnicą to co takiego powstrzymuje NASA przed ogłoszeniem prawdy? Chyba, że te domniemane bazy na Marsie, wcale nie należą do ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dominikqq

"dlaczego NASA miałaby mówić

"dlaczego NASA miałaby mówić prawdę o swoich odkryciach i osiągnięciach"

na tej planecie od czasow tego jezuska pokorwoska z nazaretu nie bylo, nie ma i nie bedzie do 300 lat od teraz zadnych ufoludkow (nazwa ogolna - moze byc kilka rodzaji).

sa to pojazdy, statki wykopywane z ziemi - nazisci dokopali do takich w gorach sowich, kotlina klodzka. Masyw ślęża nie jest naturalna gora to twor celowy sztuczny.

korea polnocna - podziemne bomby nuklearne to proby otwarcia, rozbicia, ukrycia wywiezienia, rozbicia tych pozostalosci,

Portret użytkownika b@ron

mars i inne planety już dawno

mars i inne planety już dawno mogą być skolonizowane i nic nie stoi na przeszkodzie, by pospolity "kowalski" nic o tym nie wiedział ... pytanie "dlaczego NASA miałaby to ukrywać ?" należy zadawać całkiem inaczej ... "dlaczego NASA miałaby mówić prawdę o swoich odkryciach i osiągnięciach"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj